Home / Dövme Modelleri / Bu Dünyanın Dışında Olan Uzay Dövme Tasarım Fikirleri

Bu Dünyanın Dışında Olan Uzay Dövme Tasarım Fikirleri

Takım Yıldızlar

Aslan takımyıldızı dövme Fotoğraf: Sonraki Lüks

Takımyıldızı, mitolojik bir kalıp veya görüntü oluşturan bir yıldız grubudur. Var 88 farklı 12’si hepimizin bildiği burçlar olan gökteki takımyıldızlar, bu yüzden uzay dövmeniz için bu tür bir tasarım almak istiyorsanız aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok seçenek var. Burçlar, yani burçlar, takımyıldız dövmelerinde en yaygın tasarım tercihidir, çünkü bu göksel kalıpların ardındaki anlamlar yaygın olarak bilinir. İnsanlar yıldız işaretleri ve neyi temsil ettikleri ile özdeşleşiyorlar ve bunu bir dövme ile tekrarlamak istiyorlar.

Diğer takımyıldızların bazılarına da aşina olabilirsiniz. Birincisi, Büyük Kepçe, Büyükadalı takımyıldızının bir parçası. Muhtemelen, Orion ve kemerini de duydunuz. Bu yıldız desenlerinin tümü, bu takımyıldızlar aynı kalırken galaksinin geri kalanının dolaşdığı güneş, ay ve gezegenler arasında sabit bir yol ya da ekliptik oluşturur. Takımyıldızlar müthiş mekan dövmeleri yapar, çünkü onlar, ismini verdiği kişilere atfedilen herhangi bir anlamın sembolü olabilir ve daha fazlası için mükemmel bir seçimdir. minimalist dövme tasarım yaklaşımı.

Yıldızlar

Bir ayak üzerinde yıldız dövmeler Fotoğraf: Vahşi Dövme Sanatı

Yıldız dövmeleri Dövmenin tasarımının ve içeriğinin ne olduğuna bağlı olarak tonlarca farklı anlamlara gelebilirsiniz. Her bir noktanın yarısında gölgeli kalın, beş köşeli bir yıldız, ABD Donanmasını temsil eden deniz yıldızıdır. Tasarım anımsatan Bir pusula, denizdeyken önemli bir araçyıldız dövmesinin de yolunuzu bulmayı sembolize etmesinin nedeni budur.

Yıldızlar aynı zamanda umut, hırs, kişinin yıldızlığını veya başarısını, özellikle de yaşamdaki parlak bir anı, çocuğun doğumunu, dini veya uzay ve astronomiye genel bir ilgi gösterdiğini gösterir. Yıldız şeklindeki uzay dövmeleri, stil, renk veya boyutların herhangi bir birleşimini kullanarak yapılabilir ve kolayca mevcut bir dövmeye eklenebilir, kol dövmeler için dolgu gibi, Örneğin. Uzay dövmeleri için bir tasarım olarak yıldızları kullanırken sonsuz olasılıklar ve potansiyel anlamlar vardır.

Gezegenler

Gezegen Dövme Kol Fotoğraf: Dövme-fikirler

Resmi kelime güneş sisteminde 8 gezegen olduğu: Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün. Her gezegen burçlardan birine bağlı takımyıldızlarıÖyleyse, birinin yıldız işaretini ve bunlarla ilişkili anlamları temsil edebilir. Gezegenler ismini almak antik Yunan ve Roma tanrıları; bir gezegenin temsil ettiği alemde hangi tanrıya başkanlık ettiyse adlandılar. Örneğin Venüs, aşk ve güzellik tanrıçası olarak adlandırılmıştır ve çoğu kez kadınlarla ilişkilendirilmiştir. Öte yandan Mars, fırtınalı bir gezegendir ve Roma savaş tanrısının adını almıştır. Gezegenlerin en büyüğü olan Jüpiter, antik Yunan mitolojisinde Zeus olarak bilinen (antik Roma mitolarında Jüpiter) olarak adlandırılan tanrıların hakimi olarak seçilmiştir.

Antik Roma mitolojisine ilginiz varsa ve uzay dövmelerine ilgi duyuyorsanız, gezegenleri içeren dövmeler harika bir seçim olabilir. Mitolojik anlamların dışında, gezegensel bir dövmeye sahip olmak, astronomi sevginizi sekiz gezegenin birinden veya tamamından oluşan tatlı bir uzay dövmesi ile göstermenin bir yolu olabilir.

Ay (lar)

Ayın Evreleri Dövmesi Fotoğraf: Gettattoosideas.com

ay, uzay dövmeleri için çok anlamlı bir semboldür. Ay ve farklı biçimleri temsil etmek birkaç farklı fikir. Hilal ayları genellikle etrafta oturan bir din olan Wicca ile ilişkilendirilir. büyücülük ve putperestlik, özellikle de Üçlü Tanrıça olarak bilinen sembol. Bu görüntü, balmumlu bir ay, dolunay ve yan yana birbirine bağlanan ve Yunan tanrıçaları Demeter, Kore-Persephone ve Hecate’i temsil eden azalan bir aydır. Bu üçlü, bir kadının hayatındaki üç ana aşamayı temsil eder – Kızlık, Anne ve Crone. Ay sembolleri, ayın kendi döngüsel doğası nedeniyle sık sık zamanın bir evresini ve değişen evreleri temsil eder. 8 ana ay evresi vardır: yeni, ağda hilal, yarı, ağda kesilmiş kantardın, dolu, kanda kesilen kanda kesilmiş, kanda kesilmiş ve yaşlı aylar. Bu nedenle, değişim, büyüme veya zamanın geçişini temsil edebilecek bir uzay dövmesi tasarımı arıyorsanız, aylar mükemmel bir seçim yapabilir.

Ayın ayrıca ünlü bir karanlık tarafı vardır, bu yüzden ayı bir dövme için kullanırken çok fazla belirsizlik vardır. Aylar da olabilir sembolize etmek çılgınlık, kadınsı gizem, büyü, doğurganlık, karanlık ve Wiccan inançları. Ay büyük ölçüde dişi bir sembol olarak görülüyor ve astrolojik olarak dünyadaki kadınların günlük yaşamlarını ve duygularını etkilediği düşünülüyor.

Güneş

Dev Güneş ve El Dövme Tasarımı Fotoğraf: Sonraki Lüks

İnan ya da inanma, Güneş birçok farklı alanda çok fazla anlam taşıyor. Eski zamanlarda, örneğin, güneş doğurganlığı ve canlılığı sembolize ediyordu. Hristiyanlıkta, güneş yeniden doğuş, güç, güç, enerji ve yaşamı temsil eder. Astrolojide de benzer bir anlamı vardır, birinin dış kişiliğini ve enerjisini temsil eder. Doğduğun zaman güneşin nereye yerleştirildiği, daha sonra hayatta nasıl bir insan olacağını belirlediğini söyledi. Yanan işaret fişekleri ile dolu bir güneşten, parlamayan bir güneşten en çok rezonansa giren fikirlerden herhangi birini sembolize etmek için kullanabileceğiniz güneşin bir ton varyasyonu vardır. aşiret-ilham güneş totem.

Gökada

Samanyolu Gökadası Dövmesi Fotoğraf: EarthPorm.com

Galaksi geniş ve gizemli, tanınmaz ve bir şekilde romantik. Kabaca var yüz milyar Bilinen evrendeki galaksiler ve bunlardan herhangi birinin görüntüsü dönen yıldızlarla doludur. Bir galaksi, bilinmeyen veya gizemli, kaotik düşünceler veya duygusal kargaşanın büyük bir sembolü olabilir. Bir galaksinin görüntüsü çok güzel, bu yüzden ne demek istediğin ne olursa olsun, bu her zaman harika çıkacak olan bir uzay dövmesi.

Yabancılar ve UFO’lar

UFO Kaçırma Dövme Tasarımı Fotoğraf: pinterest

Bir yer düşündüğünüzde, birçok insan otomatik olarak “uzaylıları” düşünür, o zaman neden bunu uzay dövmelerinizin tasarımlarına dahil etmiyorsunuz? Burada birkaç farklı seçeneğiniz var: edebi rotaya gidebilir ve UFO’lara veya uzaylılara uzaylılarla ilgili bir dövme yapabilir veya 1979 ile ilgili bir parça alabilirsiniz. korku klasik, yabancı.

Büyük gözlü gözyaşı damlası şeklindeki yabancı kafa genellikle Alan 51 ile ilişkilendirilir ve yabancıların varlığına inanmanın bir sembolü olarak kabul edilir. Gururlu bir inanan ve herkesin bilmesini istiyorsan, uzaylılarla ilgili bir uzay dövmesi senin için en iyi seçenek olabilir.

Yıldız Savaşları

Yıldız Savaşları Dövmeleri Fotoğraf: Dubuddha

Uzay dövmeleri hakkında Star Wars’tan bahsetmeden bir yazı yazamayız – Uzay dövmeleri Star Wars ile el ele gider, bu yüzden burada bahsetmememiz suç olurdu. Yıldız Savaşları fandomu çok büyük ve şerefine dövme yapmaktan çok ne kadar sevdiğini göstermenin daha iyi bir yolu yok. Klasik 1970’lerin orjinal çizgi bölümlerinden Han Solo ve çeteyle yapılan en yeni Disney girişimlerine kadar, onlarca yıllık film seçeneğiniz var. Seçimleriniz, Yıldız Savaşları ile ne tür bir tasarımla ilgili olursa olsun pratik olarak sınırsızdır, ancak en sevdiğiniz özellik, karakter veya serinin bir kısmından ilham almanızı öneririz.

Özellikle Prenses Leia, güçlü bir dişinin yanı sıra, bir sembolü haline geldi Rosie Riveteröyleyse, eğer bir dövme arayan kadın Bu kadın gücünü temsil ediyor, aynı zamanda filmlere olan sevgine sadık kalıyor, o zaman Leia mükemmel bir tasarım çözümü olabilir!

Uzay Dövme Tasarım Fikir Fotoğraf: Nextluxury

Dışarıda bir çok farklı uzay dövmesi varyasyonu var. En önemli şey, onu en çok rezonansa uğratacak şekilde daraltmak. Burç işaretiniz de dahil olmak üzere, 80’den fazla takımyıldızdan herhangi birini seçebilir, ayın evrelerini temsil edebilir veya Star Wars bayiliğine olan sevginizi gösterebilirsiniz. Tasarımınızla hangi yöne giderseniz gidin, uzay dövmeleri bir ton yaratıcılık sağlar ve düşündüğünüz daha derin anlamlar sunar.

Uzay dövmen var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir