Home / Dövme Modelleri / Albert Zafra dövmeleri ve Neo Geleneksel “Sanat”

Albert Zafra dövmeleri ve Neo Geleneksel “Sanat”

Eğer Neo Traditional'in sevgilisiyseniz, Albert Zafra'nın tarzına, muhteşem, canlı renklere sahip, üç boyutlu dövmelerine ve çizimlerine (eBook “Artitude” da bulacağınız) düşeceksiniz. Bu röportajda onu biraz daha yakından tanıyalım…

Merhaba Albert, kendinizi okuyucularımıza tanıtmak ister misiniz?
Ben 33 yaşında bir İspanyol dövmeciyim. Barselona dışındaki dağlarda küçük bir köyden geliyorum. Dövme yapmadan önce marangozluk yapıyordum, ama çocukluğumdan beri hep çizim yapıyordum, çizgi roman ya da sanatla ilgili herhangi bir şey yaptım. Şu anda iki dövme atölyesinde asistan olarak çalışıyorum. Birincisi, Baires Tattoo, kasabamın yanındaki Granollers'da. İkincisi ise Barselona'daki Ondo Tattoo. İki yıl önce takıma katıldım ve harikaydı. İşim sayesinde birçok farklı ülkede çok geziyorum ve misafir yerim. Dünyayı keşfetmek ve gittiğim her yerde harika insanlarla tanışabilmek için çok minnettarım.

Albert Zafra, Barcelona, ​​İspanya
Albert Zafra, Barcelona, ​​İspanya

Dövme yapmaya ne zaman başladın ve tarzını nasıl tanımlarsın?
Neredeyse 7 yıldır profesyonel bir dövmeci olarak çalışmaktayım. Dövme yapmaya başladığımda yazıya bayılırdım. Fakat zaman geçtikçe, Neotraditional tarzı beni buldu. Bir çok arkadaş çizimleri görünce, bana bu stile başlamam gerektiğini söylediler. Bu yüzden 4 yıl önce yaptım. Kendimi rahat hissediyorum ve her çizim ile her gün gelişmek istiyorum. Özellikle son zamanlarda kendime çok sert davranıyorum.

İstediğiniz şekilde değiştiğinde iyi hissettiriyor ve çok sevindirici. Neredeyse hiç memnun kalmam. Bunun iyileştirmenin yolu olduğunu düşünüyorum.

Zaman içinde değişti mi?
Her gün, her ay, her hafta değişir. Ben her zaman denerim. Almak istediğiniz noktaya varmak için tarzınızı değiştirmelisiniz. Maalesef bunun sırrını bilmiyorum. Bence çok çalışmalısın ve daha çok çalışmalısın. Her gün elimden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyorum.

Dövmenin yanı sıra boyamanız ve çizmeniz de sizin için önemli mi?
Her resim tarzında çizim yapmak için zaman harcamak çok önemlidir. Ne kadar çok zaman geçirirseniz, dövmeleriniz o kadar iyi görünür. Çizemezseniz, hemen hemen aynı şeyi ciltte yapabilirsiniz. Zaman ve uygulamayla ciltte harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Albert Zafra, Barcelona, ​​İspanya
Albert Zafra, Barcelona, ​​İspanya

En sevdiğiniz konular ve teknikler neler?
Dövmeye sevdiğim bir şey yok, şeytanları, kızları, kafataslarını, yılanları, çiçekleri severim… ama agresif ve ürpertici bir şekilde. Karanlık bir şey. Teknikler konusunda çok basitim. Katı dövmeleri ve renkler arasında iyi uyumu severim.

Albert Zafra, Barcelona, ​​İspanya
Albert Zafra, Barcelona, ​​İspanya

Bu e-Kitap fikri nereden geldi?
Her zamanki gibi kitaptan, örneklerden referans alıyorum. Ve neden olmasın, çalışmalarımın bir parçasını vermek için paylaşıyorum. Umarım birine yardım edebilirim. Bence dövmeler paylaşılmalı.

Gelecek için planlarınız neler?
Bir şeyden eminim: Hiçbir şey bilmiyorum, dövme nirvanasını almak için her gün gelişiyorum. Gidecek uzun bir yolum olduğunu görebiliyorum ve yolun sonunu göremiyorum ve bu da güzelliği.
Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir