Home / Dövme Modelleri / Alexander Grim dövmeler ve onun gizemli kara yaratıkları

Alexander Grim dövmeler ve onun gizemli kara yaratıkları

Petersburg'dan Prag'a, aydınlık ve karanlık dolu bir yolda, garip ve gizemli yaratıklar, elfler, çağdaş periler ve daha fazlası.

Bu gelişme için başlangıç ​​noktasıdır Alexander Grim'Nin sanatı ve bu röportajda bizimle birlikte çok güçlü siyah tarzını daha iyi tanımlamasına yardımcı olan bazı önemli gözlemleri paylaştı. Sohbetimiz sırasında Alexander bazı yüce kavramlara değindi: Plato, İskandinav Noir, Rambeau ve Rus folkloruyla bağlantılı geleneksel karakterlerin bir takımyıldızı.

Alexander Grim, özel stüdyo, Prag, Çek Cumhuriyeti
Alexander Grim, özel stüdyo, Prag, Çek Cumhuriyeti

Röportajın tamamını M.B. üzerinde Tattoo Life dergisinin Temmuz / Ağustos sayıları.

Alexander, dövme sektöründe kendin için çok güçlü siyah eserlerinle bir isim yaptın. Bu özel tarza odaklanmaya nasıl karar verdiniz?
Belirli bir aşamada, paletimde sadece siyah kaldı. Seyahat için ne kadar rahat olduğunu hayal bile edemezsiniz! Fakat cidden, dövmelerdeki siyah renk en geleneksel ve dayanıklıdır ve vücutta maksimum kontrastı oluşturmamızı sağlar. Bir anlamda, aynı zamanda cilt üzerindeki en nötr ve uyumlu renktir ve uzak mesafeden bile iyi çalışan bir siluete daha fazla odaklanmamı sağlar. Bu nedenle, tüm kompozisyonun okunabilirliğini daha da arttırmak için bir arka plan kullanmayı bıraktım.

Rengi prensipte seviyorum, ancak belirli bir süre sonra renkli mürekkebin cilt üzerinde nasıl göründüğünden her zaman mutlu değilim.

Bu tür işleri yapmanıza ne sebep oldu?
Şahsen, bir dövme her zaman bir manifesto olmuştur, bir şey hakkında kişisel bir ifadedir. Bir kat arması gibi, lütfen. Bu uğraştığım kesin etki. Net, anlaşılabilir ve aynı zamanda konunun göreceli sadeliği ile birlikte oldukça karmaşık bir görüntü.

Alexander Grim, özel stüdyo, Prag, Çek Cumhuriyeti
Alexander Grim, özel stüdyo, Prag, Çek Cumhuriyeti

Rusya'nın St. Petersburg kentinde doğdun. Sizi etkileyen belirli bir kalabalığın içinde zaman geçirdiniz mi ve dövme yapmakla ilgilendiniz mi?
14 yaşındayken black metal sahnesinde arkadaşlarım için ilk dövmelerimi yapmaya başladım. Sonra kendi yaşamımda kalacak bir şey yapma fikrinden çok ilham aldım. Tüm yaşamınız boyunca bir dövme kaldığından, yaşamınız boyunca neyin uygun kalacağına daha fazla dikkat etmeniz gerektiğini düşündüm. Bu düşünceler sembolizm ve tarih üzerine bazı kitaplar okumamı sağladı ve eski baskılara vb. Daha yakından bakmamı sağladı.

Bilirsin, bir dövme sadece yıllar sonra daha iyi görünen, zamana göre test edilmiş bir antika gibidir.

Veya sizi daima iyi hissettirecek güçlü ve çekici bir sembol olabilir. St. Petersburg kesinlikle çok güzel ve asil bir kuzey şehridir; Derin ve eşsiz çökmekte bir atmosfere sahip önemli kültür merkezlerinden biridir. Burada yaşayan birçok şaşırtıcı şair ve sanatçı vardı. Birçok yönden elbette bu dünyaya olan algımı etkiledi.

Alexander Grim, özel stüdyo, Prag, Çek Cumhuriyeti
Alexander Grim, özel stüdyo, Prag, Çek Cumhuriyeti

Şu an nerede çalışıyorsun?
Şimdi Prag'da yaşıyorum, bu benim için çok rahat ve rahat bir yer. Burada tüm bu harika kaleler ve kaleler var; geyikler, sülünler ve tavus kuşları parklarda dolaşıyor ve her yerde çiçekler var, çok güzel, doğal alanlar.

Oluşturduğunuz görüntüler oldukça karmaşık ve ayrıntılarla dolu. Parçalarını nasıl yapıyorsun? Sizinkine benzer bir dövme yapmanın en önemli ve hassas yönü nedir?
Benim için en zor ve önemli hususlar açık bir fikir sahibi olmak ve kompozisyonu oluşturmak. Hala dövmedeki iyi bir fikrin sadece iki veya üç kelimeyle ifade edilebileceğini düşünüyorum. Örneğin, “bir yılan, bir kase ve bir şakayık” veya “krizantemli bir ejderha” vb. Kulağa oldukça basit geliyor, ancak projelerimin oluşturulması çok zaman alıyor. Bence iyi bir dövmenin hazırlanması için belli bir süre gerekiyor. Önceden düşünmeyi tercih ederim ve asla serbest el ile çalışmam.

Alexander Grim, özel stüdyo, Prag, Çek Cumhuriyeti
Alexander Grim, özel stüdyo, Prag, Çek Cumhuriyeti

Hayal gücünüzü ne artırır?
Birçok şey. Çizerken felsefe, din tarihi, sosyoloji, tarih vb. Derslerini dinlemeyi seviyorum. Sesli kitapları çok dinliyorum. Hayal gücünü çalıştırır ve size belirli şeyleri anlamanızı sağlar. Ayrıca ormanlara, şelaleli nehirlere, dağlara bayılıyorum. Bu tür yerleri ziyaret etmem benim için çok önemli. Geceleri İzlanda'da bir dağ geçidi boyunca yürürsünüz ve aniden çalılardaki çatırtıyı duyarsınız… hayal gücünüz kesinlikle çalışmaya başlar, güven bana! Herhangi bir eski İzlanda masalını okuduysanız, o zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Ve bana ilgi alanlarınız hakkında ne söyleyebilirsiniz? Müzik, hobiler vb. Kendinizi, sizi tanımayan birine nasıl tarif edersiniz?
Müzikle ilgili olarak, eğer konuşmaya başlarsam, bu röportajda bunun için yeterli alana sahip olmayacağından korkuyorum! Günüm Zergananda veya Isengard tarafından The Path to Valhalla gibi bir şarkı ile başlayıp, The Cure ile bitebilir. Ve günüm tekno klübünde ya da bir kitap ve bir kadeh şarapla bitebilir, ya da belki bir yerlerde oturup birileriyle oturup Arthur Rambeau’nun “Sarhoş Teknesi” hakkında konuşacağım. Bilmiyorum, her şey mümkün… Diğer çıkarlarıma gelince, 16. yüzyıla kadar askeri kültürle ilgili her şeyi seviyorum: şövalyeler, büyülü dünyalar, mitoloji, cinsiyetlerin metafiziği, büyü, simya, 19. yüzyıl çökmekte olan şiir, ve her tür garip-güzel şey. Ve ayrıca: güzel bir nehrin yakınında kendi evime sahip olduğumda ve çok boş vaktim olduğunda, kesinlikle etrafıma çok garip çiçekler ekerim ve biraz balık avı yaparım. Büyük bir gri kurt alacağım, onu Instagram sayfası yapıp, onun adına fotoğrafların altındaki yorumlara cevap vereceğim.

Alexander Grim, özel stüdyo, Prag, Çek Cumhuriyeti

Takip et Alexander Instagram'da: @alexandergrim
Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir