Home / Dövme Modelleri / Beklemeyeceğiniz Dövmeler Anlamları

Beklemeyeceğiniz Dövmeler Anlamları

Sarah Hyland Dövme Tasarımı Fotoğraf: Modaya uygun
Bu yedi dövme tasarımının, muhtemelen beklemeyeceğiniz anlamları vardır. En gizemli dövmeleri bulmak için interneti araştırdık, bu yüzden dışarıdayken bunları görürseniz, ne anlama geldiklerini tam olarak bileceksiniz.

Trinacria Dövme

Trinacria Dövme Fotoğraf: Imgrum

İlk bakışta, bu Medusa’ya bir çeşit ürkütücü gibi görünüyor, ve öyle! Bu sembol Sicilya Bayrağı’nda bulunabilir ve Sicilya kültürünü temsil eder. “Trinacria” kelimesi Sicilya adasının şeklini ifade eder ve Romalıların ada dediği şeyin bir övgüsüdür – üç noktadan oluşan yıldız anlamına gelen Trinacrium.

Nitty cesaretine girmek: bükülmüş, koşan bacaklar adanın üç sahili – kuzey-doğu, batı ve güney – üç köşeli bir yıldız oluşturur. Kafayı ortada saran buğday, verimli Sicilya topraklarını temsil ediyor. Nitekim, merkezdeki Medusa başkanı, adanın Sicilya tanrıçası Athena tarafından koruma altına alındığını gösteriyor. Medusa’nın başı olarak gösterilmesinin nedeni, Medusa’nın başının Athena’nın kalkanında gösterildiği eski bir Roma efsanesiyle ilgilidir.

Noktalı virgül dövmesi

Noktalı virgül dövmesi Fotoğraf: Popsugar

Noktalı virgül simgesi, akıl hastalığının damgalanmasına karşı güçlü bir toplumsal hareketin parçasıydı. Hareketi “Project Semicolon” ​​olarak adlandırdı ve 2013 yılında Amy Bleuel tarafından başlatıldı. Depresyon, bağımlılık ve intiharı olan insanlara destek sembolü, “hikayem bitmedi” anlamına geliyor. Bu projenin amacı intiharı önleme ve genel ruh sağlığı savunuculuğudur.

Eğer biriyle görürseniz noktalı virgülle dövmebu muhtemelen zihinsel sağlık sorunları ile mücadele ettikleri veya yapan birine destek gösterdikleri anlamına gelir. Ne yazık ki, Bleuel zihinsel sağlık savaşını kaybetti, ancak proje onuruna devam ediyor.

Hamsa El Dövmesi

Hamsa El Fotoğraf: Mürekkep Profy

Hamsa Eli ya da Tanrı’nın Eli dövme kültüründe giderek daha fazla ortaya çıkıyor. Eski ve güzel bir şekilde tasarlanmış karmaşık bir tasarım, ancak bununla ilişkili birçok anlamı olduğunu biliyor muydunuz? Orta Doğu kültüründe, sahibine mutluluk, şans, sağlık ve iyi şans getirerek tüm inançları korumak için bir sembol.

Aynı zamanda Yahudi kültüründe iyi bir şans olarak görülüyor ve kötü niyetleri veya kötü şansı önlemek ve eve pozitiflik ve koruma getirmek için Yahudi hanelerinde sıkça rastlanıyor. Bu sembolün hangi kültüre veya dine uygulandığı önemli değildir, anlamı korumanın ve kutsamanın olumlu bir ifadesidir.

OM sembol dövme

Om dövme Fotoğraf: Sonraki Lüks

Bu sembolü sesle biliyorsunuz, fiziksel temsili değil, ama bu “om” için Sanskritçe simgesi. Hangi antik metinlere danıştığınıza ve kime sorduğunuza bağlı olarak, bu terimin arkasında bir sürü farklı anlam vardır. Özünde, kelime / ses kozmik, ilahi ya da daha yüksek bir güce bir bağdır. Evrenin yaratıcı güçlerini de kutladığı söyleniyor.

Sanskritçe “Om”, kişinin bilincinin sembolü de olabilir; birçok farklı insan için anlamın özelliklerinde bazı farklılıklar vardır, ancak temel anlam, bireyin benliğine ve bir bütün olarak evrene olan bağlantıdır.

Düşük dövme

Düşük dövme Fotoğraf: Today.com

Bu son derece kişisel bir dövme. Orada birçok tasarım varyasyonu var ve bunun sadece bir kadının bir bebeği olduğunu sembolize eden bir dövme olduğunu düşünebilirsiniz. Ne yazık ki, anlam biraz daha koyu – bu tasarım utero’da kaybedilen bir bebek için bir anı dövmesi. Düşük dövme, annelerin günler, haftalar veya aylarca besledikleri bebeğin hayatını anmak için popüler bir yoldur.

Vegvísir Pusula Dövme

Vegvisir Pusula Dövme Fotoğraf: pinterest

Vegvísir pusulası bir tekme, cadısı dövme tasarımından daha fazlası demektir. İskandinav mitolojisinde gezinti ve korumalı rehberliğin sihirli bir sembolü. Huld El Yazmasından geliyor. Efsane şöyle diyor:bu işaret taşınırsa, kişi bilinmediği halde fırtınada veya kötü havalarda asla yolunu kaybetmez. İzlandaca’dan doğrudan çeviri “kılavuz” anlamına gelir, bu nedenle bu pusula anlamında oldukça değişmezdir.

İkili Anlamı Dövme

İkili Anlamlar Dövme Fotoğraf: Sıkılmış Panda

Bu dövme, hangi açıdan baktığınıza bağlı olarak iki farklı şey ifade ediyor. İleriye dönük bir görünümden “Ben İyiyim” yazıyor, ancak mürekkeplenen kişinin bakış açısıyla bakarsanız, “Beni Kurtar” diyor. Bu gerçekten belirsiz bir dövme. Bu, kişinin kendisinden veya kendi kişisel şeytanlarından kurtulmak istediği veya bu kişinin aile içi istismar durumunda olduğu ve kurtarılması gerektiği anlamına gelebilir. Bu kişinin özel anlamı ne olursa olsun, dövme için harika bir illüzyondur.

Her dövmenin dış göz için açık bir anlamı yoktur, ancak mürekkeplenen kişiye, beklediğinizden daha derin bir şey ifade edebilir.

Gizli anlamı olan bir dövmen var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir