Home / Dövme Modelleri / Devam edemiyorum; Devam edeceğim: Noktalı virgül dövmeleri

Devam edemiyorum; Devam edeceğim: Noktalı virgül dövmeleri

Proje noktalı virgül

Noktalı virgül dövmesi Fotoğraf: Instagram

Birçok kişi, noktalı virgül dövmelerini bağlamında bilir. Proje noktalı virgültarafından 2013 yılında kurulan Amy Bleuel. Semicolon Projesi, sloganı ile intihar önleme ve farkındalığa yönelik bir hareket olarak başlatıldı hikayen bitmedi. Bunun ardındaki fikir duraklama; noktalı virgül, duraklatmanın ve daha sonra ileri gitmenin anlamını alır.

Proje noktalı virgül dövmelerinde büyük bir rol oynamıştır. farkındalık yaratmak akıl hastalıkları, etrafındaki damgalar ve acı çekenlerin yaşayabileceği mücadeleler hakkında. Zihin sağlığı için önemli bir simge haline geldi ve bu şekilde yaygın şekilde tanındı.

Akıl sağlığı

Bir bilek noktalı virgülle dövme

Project Semicolon, intiharı önleme konusunda bir hareket olarak başlasa da, noktalı virgüllerin kendileri, Proje’nin kuruluşundan önce bile, bir zihinsel sağlık mücadelesinin bir dövme tasarımı olarak üstesinden gelmenin bir sembolü olarak kullanılmıştır.

2013 yılının Mayıs ayında noktalı virgül dövmesini yapan Alicia S. ile konuştuk. Bu sembolü, mücadelesini ve kişisel engellerin aşılmasını belirtmek için Project Semicolon’u bilmeden seçti:

O zamanlar tüm noktalı virgül projesini gerçekten bilmiyordum. Bir yazının (çevrimiçi), noktalı virgüllerden ve sebat ve devam etmenin sembolizminden, ne zaman bitebileceğinden bahsettiğini gördüm. Benim için, bu fikir gerçekten yanılmıştı: O yıl zihinsel sağlığımla zor zamanlar geçirdim ve kendime zarar verdikten sonra, kendimi iyi bir hatıradan kalıcı bir iz almak istediğime karar verdim. Ben de büyük bir gramer çılgınlığıyım, bu yüzden benim için çok bir anlamı var.

Tasarım popüler hale geldikten sonra nasıl hissedeceğinden emin değildi, ama “… nihayetinde bunun bireyle ilgili olduğunu” fark etti. Zorlukları zorlamaya devam etmelerini hatırlatırsa, buna gerçekten kızamıyorum ”.

Reinvention

Marla'nın kulağının arkasındaki noktalı virgül dövmesi

Bir noktalı virgül dövmesi ayrıca zihinsel hastalık dışında kişisel yeniden icat anlamına gelebilir. Bazıları için, bir noktalı virgül, geçmiş deneyimlerimize dayanarak kendimizi yansıtıp yeniden yaratabileceğimiz yaşamdaki daha büyük bir duraklamayı temsil eder.

Marla W., Pastor’dan konuyla ilgili önemli bir vaazdan sonra noktalı virgül dövme tasarımını seçti:

İki yıl önce noktalı virgül dövmemi yaptım, Pastor’umuz başımıza gelenleri konuştuktan sonra: şeylerden geçiyoruz, ama hikayemiz henüz bitmedi. Bu bir duraklama – ve devam et. Bu düşünceden hoşlandım, her şeyden geçtiğim gibi… ve her barikat gerçekleştiği zaman kendimi sürekli yeniden keşfediyorum.

Yaptığı tasarımda tasarımın diğer anlamlarının farkında değildi, ancak sembolizminin bu bölümünün bazı yönleriyle de özdeşleşti: “Dövmeyi aldıktan sonra, birkaç kişi bana intiharı yeniden düşünmek için durduğunu söyledi. Bu doğru olabilir (ama) benim için değil. Ama kesinlikle, hayatı ve karşılaştığım her engelle kendi yolculuğumu yeniden düşünüyorum. Hikayem benim olana kadar bitmedi! ”

Üstesinden

Umut'un Noktalı Nokta Dövmesi

Engellerin üstesinden gelmek ve devam etmek, noktalı virgülün sembolizminin bir başka büyük parçasıdır ve bazı insanların kendi kişisel mücadelelerini temsil etmeyi seçtiği şey budur. Ayrıca bunun bir kombinasyonu ve kendisiyle ilgili bir şeyler ifade etmek de olabilir.

J. Hope’a göre, noktalı virgül tasarımını kariyer seçimini belirtmek için kullandı ve kendine yaşam ve aşkta bir duraklamanın tamam olmadığını hatırlattı:

Bunun düşüncesi, Proje Noktalı virüsü hareketinden gelmedi, ancak bir yazar olduğum gerçeğinden… Son ayrılmamdan sonra dövmeyi almaya karar verdim, bu benim için özellikle zordu. 50. doğum günümden hemen önce ayrıldığında, beni biraz modası geçmiş ve ilgisiz hissettiriyordu ve okuyucularımı hayal kırıklıklarının üstüne çıkmaları için şiddetle teşvik etsem de, mücadele ettim… Düşünce bana dövme için geldi. Sanatçıma, kalbimin bir köşesinde noktalı virgül istediğimi, kalbimin / aşkımın “duraklama” da olsa bile, daha sonra gelecek bir şey olduğunu hatırlatmak istediğimi söyledim. Bakış açımı korumama yardımcı oldu.

Bazen tek gereken doğru yolda olduğunuzu gösteren küçük bir görsel hatırlatmadır ve ilerlemek için işleri acele etmeniz gerekmez.

Noktalı virgüller, cümleleri ayıran bir noktalama işaretinden daha fazlasını ifade eder. Yaşamda, sevgide ya da iyi şeyleri takdir etmek için harcadığınız anları duraklatmayı temsil eder. Sizin için anlamı ne olursa olsun, noktalı virgül küçük ama anlamlı bir dövme tasarımına neden olur.

Noktalı virgül dövmeniz var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir