Home / Dövme Modelleri / Bayan Juliet ile röportaj | Dövme hayatı

Bayan Juliet ile röportaj | Dövme hayatı

Modern dünyada dövme yapmak sadece kültürel bir fenomen değildir, günümüzde çoğu çocuğun yüzleşmek zorunda olduğu iş krizine bir çözümdür … yaratıcılık için bir çıkış ve bir yaşam kazanmanın bir yolu, bu da dövmenin işte budur! Ciddi, kararlı ve yetenekli iseniz, dövme dürüst bir yaşam kurmanın ve bir yaşam kurmanın bir yoludur.

Bana sorarsan, bu bir şeylerden daha fazlası. Ama dövme yapmak sadece herkes için değil. Sanatçının arkasındaki hikayeyi, oraya nasıl geldiklerini – dövmeye nasıl aşık olduklarını bilmek her zaman ilginçtir ve bu kez en sevdiğim sanatçılardan biriyle tanışıyorum: Bayan Juliet!

Bayan Juliet, Elvia Iannaccone Gezlev tarafından fotoğraf
Bayan Juliet, Elvia Iannaccone Gezlev tarafından fotoğraf

tanıştım Giulia Federica, diğer adıyla Bayan Juliet, NYC’de, King’s Avenue Tattoo’daki konuğu sırasında. Oyunun üstünde, çok yetenekli bir sanatçı ve dövmeci olduğunu ve rahatça yaşayabildiği bir esinti, çok hoş ve olumlu bir insan olduğunu söyleyebilirim ve hemen onu sonsuza dek tanıdığımı hissettim! Bir süredir onun güzel çalışmalarını takip ediyordum ve özellikle bayan kafalarını ve kompozisyonlarını seviyorum: narin ama güçlü resimler, okunması kolay, ancak ayrıntılarla dolu. Özel tasarımları üzerinde çalışarak, mükemmel detayı, mükemmel ifadeyi veya doğru havayı araştırarak biraz zaman geçirdiğini söyleyebilirsiniz. Bayan Juliet, İtalyan / Amerikalı ve ayrıca Çin kökenlidir – onu daha da ilginç kılan bir karışımdır ve tüm güzel dövmelerin arkasındaki şaşırtıcı kişiyi tanıdığım için mutluyum! Keyfini çıkarın!

Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD
Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD

Gerçek bir kozmopolit insana benziyorsunuz… ABD'de doğmuş, İtalya'da, İtalyan / Çinli bir aileden büyüdünüz – şimdi San Francisco'da yaşıyor ve çalışıyorsunuz ve sürekli seyahat ediyorsunuz! Bize aileniz ve yetiştirme hakkında biraz bilgi verin ve evi aramak için nasıl bir yer seçtiniz?
Çok sanatsal bir çılgın ailede büyüdüm, annem bir çellist (annemin ailesinin her tarafı müzisyen), kız kardeşim bir kemancı ve babam ve dedem Torino'daki Teatro Regio'da çalışıyorlardı. Çok fazla sanatla çevrili olmak, sanatsal tutkularımı keşfetmeme yardımcı oldu. Sanat eğitimime lisede başladım ve resimsel süslemeler için lisans derecesi aldım. Daha sonra üniversitede güzel sanatlar üzerine yüksek lisans yaptım, burada klasik resim okudum, büyük tutkum çağdaş sanat olmasına rağmen.

Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD
Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD

Birkaç yıl boyunca çılgınca biri gibi dövmeye ve seyahat etmeye başladıktan sonra (5 günde bir uçaktaydım), Paris dövme kongresi sırasında Joaquin (aka Asetatlar) ile tanıştım – ertesi yıl evlendik ve şimdi Sofya'nın gelişiyle küçük bir aile! Her zaman ABD'ye geri dönmesini istemişimdir ve o da Amerika'da da çalışmak istiyordu, bu yüzden yurtdışına çıkma kararı çok kolaydı! Gelecekteki kocamla tanıştığımda hemen birlikte seyahat etmeye ve en çok sevdiğimiz şeyi paylaşmaya başladık: çizim, resim ve dövme.

Arkadaşlarımızı ve ailemizi çok özlüyoruz ama Amerika'da birlikte çalışmak harika bir fırsat!

Şimdilik San Francisco evde! Bana bu şansı, güvenini verdiğim ve San Francisco'daki Yedinci Oğul Dövüşünün bir parçası olmamı sağladığım için asla Luke Stewart'a asla teşekkür etmeyeceğim! Şu ana kadar çalıştığım en muhteşem mağaza: muhteşem sanatçılar, muhteşem hisler, muhteşem mağazalar, muhteşem insanlar!

Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD
Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD

Büyüyen bir insan olarak sizi en çok ne şekillendirdi? Dövme yapmayı ne zaman keşfettiniz, sizin için ana çekim neydi?
Babamı 5 yaşındayken kaybettim, bu yüzden annemle (ve dedemle) büyüdüm: çok disiplinli bir müzisyen ve aynı zamanda çok tutkulu. Bana hayallerimi nasıl takip edeceğimi ve istediğimi elde ettiğinden emin olmamı öğretti, bana her zaman hayatın kolay olmadığını söyledi, bu yüzden birlikte çalışmam ve çok çalışmam gerekiyor! Diğer taraftan İtalyan dedemler ile de büyüdüm, büyükbabam bana tuvaller / çerçeveler ve diğer çok güzel şeyler yapma gibi birçok yararlı şey öğretti. Sanırım babam bugün hala burada olsaydı, muhtemelen farklı biri olurdum, ama ailemin bana verdiği ve bana öğrettiği şey için her gün minnettarım. Dövmelerden her zaman etkilenmiştim ve 15 yaşımdayken dövmeye başladım. Daha küçükken açımdan çok mücadele ettim…

Memleketimdeki beyaz olmayan tek çocuktum, İtalya'daki küçük bir kasaba ve sık sık ırkçı yorumlarla uğraşmak zorunda kaldım. Çok zordu, çok yaşadım ve bu kesinlikle beni şekillendirdi. Dövme yaptırmak kendimi daha iyi hissetmek için bir yol oldu ve beni daha çok benim açımdan daha çok sevdi!

Dövmelerin kendim için bir zırh yapmama da yardımcı olduğunu hissediyorum.

Dövme yapmaya ne zaman ve nasıl başladınız? Bize hikayeni anlat! Sana ne ya da kim ilham veriyor?
Dövmeci olacağımı hiç düşünmedim! En azından çalışmalarım bittikten hemen sonra, en iyi arkadaşım, o zaten bir dövmeci olmuş, benden dövme yapmamı istedi. Dövme yapmak için bir şans verdiği için şanslıydım ve aynı zamanda memleketimden birçok insanın işime rastladığı için çok şanslıydım (o sırada deliler gibi parıltı çekiyordum) ve bana dövme yapma fırsatı verdi. . Bu 2011 civarındaydı, ondan sonra İtalya'da kongre yapmaya başladım ve hayran olduğum sanatçılar ile birçok işbirliğine başladım. Ayrıca İtalya'da ve bir süre sonra Londra'da, Family Business'ta da her 2 haftada bir konuk noktaları yapmaya başladım. Londra bana dövmenin ne olduğu hakkında iyi bir ders verdi ve bir caddede yoğun bir dükkanda çalışmanın ne demek olduğunu deneyimlemek zorunda kaldım. Arkadaş diyebileceğim harika sanatçılarla çalıştım ve bana bildiğim her şeyi öğrettiler.

Tabii ki en büyük ilham kaynağım kocam. Her gün onunla çalışıyorum, birlikte resim yapıyoruz, her şeyi paylaşıyoruz.

O çok inatçı (benden daha fazla!) Son derece adanmış, odaklanmış ve çılgın bir komik adam! Sofi için kocası ve babası olarak daha şanslı olamam! Sevdiğim çılgın bir sanatçı listem var. Sadece bazılarını adlandırmak için: Valerie Vargas, Lus Dudaklar, Grime, Luke Stewart, Jeff Croci, Asetatlar, Vlady, Oliver Macintosh, Claudia De Sabe ve daha fazlası!

Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD
Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD

Bugün güzel bayanlarınız ve kadın ruhunun çizimleri ile tanınırsınız. Tasarımlarınız için nereden ilham alıyorsunuz? Özel bir dövme yapmaya nasıl yaklaşıyorsun?
Bayan çizmeyi seviyorum! Güzel kadınları çizmeyi seviyorum, üzücü ya da şiddetli ya da gizemli, hepsinin arkasında bir hikayesi var ve çizerken hep bu hikayeyi anlatmaya çalışırım. Benim büyük ilham kaynağım harika ressamlar, ressamlar ve heykeltraşlar. Bazı geceler, bebeğim uykuya daldıktan sonra kütüphaneme bakmaya başlıyorum, sadece yeni bir çizim için bana ilham verecek o küçük ayrıntıyı bulmak için. Ayrıca kostüm parçaları yapmayı da seviyorum ve müşterime asıl konunun ne olduğunu ve iletişim kurmak istediklerini sorarak başlıyorum. Genellikle bana çok fazla özgürlük veriyorlar ve çoğunlukla ifade etmek istedikleri duygulardan bahsedecekler (TEŞEKKÜR EDERİZ!) Ve oradan pek çok temel fikir edinmeye başlıyorum ve tasarımın kabataslak eskizlerini yapıyorum. doğru ifadeyi, doğru hareketi vb. bulana kadar ama çoğunlukla danışırken aklımda olanı hissediyorum ve beynim tasarımı görselleştirmeye başlıyor! Çizimleri sevdiğimi söyleyebilirsin!

Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD
Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD

Dövme ile ilgili en çok neyi seviyorsun?
Dövme yapmayı seviyorum çünkü zorlu, çünkü kolay değil. Yaptığım her dövme benim için zor. Yeni bir çizime başladığımda daha önce yaptığım her şeyden daha iyi olmalı. Dövme yapmak beni parmak uçlarımda tutar! Elbette zaman zaman yorucu olabilir ve bazen iletişim de yorucu olabilir, ancak müşteriler çalışma şeklinizi anlar ve size güvenlerini verirse, bu işten daha iyi bir şey olamaz!

Ayrıca dövme yapmak bana inanılmaz insanlarla tanışma şansı verdi. Ben insanlar arasındaki bağlantının çok önemli olduğuna inanıyorum!

Dövme yaptırmanın ustalaşmanın çok zor olduğunu ve hepinizi bunun içine sokmanız gerektiğini öğrendim ve bu yüzden de onu seviyorum. Hatırlıyorum ki, çizimde bir usta yapmak için LA'ya taşınmayı düşündüğümü hatırlıyorum ama sonra başlama fırsatı dövme geldi ve dayanamadım, bu yüzden kalmaya ve denemeye karar verdim! 8 yıl oldu ve yaptığım için mutluyum!

Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD
Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD

Seyahat etmek hayatınızın ve işinizin önemli bir parçası mı? Dünyada en çok sevdiğin yer neresi?
Oh, seyahat etmeyi seviyorum! Seyahat etmenin zihninizi ve kalbinizi açtığını düşünüyorum. Bu her zaman kim olduğumun bir parçası olacak çünkü yeni bir şey görmek için her zaman yeni bir şey aramaya ihtiyacım olduğunu hissediyorum … ve seyahat etmek bana ilham veriyor ve kalbimi dolu yapıyor! Sevdiğim çok fazla yer var ama. İspanya'nın güneyinde, kalbime gerçekten yakın olan küçük bir kasaba var çünkü orası en güzel günleri kocamla geçirdiğim yer. O zamandan beri her yıl oraya gidiyoruz!

Bayan Juliet, Elvia Iannaccone Gezlev tarafından fotoğraf
Bayan Juliet, Elvia Iannaccone Gezlev tarafından fotoğraf

Siz ve kocanız, anne ve baba olmayı nasıl başarabiliyorsunuz? Bu ne kadar zor ya da kolay?
Oh, peki… hiç kolay değil! Aslında çok çok zor. Sofia’nın teslimatından bir hafta öncesine kadar çalıştım ve 2 ay sonra başladım, uzun süre dövme yapamam, bir şeyleri kaçırmış gibi hissediyorum! Her neyse, zamanımızı en iyi şekilde dengelemeye çalışıyoruz. Mesela sadece geceleri çekerim ve izin günlerimizde sadece aile zamanı yaparız. Sofya hayatımızın başına gelebilecek en iyi şey… Yine de zorlu bir şey ama kocamın her zaman yanımda olduğu için çok şanslıyım.

Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD
Bayan Juliet, Yedinci Oğul Dövmesi, San Francisco, ABD

Gelecekte kendinizi nerede görüyorsunuz ve çalışma planlarınız neler?
Kendimi kocam ve Sofi ile daha büyük bir evde, kocaman bir masa ile, resim yaparken ve hayattan zevk alarak görüyorum! Akıllıca dövme Yapmamı daha çok siyah ve gri tarafa itmeye çalışıyorum ve umarım bu geçişi yakında bitiririm. Ve umarım yaptığım tüm o çılgın projeleri yapmaya devam edeceğim (müşterilerim en iyisidir).

Bayan Juliet, Elvia Iannaccone Gezlev tarafından fotoğraf
Bayan Juliet, Elvia Iannaccone Gezlev tarafından fotoğraf

Dövme yapmaktan başka neler seviyorsun?
Çizim ve resim dışında boş zamanımızda ormanda yürüyüşe çıkmayı seviyoruz ve Brezilya jiu-jitsu yolculuğuma başladığım için çok mutluyum.
Bu çok çok büyük bir zorluk ve bağlılık ama ben bunun bir parçasını çok seviyorum

Kendinizi 3 kelimeyle nasıl tarif edersiniz?
Çok inatçı, çok itici ve bazen çok saf, ama kocaman bir kalbi var.

Bulabilirsin Bayan Juliet en Yedinci Oğul Dövmesi (San Francisco) ve King’in Avenue Tattoo’sı (NYC). Onu Instagram'da takip edebilirsiniz: @ m1ss_juliet
Source link

Check Also

Sandra Daukshta ve onun canlı renkli dövmeleri

Bugün size Riga'da Inside Tattoo Gallery'nin ortak sahibi olduğu ve çalıştığı genç Letonyalı dövme sanatçısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir