Home / Dövme Modelleri / 76 Kadın ve Erkek Dövme Fikirleri

76 Kadın ve Erkek Dövme Fikirleri

Soy Dövme Fikirleri

Eski dünya medeniyetleri, modern dünyayı bugünkü haline getirmek için zorunluydu ve çoğumuzun bu zamana kadar takip edilebilen bir ailesi var. Antik mirasınızı beden sanatı aracılığıyla temsil etmek, geldiğiniz yere daha yakın hissetmek ve atalarınızdaki gururunuzu göstermek için harika bir yol olabilir. Bir sonraki dövmeniz için ilham almak üzere antik atalarla ilgili bazı semboller hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

İskandinav Dövme Fikirleri – İskandinav soyunun, kendisiyle ilişkili, hepsinin kendilerine bağlı güçlü anlamları olan çok fazla sembolizmi vardır. Atalarınızı temsil etmek için Nordic dövme fikirleri arıyorsanız, aşağıdaki semboller kullanılabilir: runes, valknut (Odin’in düğümü), yggdrasil (Hayat Ağacı), Aegishjalmur (Awe ve Terörün Mirası), Vegvisir (Viking Pusula), Horn Triskelion (Odin’in Üçlü Boynuzu), Mjölnir (Thor’un Çekiç), Svefnthorn, Huginn ve Muninn (Odin’in İkiz Kuzgunları), Skuld’un Ağı (Wyrd / Kader Matrisi Örgüsü), Gungnir Odin’in Büyülü Mızrağı) ve Troll Haçı.

Spartalı Dövme Fikirler – Spartalı ordu eski Yunan Spartalı devletini temsil ediyordu. Spartalılarla ilişkilendirilen en ünlü sembol, kalkanlarının üzerindeki işaret, lambda. Spartan dövme fikirleri için kullanılabilecek diğer semboller arasında kalkanlı bir savaşçı, bronz bir kask ve uzun bir mızrak bulunur. Dövmeninizin Spartalı soylara yönelik olduğunu açıkça belirtmenin en iyi yolu, lambdayı tasarımınıza bir yere dahil etmektir.

Yunan Dövme Fikirleri – Eski Yunanistan, tüm dünyayı kültürler, sanatlar ve pratiklerle mitolojisinde etkiledi. Bu eski Yunan sembollerinin çoğu, minotaur, bir labry, Asclepius değneği, Güneş Haçı, Cornucopia, Gorgon, labirent, Hygeia Kasesi, Herkül Düğümleri ve Caduceus da dahil olmak üzere dövme fikirleri olarak kullanılabilir. Zeus ve Afrodit gibi Yunan tanrıları ve tanrıçaları, efsanelerinin her biriyle ilişkili sembolizmle birlikte, dövme tasarımlarına dönüştürülebilir.

Roma Dövme Fikirleri – Eski Yunan gibi, Eski Romalılar da modern dünyanın yaratılması için çok önemliydi. Antik Roma’yı temsil eden çeşitli semboller vardır: Mano Fico, fasces, aquila, dişi kurt, Romalı bir asker, Cimaruta, Herkül Düğümü, temel semboller, bir güvercin, bir zeytin dalı, üç kesişen daire (Üçler Kanunu) ve bir bipennis. Romulus ve Remus gibi Roma mitolojisine ait figürler, kendi tasarımlarıyla ilişkili sembolizmlerle birlikte dövme tasarımlarında da kullanılabilir.

Aztek Dövme Fikirleri – Aztekler ilk uygarlıklardan biriydi ve semboller bu antik kültüre bir ton anlam taşıyor. Aztek atalarınızı temsil etmek için dövme fikirleri arıyorsanız, şunları göz önünde bulundurun: Takvim Taş, bir kartal, güneş, bir Aztek savaşçısı, resimli simgeler, Atlatl (mızrak atan), bir jaguar, bir köpek, Xolotl (köpek- başlı tanrı), bir baykuş, maymun, kelebekler, xochitl (çiçek) ve mısır.

Celtic Dövme Fikirleri – Kelt halkı eski toplumda büyük bir rol oynadı ve Kelt atalığınızı vücut sanatı aracılığıyla temsil etmek istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz bir sürü sembol var. Kelt sembolizmi, çok fazla anlam ifade ediyordu ve bir dereceye kadar, bugün de dahil olmak üzere, günümüzde de dahil: triskelion, triquetra, triskele (üçlü spiral), awen (üç ışın), spiral, beş katlı sembol, üç katlı sembol, epona (çift sarmal) ), Kelt haçı, dörtlü ve Kelt düğümü. Bunlar orada en tanınmış Kelt sembollerinden bazıları ve harika dövme fikirleri üretiyorlar.

Eski soy dövmeleri için birkaç seçenek ve halkınızın nereden geldiğini temsil etmek için seçebileceğiniz birçok sembol vardır. Bu sembollerin arkasındaki anlamların bazılarına bakmak, eski mirasınız için ne tür bir mürekkebin simgesi olarak duracağınıza karar vermede anahtar olabilir.
Başa dönüş

Aile Dövme Fikirleri

Aile üyelerinizle dövme yaptırmak, zaten güçlü ilişkileri sağlamlaştırmak ve gittiğiniz her yerde yanınızda bulundurmak için harika bir yoldur. Siz ve aileniz yeni dövmeler için fikir arıyorsanız, size ilham vermesi için aile mürekkebi için en iyi dövme fikirlerinden bazılarını bir araya getirdik.

Kardeş Kardeş Dövme Fikirleri – Bu fikirler, erkek kardeşi ve kız kardeşi veya kız kardeşi veya kız kardeşi veya erkek kardeşi ve erkek kardeşi olsun, herhangi bir kardeş dövme için işe yarayabilir. En popüler abi kardeş dövme fikirlerinden bazıları şunlardır: siz ve kardeşinizin söylediği alıntılar, anlamlı ifadeler, sonsuzluk sembolleri, pop kültür referansları, doğum sırasını ifade eden romen rakamları, kart takımları, bireysel kişiliklerle ilgili temel semboller, güneş, ay ve yıldızlar ve ters üçgenler.

Babası Kızı Dövme Fikirleri – Babanın kızı dövmeleri, bu bağın gücünü göstermek için tatlı fikirlerdir. En iyi baba kızı dövme fikirlerinden bazıları şunlardır: bir baba ve genç kızın siluet figürleri, babalık hakkındaki literatürden alıntılar, birbirlerine anlamlı ifadeler, birbirlerinin el yazısında alıntı, aile sloganları, bir Kelt düğümü, onun ve onun eller.

Anne ve Oğlu Dövme Fikirleri – Bir annenin ve oğlununkinden daha güçlü birkaç bağ var, bu yüzden anne oğlu dövme fikirleri için bazı notlar hazırladık. En iyi yarışmacılar arasında: oğlunun bebek ayak izi, soy ağacı, dişi aslan ve yavru gibi anne ve bebek hayvanları veya ana fil filesi bebek, anne ve bebek silueti veya ana hatları, bir melek ve bebek İsa veya bir Kelt düğümü.

Çocuk Adı Dövme Fikirleri – Çocuk adlarına sahip dövme fikirleri popülerlik açısından artıyor, bu yüzden bu tür bir dövme için piyasadaysanız en iyi önerilerimiz: ismiyle bebeğin el izi, ismiyle bebek ayakizi ve doğum bilgisi, ismiyle bir kalp şekli oluşturan eller merkezinde, çocuklara sopayla adı olan oklar, dalları oluşturan isimleri olan aile ağacı, doğum zamanı ve adı olan saat ve bebeğin adı ve doğum bilgisi bir kalp ya da haç şeklini oluşturan.

Anne ve Kızı Dövme Fikirleri – Anne ve kızı dövmeleri için muhtemel tasarımların çoğu, anne ve oğul dövmesi fikirleriyle aynı fikirler olabilir, ancak kalp gibi çiçekler, kelebekler, Disney karakterleri, favori çocuk kitaplarından alıntılar, semboller gibi ikiniz için anlamlıdır, sonsuzluk sembolündeki anne ve kız, senaryodaki anne ve kız etiketleri.

Ne tür bir aile dövmesi almak istiyor olursanız olun, ilişkinize özgü bir dövme tasarımı yapmanın birçok yolu vardır. Birlikte bir dövme yaptırmak harika bir bağlanma deneyimi olabilir ve yolda paylaşılan bir deneyimin harika bir hikayesini yaratır.
Başa dönüş

Kitap Dövme Fikirleri

Edebiyatsız nerede oluruz? Kitaplar, başka bir dünyaya bir kaçış sağlar ve hem gerçek hayatta hem de hayal gücünde tutturulmuş her türlü bilgi için bir platform sağlar. Bir kitap aşığı olmak, gurur duyulacak bir şeydir ve edebiyat sevginizi göstermenin en iyi yolu, onu dövmeler aracılığıyla ölümsüzleştirmektir. Özel romanlardan ve sembolizminden, kitapların kendileri ile gerçekleşmeye kadar, dövme tasarım fikirleri açısından fırsatlar sınırsız. Sizin için en iyi kitap dövme fikrini ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak bazı fikirleri bir araya getirdik.

Harry Potter Dövme Fikirleri – Harry Potter dünyanın en çok satan kitap serilerinden ve hayran dövmelerine ilham veren en popüler kitaplardan biri. Kitapta, büyük Harry Potter dövme fikirleri için kullanılabilecek çok sayıda sembol vardır, bunlardan bazıları şunlardır: Ravenclaw, Gryffindor, Hufflepuff ve Slytherin Evleri, Ölüm Yadigarları, asalar, Harry’nin şimşek izleri, ejderhalar, Triwizard Turnuvası sembolleri Kupa, Ateş Kadehi, suaygırları, Nimbus 2000, altın bir snitch ve butterbeer. Kitap serisinin en sevdiğiniz kısmı ne olursa olsun, bir Harry Potter dövmesinde onu temsil etmek için kullanılabilecek bir sembol var.

Stephen King Dövme Fikirleri – Korku Kralı, neredeyse 20 kitap yazdı, kısa öykü kitaplarını içinde 20 ya da daha fazla öyküden bahsetmekle kalmadı, bu yüzden çalışmalarına bir haraç dövmesi arıyorsanız aralarından seçim yapabileceğiniz bir ton var. En önemli Stephen King dövme fikirlerinden bazıları şunlardır: kaybeden BT’den aşıklarını imzalıyor, Pennywise’ın yüzü, BT’nin uğursuz kırmızı balonları, The Dark Tower’dan alıntılar, REDRUM, The Dark Tower serisinden semboller Overlook Hotel’in halı deseni, oda numarası 237, Jack Torrance baltası, Salem’in Lot’undan vampir yüzü ve Cujo’nun portresi. Kendi benzersiz Stephen King dövmesini, en sevdiğiniz anını kitaplarından herhangi birinde kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Alice’in Harikalar Diyarı Dövmelerindeki Maceraları – 1865 yılında Lewis Carroll tarafından yazılmıştır ve Disney’in Alice Harikalar Diyarında’nın kurulduğu bu klasik roman. Bu hikayedeki görüntüler büyük ölçüde tuhaf, bu yüzden harika dövme tasarım fikirleri yapıyor. Mad Hatter’ın şapkası, Çay Partisi’nden yemekler, Cheshire kedisi ve gülümsemesi, Kupa Kraliçesi, görünümlü cam, beyaz tavşan, canlı göz alıcı bir dövme yapmak için kitaptan istediğiniz kadar çok resim kullanılabilir. ve kendini alice. Bu kitaptan herhangi biri, görsel olarak çekici vücut sanat eserleri yaratma potansiyeline sahiptir.

Bir Clockwork Turuncu Dövmeler – Clockwork Orange, 1971’de Stanley Kubrick’in yönettiği eşit derecede kült bir klasik filme uyarlanmış bir distopya 1962 klasik romanı. Kitap ve film, bu hikayenin hayranları için harika dövme tasarımları yapabilecek rahatsız edici görüntü ve tuhaf sembollerle doludur. . Hikayeyi temsil edebilecek semboller şunları içerir: Alex’in melon şapkasını, Alex’in portresini, bir üçgeni, uzun dipli kirpikleri olan bir gözü, bir bardak sütü, siyah, beyaz ve portakalı içeren bir soyut tasarım, bir portakal, çocuklar çetesi, kitaptan alıntılar, bir teçhizat ve bir baston. Ultraviyole kitabın kendisiyle ilişkili bazı benzersiz görüntüleri vardır, bu yüzden kitabın hayranları dövme ilhamınızın nereden geldiğinin farkındadır.

Küçük Prens Dövmeler – Le Petit Prince, 1943’te Fransız çocuğudur. Bu kitap birçok insanla rezonansa giriyor, bu yüzden son birkaç on yıldır popüler kalmaya devam ediyor, hatta 2015’te bir İngiliz film uyarlamasına ilham veriyor. Kitaptan en ünlü görüntülerden biri ve popüler olarak dövme tasarımı için kullanılanlardan biri. uzayda bakan ayda yan yana oturan bir çocuk ve bir tilkidir. Kitaptaki diğer bazı ikonik semboller şunun gibi tasarımlardır: bir baobab ağacı, bir cam kubbenin bir baobab ağacı örtüsü, yıldız, bir tilki, bir boa yılanı içindeki bir fil, bir halkalı gezegen, yıldızlar, çiçekli bir gezegenin üzerinde yer alan bir çocuk arka planda, uzun bir fular atkı, bir aylak bir ay ve bir sürü kuşun üzerinde tutan bir çocuk, iplerle bağlanmış bir çocuk. Bu melankolik kitap, olağanüstü dövme tasarım fikirleri için kullanılabilecek bazı güçlü görüntüler içeriyor.

Dövme Fikirlerini Okuma – Okumayı sevenler için, özellikle birden fazla favoriniz varsa, edebi zevkinizi göstermek için belirli bir kitap hakkında bir dövme yaptırmanız gerekmez. Kitap sevginizi, okumanızı sembolize eden dövmeler ve kendileri gibi kitaplıklar sergileyebilirsiniz, örneğin: bir kitap yığını, dikenler üzerinde en çok tercih ettiğiniz bazı kitapların başlıkları içeren bir kitap yığını, bir sayfa açarak bir kitap, kuşları ya da uçup giden bir kitabı, bir kitabı ve kuş tüyü kalemini ya da basit bir şekilde tek bir romanı açın.

Edebi Alıntı Dövmeler – Tanınmış kitaplardan ünlü ve dikkat çekici alıntılar senaryo tarzında yapılan güzel ve anlamlı dövme tasarımları için kullanılabilir. En sevdiğiniz kitaptan, yaşamınız için anlamlı olduğunu düşündüğünüz bir metin bloğundan ya da okuduğunuz ve zevk aldığınız bir romanın tek bir kelimesinden yanınıza çıkan bir çizgi alabilirsiniz. Potansiyel olarak kitap dövme fikirleri yaratabilecek yüzlerce alıntı var, ilk adım ilham almak için bir kitap seçmektir.

Kitap sevginizi dövmelerle göstermenin her zaman bir yolu vardır, sadece romaya uygun bir dövme fikri bulmanız yeterlidir. Okumaya ilginizi gösteren bir dövme veya en sevdiğiniz edebiyat çalışmalarına ithaf edilmiş bir dövme yapmak isteyip istemediğinize göre, ne tür tasarımlar alabileceğinizin sınırsız seçeneği var – bu sadece biraz hayal gücü ve ilham alır.
Başa dönüş

Burç Dövme Fikirleri

Burçlar dövmeleri, en popüler dövme fikirlerinden biridir ve iyi sebeplerden biri. burç işaretleri, farklı sembollere, anlamlara ve kendilerine ait ilişkilere sahiptir.hepsi bu takımyıldıza özgüdür. Dövme fikirleri arıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz bazı olasılıkları ortaya koyuyoruz. İlk önce, basit bir tasarım veya daha karmaşık bir şey isteyip istemediğinize ve belirli bir dövme fikrine katılmadan önce hangi stile hoşunuza gideceğinize karar verin – bu sizin ve seçtiğiniz sanatçı için hayatı kolaylaştıracak. Burç işaretiniz ve dövme tasarımınıza ne gibi şeyler eklemeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Akrep Dövme Fikirleri – Akrep dövmesi fikirleri söz konusu olduğunda, oldukça az seçeneğiniz var. Bariz dernek bir Akrep olsa da, Akrep burcu aslında kartal ve anka kuşu ile de bağlantılıdır. Bu 3 hayvanı içeren herhangi bir dövme tasarımı, Akrep burcunu temsil edebilir. Bu takımyıldızı aynı zamanda bir su işaretidir, bu yüzden yıldız işaretini yinelediğinizi açıkça belirtmek için suyu dövme tasarımına dahil edebilirsiniz. Akrep’in iki yönetici gezegeni vardır, Mars ve Pluto, bu nedenle Akrep dövmesi tasarımınıza daha fazla ayrıntı eklemek için bu gezegenlerden bazı unsurları göz önünde bulundurun.

Kova Dövme Fikirleri – Kova, genellikle dalgalar tarafından temsil edilen bir su taşıyıcı işaretidir. Bu, çift katmanlı bir dalgayı içeren basit bir dövme tasarımı olabilir veya esas olarak su içeren herhangi bir fikri içerebilir. Eski bir Yunan sürahisinden dökülen su, bu yıldız işaretinin bir başka klasik sembolüdür. Bu, egemen gezegen Uranüs’tür, bu yüzden daha fazla ayrıntı eklemek istiyorsanız, bu gezegeni Kova dövme fikirlerine dahil edebilirsiniz.

Oğlak Dövme Fikirleri – Oğlak sadece boynuzlu bir keçi değil, deniz keçi işaretidir, bu sayede yaratıcılık kazanabilirsiniz. Yarı boynuzlu keçi ve yarı deniz kızı olan bir tasarım Oğlak dövmesi için mükemmel bir fikir olacaktır. İşin garibi, bu bir dünya işaretidir, bu nedenle bu takımyıldızın tüm sembollerini kullanmak istiyorsanız tasarım öğenizdeki dünya öğesini kullanın. Oğlak burcundaki egemen gezegen, dövme tasarım fikrinize daha fazla ayrıntı eklemek için kullanılabilecek Satürn’dür.

Boğa Dövme Fikirleri – Yıldız işaretlerinin en inatçı olan Boğa, güçlü boğa ile temsil edilir. Venüs tarafından yönetilen kadınsı bir işaret olarak kabul edilir. Klasik burun halkasına sahip olan veya olmayan herhangi bir formdaki boğa, Toros burcunun sembolü olabilir, ancak daha fazla ayrıntı eklemek için onun elementini tasarımınıza da dahil edebilirsiniz.

Kanser Dövme Fikirleri – Kanser, ayın yönettiği bir su işaretidir, bu yüzden bunlar zodyak dövmenize ekleyebileceğiniz birkaç ayrıntıdır. Ana görüntü genellikle bir yengeç, ancak burada birkaç tasarım seçeneğiniz var. Cancer yıldız tabelasının simgesi için hayvanla birlikte gidebilir veya daha basit bir tasarım şeması seçerseniz yatay bir 69 gibi görünen şeyle gidebilirsiniz. Bunlara ek olarak ince detaylara ek olarak ay ve su unsurları net bir Kanser dövmesi yapabiliyor.

İkizler Dövme Fikirleri – Genellikle ikiz yıldız işareti olarak bilinen Gemini, Castor ve Pollux mitolojik kardeşlerinin temsilcisidir. İkizleri temsil eden herhangi bir tür sembol, ikiz hayvanlar veya insanlar için üstte ve altta çizgileri olan basit Romen rakamları dahil, İkizler işaretinin göstergesi olabilir. İkizler Merkür gezegeni tarafından yönetilir ve elementi dövme tasarımına biraz daha derinlik ve ayrıntı eklemek için kullanılabilen havadır.

Yay Dövme Fikirleri – Yay, tasarım fikirleri için size birkaç farklı seçenek sunan bir başka yıldız işaretidir. Sembolü, bir ok ve yay ile gösterilen okçu, bir ok ve yay tutan bir şekil veya en klasik olarak, ateş etmeye hazır bir ok ve yay ile bir centaur ile temsil edilebilen okçudur. Yay bir yangın işaretidir ve onun egemen gezegeni Jüpiter’dir, bu yüzden daha karmaşık bir dövme tasarımı istiyorsanız bu detayları ekleyin.

Leo Dövme Fikirleri – Aslan, ormanın kralıdır ve Leo, kralın yıldız işaretlerinin kralıdır. Leo en çok aslan sembolü tarafından tanınır, bu yüzden gururun kralı içeren herhangi bir tasarım Leo burçlarını temsil edebilir. Gerçek yönetim tarzında, Leo güneş tarafından yönetilir ve elementi, şaşırtıcı bir şekilde ateş değildir.

Koç Dövme Fikirleri – Toros burcu için bu boynuzlu figürü karıştırmayın, çünkü bunlar tamamen farklı sembollerdir. Koç burcu koç tarafından temsil edilir ve dikkatli olmazsanız kolayca bir boğa ile karıştırılabilir. Dövme tasarımınızın Koç koçu olduğunu açıkça belirtmek için, ateş unsurlarını ve egemen Mars gezegeni ekleyebilirsiniz. Dişil Venüs tarafından yönetilen boğanın karşısındaki eril budur.

Başak Dövme Fikirleri – Başak, bakire için, birkaç farklı şekilde temsil edilebilen semboldür. Kızlık en sık bu burç burcu ile ilişkilidir, ancak bu bir kadın figürü veya tarot kartı kızlık kuşu kullanılarak sembolize edilebilir. Biraz daha az bir anlamsal yorum, sonunda bir döngü bulunan “m” harfidir. Başak, Merkür tarafından yönetilir, bir dünya işaretidir, bu nedenle bu unsurlar ek ayrıntılar için eklenebilir.

Terazi Dövme Fikirleri – Terazi genellikle adaletin terazisi ile ilişkilendirilir, çünkü tam olarak temsil ettikleri şey budur. Bu yıldız işareti için ölçekler adil olmaktan ve adil olmaktan daha fazlasıdır, ancak ölçek bu takımyıldızın klasik sembolüdür. Terazi, Toros gibi kadınsı Venüs tarafından yönetilir ve unsuru Terazi dövme tasarımınıza biraz karmaşıklık eklemek için kullanılabilecek topraktır.

Balık Dövme Fikirleri – Balıkla ilişkilendirilen sembol balıktır, sadece bir balık değildir. Balıklar, yan yana, biri yukarı bakacak ve biri aşağı bakacak şekilde iki balıktan oluşur. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu yıldız işareti için öğe, kolay bir dövme eşleştirmesi için yapar su. Balık burcundaki yönetici gezegen Neptün veya antik Yunan efendisinde Poseidon’dur, bu nedenle bu takımyıldız dövme tasarımında gerçekten yaratıcı olabilirsiniz.

Burcunuz ne olursa olsun, bu semboller harika dövme fikirleri oluşturur. Her takımyıldıza tahsis edilen klasik unsurları ve geleneksel figürleri kullanarak, özel burcunuzu size özgü bir şekilde tekrarlamak kolaydır.
Başa dönüş

Dini Dövme Fikirleri

Din, birçok insanın hayatında büyük bir rol oynar ve dövmelerini kullanarak birinin inancını temsil etmek istemek, bunu onurlandırmak için harika bir yol olabilir. Farklı dinlerin kendisiyle ilişkilendirilen farklı semboller ve anlamları vardır.Bu yüzden, bazı dini dövme fikirleri bulmanızda size yardımcı olacak en yaygın olanlardan bazılarını bir araya getirdik. Ne tür sembollerin farklı inanç türleriyle ilişkilendirildiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Katolik Dövme Fikirleri – Büyük Katolik dövme fikirleri için yapılabilecek Katolikliği temsil eden birçok sembol vardır. Kullanılabilecek en tanınabilir ve anlamlı semboller şunlardır: bir haç, Alpha ve Omega, bir haç, Kutsal Kalp, IHS ve Chi-Rho, bir balık, fleur de lis, bir güvercin, çapraz anahtarlar, bir kuzu, tespih , melekler ve dua eden eller. Kutsal yazılardan veya sizinle rezonansa giren ve İncil’inizdeki yaşamın neresinde olduğunuzu alıntılar, senaryo dövmeleri için de harika fikirler.

Yahudi Dövme Fikirleri – Yahudiliğin, inancının iznini kullanıyorsanız, dövme fikirleri için kullanılabilecek bir sürü anlamlı sembolizm vardır. Bu semboller arasında menora, dört tür, shofar, Davut Yıldızı, Shin harfi, taş tabletleri, Yahuda Aslanı, Chai sembolü ve hamsa bulunur. Tevrat’tan hayatınıza anlamlı gelen alıntılar aynı zamanda harika dövme fikirleri olabilir.

Müslüman Dövme Fikirleri – İslam dinini belirten hiçbir özel sembol bulunmamakla birlikte, bu tarikatla ilişkilendirilen yaygın olarak kullanılan, hilal ayın bir yıldızla olduğu kadar yeşil renkte olmasıdır. Kur’an’ın cümlelerini kullanan hat yazısı senaryosu, İslam’ın dövmeler için kullanılabilecek en anlamlı sembolleridir.

Budist Dövme Fikirleri – Budizm’in farklı mezhepleri var, bu yüzden semboller ne tür Budizm’i temsil etmek istediğinize bağlı olarak değişir. Bununla birlikte, aşağıdakiler dahil olmak üzere, dövme fikirleri olarak kullanılabilecek dinin çoğu formunu taşıyan bazı semboller vardır: lotus çiçeği, mandala (veya sonsuz düğüm), akvaryum balığı, zafer şeridi, Dharma Çarkı, hazine vazo, şemsiye ve kabuklu deniz hayvanı kabuğu. Buda’nın kendisininki gibi belirli tanrıların imgeleri de kullanılabilir.

Hristiyan Dövme Fikirleri – Hristiyanlıkla ilişkilendirilen sembollerin çoğu Katolikliğinkilerle aynıdır, ancak bazı ek seçeneklerle birlikte. Hristiyan semboller şunlardır: haç, Ichthys, Alpha ve Omega, Staurogram, Chi-Rho, IH tuğrası, IX tuğrası, İyi Çoban, güvercinler, tavus kuşu, bir pelikan, çapa, yonca, zambak haç ve temel semboller. Kutsal alıntılar ve simge görüntüleri, Mesih ya da Bakire Meryem’inki gibi, Hıristiyanlıkta dövmelerde kullanılabilecek güçlü işaretlerdir.

Dininizi dövmelerle temsil etmek, inancınızı size yakın tutmanın güçlü ve anlamlı bir yolu olabilir. Ne tür sembolizmin kullanılacağını ve nasıl kullanılacağını bilmek, mürekkebinizle göndermeyi umduğunuz mesaja bağlı olarak daha iyi bir dövme tasarımı sağlayabilir.
Başa dönüş

Basit Dövme Fikirleri

Bazen yeni bir dövme istiyorsun ama büyük ve karmaşık bir şey istemiyorsun. Bunun nedeni, mevcut daha büyük bir dövmenin etrafına daha küçük parçalar ekliyor olmanız veya sadece sevimli ve kolayca saklanabilir bir dövme yapmak istediğiniz olabilir. Küçük basit dövme fikirlerine yaklaşırken, daha az daha fazla olma eğilimindedir. Bu tür mürekkep için hangi yoldan gideceğinizi bulmanız için küçük basit dövme fikirlerini bir araya getirdik. Bir sonraki basit dövmenizden ilham almak için okumaya devam edin.

Çiçek Dövmeleri – Çiçekler dövme dünyasında son derece çok yönlüdür ve sadece en iyi dövme fikirlerinden bazılarını yaparlar. Onlar bir Klasik dövme tasarım anlamı çokve basit ve minimalist desenlerle kolayca yapılır. Dövmenizi yol boyunca genişletmeyi seçerseniz de eklenebilirler. Çiçekler için bazı popüler basit dövme fikirleri şunlardır: çiçek açan bir çiçek, kök anahatlı bir çiçek, bir demet çiçek baş ve bir çiçek silueti. Hangi çiçek türünü kullanmak istediğinizi, oradan da dövme tasarımınızda bitkinin ne kadarını istediğinizi seçmek size kalmış.

Hayvan Dövmeleri – Karmaşık dövme tasarımları için de harika çalışıyor olsalar da, hayvanlar doğru yapıldığında süper sevimli dövme fikirleri de yapabilirler. Hayvan gövdelerinin, kafalarının veya pençe izlerinin küçük ana hatları, hayvan temasına mükemmel şekilde uyan sevimli dövme fikirlerine birkaç örnektir. Hayvan kafatasları basit dövme fikirleriyle de çalışırlar çünkü açık ve görsel olarak çekici olmak için çok fazla ayrıntıya ihtiyaç duymazlar. Geometrik hayvanlar, bu temayla çalışmak için kullanılabilecek başka basit, havalı dövme fikridir. Hayvanlar çok farklı anlamlara gelir bu yüzden okumaya devam edin ve size en uygun olanı seçin.

Mikro Dövmeler – Küçük basit dövme fikirlerini düşündüğünüzde, aklınıza gelen bir çeşit mikro dövme tasarımı olabilir. Mikro dövmeler, tasarımın özelliklerine bağlı olarak hem sevimli dövmeler hem de havalı dövme fikirleri yapabilir. Bu dövmelerin boyutundan ötürü, daha az ayrıntıyla en iyi şekilde çalışırlar, çünkü karmaşıklığa doygun küçük alanlar daha basit olanlar kadar yaşlanma eğiliminde değildir. Mikro dövmeler çeyrek ya da daha küçük boyutlardadır, bu nedenle tasarımınızda istediklerinizin özelliklerini düşündüğünüzde aklınızda bulundurun.

Kalpler dövmeler – Muhtemelen en basit dövme fikirlerinden biri, kalpler çok fazla anlam taşır ve dövme tasarımının hemen her türünde, boyutunda ve karmaşıklığında çalışabilir. Kalp dövmeleri, ister siyah ister gri isterse basit bir taslak, renkli, bir küme veya bir kalp çizgisi veya büyük bir parçanın aksanı olarak, isterlerse almayı seçtiğiniz herhangi bir şekilde harika görünür. Küçük, basit bir dövme fikri avlamak üzereyseniz, kalp dövmesi başlamanız için en iyi yer olabilir.

Anahat Dövmeler – Basit, minimalist sanat eserleri açısından, ana hatlar en iyi dövme fikirlerinden bazılarını yapar. Hemen hemen her şeyin basit ana hatları, hayvanlardan ve insanlardan çiçek ve bitkilere, hatta gezegenlere ve uzay temalarına kadar büyük dövmeler olabilir. Anahat dövmeler, özellikle yüz profili veya tam vücut gibi daha basit taraftaki soyut tasarımlar için mükemmeldir. Bu basit tarzda yapılan tasarımlar, doğru yapıldığı sürece çok büyük ve karmaşık ayrıntılara sahip bir parçadan daha fazla görsel yumruk getirebilir.

Siluet dövmeleri – Anahat dövmelerine benzer şekilde, siluet dövmeleri minimalist dövme fikirleri için başka bir en iyi seçimdir. Siluetleri, genel görünümde hala daha basit olmasına rağmen, anahatlardan daha fazla gölgeleme ve biraz daha fazla ayrıntıya sahiptir. Siluet dövmeler, ana hatlarıyla vurgulanan şekli vurgulamak için rengin yoksunluğu hakkındadır ve bu tarzı kullanarak serin dövme fikirlerinin yaratıcılığına çok fazla yer bırakır. Siluetlerle en iyi şekilde çalışan tasarım fikirleri, yüzler, yüz profilleri, insan figürleri, hayvan vücutları ve yüzleri, çiçekler ve basit sahne çalışması gibi şeyleri içerir.

Küçük basit dövme fikirlerini düşünüyorsanız, ister sevimli dövme fikirleri, ister serin dövme fikirleri olsun, bu durumda, boyutların önemli olduğunu unutmayın. Tasarımınızın daha karmaşık olmasını istediğiniz kadar büyük olması gerekir ve bu noktada tamamen farklı bir dövme alanına girer. Gereksiz detayları dışarıda bırakın ve basit bir dövme tasarımına gidiyorsanız, özellikle elinizin avucundan daha küçük bir tane istiyorsanız, işleri minimalist tutun.
Başa dönüş

Dövme Dolgu Fikirleri

Belli sayıda dövmeyi topladığınızda, mürekkebiniz arasındaki boş alanı doldurmak için negatif boşluk dövmelerine bakmak gerekir. Kullanılmayan alanları doldurmak, mürekkebinizi genel bir tema haline getirmek veya farklı dövmelerinizi bir manşet oluşturmak için bağlamak isteyebilirsiniz. Sebepleriniz ne olursa olsun, en popüler dövme doldurma fikirlerinden bazılarını bir araya getirip, kendi boşluk doldurmalarınızı gerçekleştirmeniz için size ilham kaynağı olduk. Bu dövme tasarımları için en iyi önerilerimizi görmek için okumaya devam et.

Bulutlar – Bulutlar, özellikle dövmelerinizin negatif alanını doldurmak için eterik veya basit bir şey arıyorsanız, harika dövme dolgu fikirleri olabilir. Bulutlar, bir fırtınanın üstesinden gelmek, bir fırtınanın kendisinden geçmek veya geçen birisini hatırlamak gibi birkaç farklı şeyi temsil edebilir. Bulut dövmesi, birkaç farklı yolla yapılabilir: açık ve kabarık görünümlü, koyu ve fırtınalı, parıldayan ışıkla parlayan bulutlar veya bazı basit gölgelemeli ışık. Dövme dolgu fikirlerinin genel parçaya eklemesini istediğiniz anlama bağlı olarak, dövme tasarımınıza ne tür bulutlar gireceğinize etki eder.

Yıldızlar – Yıldızlar, çok çeşitli dövme dolgu fikirleri sunar, bu yüzden bu seçenek arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek vardır. Her yıldız dövmesi tasarımının farklı bir anlamı olabilir; bu nedenle, mürekkebinizde hangi tür yıldızları dövme doldurucusu olarak kullanmak istediğinizi seçtiğinizde aklınızda bulundurun. Star dövme tasarımı herhangi bir stille çalışır, bu nedenle bu dolgu malzemelerini genel dövme temanızla eşleştirmek kolaydır. Bazı potansiyel fikirler şunlardır: deniz yıldızları, grafiti tarzı yıldızlar, Geleneksel yıldızlar, basit parlayan yıldızlar, kabile kıvrımları olan yıldızlar ve daha büyük tasarımlar arasında bir yıldız izi.

bitki örtüsü – Çiçekler, otlar, ağaçlar, asmalar ve bitkiler, mürekkebinizin bu kısmının bir anlam ifade etmesini veya istememesini isteyip istemediğinizi mükemmel dövme dolgu fikirleri olabilir. Bitkiler ve çiçekler, bağımsız dövmeler olarak veya negatif boşluk dövmelerinde kullanılabilen ve herhangi bir tasarım fikrine doğal akış sağlayan klasik dövme tasarımlarıdır. Ne tür bir bitki örtüsü eklemek istediğinizi seçmeden önce dövmelerinizin temasını göz önünde bulundurun ve düşünceleriniz hakkında dövme sanatçınıza danışın.

Renk – Dolgu dövme fikirleri için renk kullanmak, mürekkebinize benzersiz ve göz alıcı bir ek oluşturabilir. Herhangi bir tasarım kullanmanıza bile gerek yok, sadece renk tek başına görsel olarak ilginç olabilir. Suluboya bukleler, akan renkler veya alanları doldurmak için düz renkler gibi şeyler, birçok dövmeniz arasındaki negatif boşluğu doldurmanın kolay yollarından biridir.

Kuşlar – Aslında kuşların dövme doldurma fikirleri olarak kullanılabilecek birkaç farklı yolu vardır. Birkaç kuş türü, belirli anlamlarla ilişkilidir ve dövmenizin anlamını değiştirmek için kullanılabilir. Kuşlar ayrıca en yaygın olarak Geleneksel veya Neo-Geleneksel olan dolgu maddeleri olarak kullanılan dövme tarzında da çalışır. Dövme dolgu fikirleri açısından, kuşların farklı kısımları işe yarayabilir, örneğin: bir ya da bir çift kanat, bir kuşun başı, bir kafa ve kanatlar ya da vücudu içeren tam bir kuş. Seçtiğiniz şey, esas olarak hangi anlama sahip olmak istediğinize ve ne kadar (veya az) boşluk doldurmanız gerektiğine bağlıdır.

Dalgalar – Dalgalar, en popüler dövme tasarım fikirlerinden biridir ve dövmeler arasındaki boşluğu doldurmak için de mükemmel şekilde çalışırlar. Dalgaları dolgu maddesi olarak kullanmak, stil ve karmaşıklık bakımından size çeşitlilik verir ve özellikle su ile ilgili teması olan dövmelerle iyi gider. Bazı gölgelerdeki basit çizgiler veya dalgalar diğer vücut sanatınızla bağlantı kurabilir, çünkü nasıl yapılırsa yapılsın, dalgalar her zaman tanınabilir. Basitçe, dalgaların ne kadar ayrıntılı olmasını istediğinizi seçin ve sanatçının geri kalan kısmını (kelimenin tam anlamıyla) doldurmasına izin verin.

gölgeleme – Gölgelemeyi dövme dolgusu olarak kullanmak, bağlantı eklemek istediğiniz çok fazla mürekkebiniz varsa, buna akış eklediğiniz dövme manşonları gibi en iyi sonucu verir. Farklı derecelerde gölgeleme, dövmelerinizin görünüşünü etkileyebilir ve ona belirli anlamlar verebilir. Örneğin daha koyu gölgelendirme, bir dövmeye ekleyebilir ve daha koyu, daha da uğursuz bir anlamda olmasını sağlar, açık tonlu çalışma diğer dövmelerinizi bağlamak için derinlik ve çalışma ekleyebilir. Gölgelendirme, dövmelerinizin arasındaki boşlukları doldurmak için harika bir yol olabilir.

Geometrik Tasarımlar – Geometri, hem kendi başına daha büyük dövmeler hem de negatif alan dövmeleri için dolgu malzemeleri olarak harika dövme tasarımları yapar. Kutsal geometri çok fazla anlam taşır ve bizi evrene bağlar, ancak farklı dövmelerinizi bağlamak için de ideal bir yol olabilir. Basit çizgiler veya noktalar, örneğin, herhangi bir dövmeye görsel olarak çekici bir dolgu uygulayabilir. En sık kullanılan geometrik dövme dolgu fikirlerinden bazıları, nokta ve kaplamadan ayrı olarak şunları içerir: çeşitli boyutlarda daireler, farklı açılarda üçgenler, kareler ve değerli taş şekilleri.

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir