Home / Dövme Modelleri / Çiçek dövmeleri neden bu kadar popüler?

Çiçek dövmeleri neden bu kadar popüler?

Estetik Olarak Hoş Dövme

Shannona için renkli çiçek dövme

Çiçek dövmelerinin insanlara çekici gelmesinin en belirgin nedeni oldukça basittir – bakmaları çok güzel. Ayrıca, seçilen çiçeğe bağlı olarak birçok farklı anlam da taşıyabilirler. Bir kişinin belirttiği gibi, “Bence popülerler çünkü estetik açıdan hoşlar, çok farklı anlamlara sahip olabilirler, gösterilebildikleri çok farklı şekillerde olabilirler – çiçek… her yerde çiçekler büyür, çoğu insan çiçek sever ”. Bu kişi ayrıca temyizinin bu tür tasarımların doğal biçimlerinde yattığını söyledi: “Organik formlara çizildim ve“ çiçek ”kavramı popüler olmasına rağmen kendi anlamlarını ekleyebilirim. Bunun içinde kendine özgü ve kişisel bir dövme var ”.

Shannon F. bu duyguyu tekrarlıyor; doğası gereği güzel, “bakması çok güzel” olan bir şeyi yenemeyeceğinizi söylüyor. İnsanlar aynı sebeple çiçek resimleri satın alırlar veya evlerinin etrafındaki vazolara çiçek koyarlar. Veya bitki bahçeleri. Güzeller. Onlar doğal. Pek çok farklı seçenek, çeşit ve renk var. İnsanların çiçek dövme desenlerini sevmelerinin pek çok nedeni var, ama büyük olanı görsel çekiciliği gibi görünüyor.

Doğaya Bağlantı… ve Tarih Dövmesi

Sara'dan Çiçek Dövme Tasarımı Fotoğraf: Instagram – @ebtattooing Hesabındaki Resimleri

Sara B.’nin dediği gibi, çiçek dövmelerinde büyük oranda bilinmeyen bir tarihsel unsur var: “Bu konuda, Viktorya dönemi denilen bitkibilim denilen şeyi ya da“ çiçek dilini ”öğrendim – esasen, üst sınıflar her birine kodlu mesajlar gönderme sistemi geliştirdi. diğer çiçek buketleri vasıtasıyla, her çiçek türünün belirli bir anlamı vardır. Düzgün olduğunu düşünmüştüm, bu yüzden dövmelerimi buna göre tasarlamaya başladım ”. Farklı çiçeklerin farklı anlamlara sahip olduklarından zaten bahsettik, ancak tarih kitaplarından bir sayfa alabilir ve bu çiçek tasarımlarını dövmeleriniz aracılığıyla başkalarına gizli mesajlar göndermek için kullanabilirsiniz!

Den başka ilginç tarihsel arka planSara, insanları en çok çiçek tasarımlarına çeken doğaya bağ olduğuna inanıyor, “Bence insanlar doğal olarak… doğaya çekiliyor. Çiçekler görsel olarak güzeldir ve doğal dünyayla bir bağdır; bu bir çeşit huzur ”. Emily B., çiçeklerin birçok durumda kadınlıkla da ilişkilendirildiğine dikkat çekiyor, ancak doğa, cazibenin büyük bir parçası, “Birçok insanın favori bir çiçek türü var, o kadar güzeller ki, niçin onları kendi yüzünüze koymuyorsunuz? vücut? Birçok insan doğaya bağlı hissetmek ister. ”Vücudunuza çiçek bir tasarım çizmek, flora ve fauna ile kalıcı bir bağlantı hissetmenin kolay bir yoludur.

Klasik ve Zamansız Dövme

Alyssa için Çiçek ve Senaryo Dövmesi

Yaşlanacak bir dövme tasarımı istiyorsanız, çiçekler güvenli bir bahisdir. Alyssa C., “çiçek dövmelerinin popüler oldukları için popüler oldukları ve asla modası geçmeyecekleri” fikrine dikkat çekti. Çiçek tasarımları beş ila on yıl içinde modası geçecek bir trend veya moda değil ve esasen herhangi bir dövme tasarımında harika bir çekirdek parça olabilir: “Dövmelerimin hemen hepsine çiçek ekledim veya yer verdim çünkü çiçeklerin bana çekici gelen ince bir dili var. Bir çiçek, kişiyi, ülkeyi, hissi, deneyimi ve daha fazlasını bağlantıyı belirginleştirmeden temsil edebilir ”. Çiçek dövmeleri de kolayca çıkarılabilir yabancılar mürekkebini sorduğunda, “Biri bana bir parça hakkında soru sorarsa, aldım diyebilirim çünkü ‘güzeldir’, tramvaydaki bir yabancıyla daha derin bir kişisel bağlantıyı açıklamak zorunda kalmadan.

Çocukluk Anıları Dövme

Ariel için Underboob Çiçek Dövme

Bazen bir çiçek tasarımının çekiciliği, çocukluk hatıralarınız kadar basittir. Bu, Ariel O. için geçerliydi; çiçeklerin, kendi yaşam deneyimlerimizi kolayca sembolize edebilecek kadar sevindirici bir görüntü olduğunu açıkladığından, “birçok insanın çiçek motifleriyle ilişkili bir tür hatırası var. Bir leylak dalı dövmem var, çünkü hayatım boyunca arka bahçemizde, ön bahçemizde ve bahçede çiçek açan bir dalda leylak yetiştiriyorduk. Annem onları sever, büyükannem onları sever ve ben de onları severek büyüdüm ”.

Maggie C.’nin şakayık dövmeleri de benzer bir fikirden ilham aldı. Dövmesi için bir şakayık seçti, çünkü “annemin en sevdiği çiçek ve çocukluk evimde onlarla büyüdüm”. Çiçekler, bir kişiyi sembolize etmek için mükemmel bir tasarım olabilir, özellikle de o kişi yaşamınızda önemli bir rol oynayan biriyse.

Çok Yönlülük Dövme

Çiçek Dövme Tasarımı Fotoğraf: Tattoosme

Neredeyse herkes konuştuk, çiçek dövmelerinin cazibesinde büyük bir faktör olarak bahseden çok yönlülükten bahsettik. Maggie, seçebileceği çok sayıda seçeneğin popülaritesinde büyük rol oynadığına inanıyor, “çeşitli çiçekler vardır (bu yüzden insanlar tasarımlarında özgünlüğü ve benzersizliği koruyabilirler). Ayrıca… diğer insanlarda gördüğünüz ilgi çekici bir dövme gibi olmayacak ”. Çiçekler, özellikle de geleneksel olarak vücut sanatına karşı gelen bir aileden geliyorsanız, dövmelere yumuşak bir bakıştır. Maggie, çiçek dövmelerinin “bir bakıma sosyal olarak kabul edilebilir bir dövme olduğunu, benim için çiçeklerin ilk dövmelerim olduğunu ve ailemin diğerlerinden daha kolay kabul ettiğini” gördü. Çiçek tasarımlarının pratik olarak herhangi bir tarzda da gerçekleştirilebileceğine dikkat çekiyor, “(çiçek) her dövme tarzında harika görünüyor, bu yüzden sanatçının veya kişinin hangi stili seçtiğine bakılmaksızın iyi çalışıyor”. Emily, insanların her türlü kişilik özelliklerini ifade etmelerini sağlayan “rock’n’roll gül türünden, gerçekten zarif, narin çiçeğe” birçok farklı yol var… çiçek dövmeleriyle anlamlar.

Sara özellikle “çiçeklerin… tüm şekillerde ve boyutlarda meydana geldikleri için dövmeler için harika olduklarından, vücudun belirli hatlarına ve çizgilerine düz bir şekilde uyan bir tasarım bulmak daha kolay, yani diğer tasarımların aksine siz çiçek dövmesini hemen hemen her yere koyabilir ve güzel görünecektir ”.

Bir Profesyonelin POV’si

Unique Ink ile Çiçek Dövme Fotoğraf: Instagram – @kwutattoo Hesabındaki Resimleri

Kristina Walsh Barrie, Ontario’daki Unique Ink’den bir dövme sanatçısı. Ortalama olarak, hem erkeklerde hem de kadınlarda günde en az iki çiçek desen dövmesi yaptığını söylüyor. Çoğunlukla, çiçek dövmelerinin, estetik çekicilikleri nedeniyle yapıldığı sonucuna varıyor: “Bir çok kız (ve bazı çocuklar) çiçek işi yapıyor, çünkü vücudunuzu derin bir anlamı olmadan dekore etmenin güzel bir yolu. Çok güzeller, zamansızlar ve… bedeni vurguluyorlar ”.

En sık aranan çiçek tasarımları “en az gölgelendirme ile ince ve zarif çizgiler gibi çoğunlukla siyah ve gri. Birkaç (renkli) çiçek parçası yaptım ama çok değil ”. Deneyiminde, çiçek dövmelerinde renk isteyen kadınların değil, erkeklerin daha fazla renk aldıklarını ve kızların siyah ve griye yapışma eğiliminde olduklarını ekliyor. Parçanızın temasının ne olduğuna bağlı olarak, renk şeması seçenekleri çiçek dövmeleri için sınırsızdır, ancak renksiz bir tasarım kadar görsel zımba toplayabilirler.

Çiçekleri içeren dövme tasarımları onlarca yıldır popüler olmuştur, ancak insanlar kendilerini hissetmeye çalıştıkça özellikle popüler hale gelmektedir. doğaya bağlantı. İnsanların bu tür tasarımlara çekilmesinin birçok farklı nedeni vardır – Shannon’un işaret ettiği gibi, çiçeklerin yer aldığı resimler ve ev dekorasyonu her zaman inanılmaz popüler olmuştur. Tek fark, şimdi insanların bu sanat eserlerini tuvallerinde veya bahçelerinde değil, bedenlerinde görmeye çalışmak olduğu.

Çiçek dövme yaptırmanın cazibesi neydi? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir