Home / Dövme Modelleri / Dövme Fikri nasıl gelir?

Dövme Fikri nasıl gelir?

Dövmenizi istediğiniz yerden, hangi stile almanız gerektiğine, ideal dövme tasarım ilhamınız için sanatçılarımızın size neler önerdiğini öğrenin, böylece sanatçı bunu oradan alabilir ve fikrinizi hayata geçirebilir.

Dövme İstediğiniz Nerede Düşünün

Büyük Kol Dövme Fikir Fotoğraf: Sonraki Lüks

Custom Tattoo Design’dan bir sanatçı olan Christine V.’e göre, bir dövme tasarımına girmenin ilk adımı, mürekkebin nereye gitmesini istediğinizi belirlemektir, “İlk olarak, vücudunuzda nerede dövme yapmak istediğinize karar vermek olacaktır. ve hangi boyutta. Yerleştirme, dövme tasarımının şeklini belirler ve boyut, dövmenize dahil edilebilecek ayrıntı düzeyini belirler ”. Bu önemlidir, çünkü tonlarca ayrıntı içeren karmaşık bir tasarım küçük ölçekli bir dövmeye sığmayabilir, bu nedenle konum sürecin başlangıç ​​aşamalarında önemli bir bileşendir.

CTD sanat yönetmeni Jen L. bu konuyu vurguluyor, “mevcut alanla çalışmanız gerekecek. Tam kollar ve tam sırtlar gibi daha büyük tasarımlar, en fazla elemanı ve en yüksek detayı işleyebilir. Örneğin, bir bilek parçası gibi küçük tasarımlar boyutuna göre kısıtlanacak ”.

Başlangıçta ne istediğinizi düşündüğünüzden bağımsız olarak, hala mutlu bir ortam bulabileceğiniz konusunda net olmak istiyor. basit (dövme) tasarım karmaşık bir tasarım kadar güzel olabilir; Beklentilerinizi boyutuna karşı ayrıntıya gelince yönetmek sadece önemlidir ”. Kalbinizi çok özel bir şeye koymadan önce, aklınızdaki şey hakkında sanatçıyla konuşun, “size istediğiniz alana ne kadar sığabileceği konusunda gerçekçi bir fikir verebilecekler”.

Dövmelerinizin vücudunuzda nereye gideceğini seçmek, bir dövme tasarımına ilham vermeden önce bile başlayabileceğiniz en iyi yerdir.

GIPHY ile

Sizin için anlamlı olanı düşünün

Dövmenizi nereden almak istediğinizi öğrendikten sonra, katılmak istediğiniz görsel unsurları düşünmenin zamanı geldi. Christine V., “ne… gerçekten dövmelerinde istediğini, hangi kişisel anlamını taşıyacağını?” Aklından çıkarmamanı tavsiye ediyor, eğer mümkünse “Bazen daha metaforik düşünmek iyidir. sembolizm ve sadece bir edebi tema veya fikirle gitmiyor. Biraz daha olmak ince ve sembolik daha kişisel ve eşsiz bir dövme üretecek ”.

CTD’den bir başka sanatçı olan Christine D., özel bir tasarım almak istiyorsan, zaten bilinçli bir şekilde bilmesen bile, akılda bir çeşit ilham kaynağı olduğuna inanıyor. Sadece ‘çünkü’ tasarlanan özel bir dövme yaptırmak için birileri… Bir arzu (dövme almak için) için daima bir tetikleyici vardır ”. Açıklamaya devam ediyor:

Birisi sadece kendileri için yapılmış, kendine özgü bir tasarım aradığında, bağlı olduklarını hissedebilecekleri çok özel bir şey olduğu ve onu görünür bir parçası haline getirmesi gerektiğinin bir işaretidir, ama… kişi (her zaman olmaz) sahip olduklarını istediklerinin net bir resmini, bazen sahip olduklarını sadece hissetmek. Ve nasıl bir duygu kağıt içine koymak için?

Bir sanatçıyla çalışmanın devreye girdiği yer burasıdır. “Bir dövme her zaman bir sanat eserinden daha fazlasıdır, bir ilham kaynağıdır” diyor Christine D., potansiyel müşterileri onlara neyin ilham verdiğini, müzik, sanat, yaşamınız için özel bir kişi olup olmadığını düşünmeye teşvik eder. kendi kişiliğinizi ve deneyiminizi temsil eden sembol.

Jen ayrıca sizin için anlamlı olanı düşünmenizi önerir, çünkü dövmeler “kişisel bir ifade biçimidir”, ilham alabileceğiniz şeyler: en sevdiğiniz yerlerden biri, hayvanlar, çiçekler, kutlamak veya hatırlamak istediğiniz insanlar, önemli hayatınızdaki anlar, eğlendiğiniz hobiler veya medya, mirasınız, sizinle rezonans eden mitoloji veya kendinize bağlı hissettiğiniz herhangi bir sembolizm.

Tek bir temaya karar veremiyorsanız, endişelenmeyin, Jen, “dövmeler… güzel bir sanat eseri olmak için mutlaka bir sürüş temasına gerek yok” diyor. Tek bir temaya odaklanmakta sorun yaşıyorsanız, dövmenize her zaman birkaç tema ve öğe ekleyebilirsiniz ”. Bir sanatçının bunu yapabilmesi için kullanabileceği birkaç teknik var. Örneğin, “tüm unsurları birbirine yapışık bir bütün halinde bağlamak için dolgu elemanlarını (bulutlar, dalgalar, çiçekler vb.) Kullanabiliriz veya her şeyi bir yapının içine çekebiliriz. Tüm farklı unsurları birleştirecek olan özel dövme stili ”.

Dövmeci ve CTD sanatçısı Andy W. kişisel bir şeye gitme fikrini “yaşamınızın geri kalanı için bir anlam ifade edecek şekilde” tekrarlıyor. Bununla birlikte, bir eşin adıyla gitmeyi tavsiye etmeyecektir, “Şahsen, bir ortağın adının bir şey olabileceği gibi, biraz riskli olduğunu düşünüyorum”. Ancak bu kişi olabilir ilişkinizi temsil eden bir sembol için ilhamve eşsiz ve kalıcı bir dövme yapın.

Bir dövme tasarım fikrini ortaya koyarken sanatta yaratıcılık ve ifade için bir ton yer vardır, ancak sizin için anlamlı olan bir şeyi seçmek, uzun vadede dövme ile mutlu olma şansınızı kişisel olarak arttırır, modaya uygun, ‘güncel’ bir tasarım elde etmenin aksine.

Dövme Stiline Karar Verin

Çeşitli Dövme Stili Fikirleri Fotoğraf: Vegan Dövme Stüdyoları

Ardından Christine V., “Stile karar vermeniz gerekecek. İlk olarak, renk veya renk yok? İnternet böyle büyük bir fikir kaynağıdır ve sayısız dövme stilini sergiler. Fikirlere ve temalara göz atmak, hangi tarzdan hoşlandığınızı, hangisinden hoşlanmadığınızı ve belki de tek bir dövme içinde hangi görünümleri birleştirebileceğinizi bulmak için iyi bir yoldur ”.

Jen, bu yaklaşımı da önerir: “En çok hangi stile çekildiğini görmek için dövme stilleri üzerine küçük bir araştırma yapmak harika bir fikir. Yaygın stiller: Amerikan Geleneksel (Eski Okul), Neo-Geleneksel (Yeni Okul), Yüksek Gerçekçilik, Çöp Polka, Japon, Geometrik ve Aşiret ”. Herhangi bir özel stile, “sevdiğiniz herhangi bir sanatsal stile, etkili bir şekilde dövme tasarımına çevrilebileceğini” söylemez. Müşterilerimiz, İzlenimcilik, Art Nouveau ve hatta Soyut İzlenimcilik gibi daha güzel sanat stilleri istemişlerdir. Kendi beden tuvalinize gelince kural yoktur ”.

Orada çeşitli dövme stilleri var, bu yüzden hangisini tercih edeceğinizi bulmak için mümkün olduğunca çok araştırma yapın. Onlara baktıktan ve karşılaştırdıktan sonra, diğerlerine göre belirli bir stile yöneldiğinizi fark edeceksiniz ve bu muhtemelen devam edecek olanı. Aksi takdirde, bireysel dövme stilleri hakkında sevdiğiniz belirli öğeleri her zaman birleştirebilir ve bunları dövmenize dahil edebilirsiniz.

Hepsini bir araya getirin

Dövme Fikri Çizen Bir Sanatçı Fotoğraf: Favim

Christine V.’e göre bir dövme tasarımının en son aşaması, karar verdiğiniz şeyi almak, “o zaman sadece tüm fikirlerinizi bir araya getirmek ve neyin ortaya çıktığını görmek meselesi”. Bu aşamada, bir sanatçının dahil olmasını istersiniz, böylece aklınızdakileri görsel olarak yaratabilirler. Bu nedenle, bir sanatçıya başvurmadan önce önceki tüm öğeler hakkında düşünmeniz önemlidir. Christine D., kaynağınızı düşündüğünüzde “müşteri kendini daha iyi anlar ve ardından sanatçıların vizyonuna katılmaya başlayabiliriz, böylece kişinin düşüncelerinin görüntüsünde özel bir dövme tasarımı oluşturmamıza izin veririz. ve ilham kaynağı ”.

Buradan, son üründen% 100 memnun kalana kadar, sizin için oluşturdukları taslaklar ile sanatçınızla ileri ve geri gitmek meselesi. Bu, birkaç revizyon alabilir ve hiçbiri gerektirmeyebilir, ancak şüphe duyduğunuz bile bir dövme hissine razı olmayın. İstediğiniz değişiklikleri isteyin, bundan daha iyi olursunuz.

Bir Dövme Sanatçısı’ndan 4 Temel İpucu

Eğer bir dövme yaptırmak istiyorsan, ama hepsi bildiğinle ilgili, o zaman Andy’nin bir tavsiyesi var. Sizin için doğru tasarımı seçtiğinizden emin olmak için dört ipucu öneriyor, böylece uzun vadede onu seveceksiniz:

  1. Emin oluncaya kadar bir tane almayın (tasarım hakkında)! Bu, ya tüm hayatınızı seveceğiniz ya da ölene kadar nefret edeceğiniz bir şey.
  2. Karar vermek için uzun zaman harcayın (bir tasarım fikri üzerine). İnterneti, düşündüğünüz alanın / tasarım türünün etrafındaki tasarımlar için dolaştırın.
  3. Bir grafik sanatçısından, vücudunuzun bir fotoğrafına sevdiğiniz tasarımları çizmesini isteyin, böylece nasıl görüneceği hakkında kabaca bir fikir edinebilirsiniz.
  4. Bireysel olarak tasarlayın – flash sayfada gördüğünüz bir tasarıma ayarlanmadıkça. Ne kadar kişisel olursa, daha sonra değiştirmek istediğinizde o kadar az olasılıkla.

Dövmeler her zaman anlamlı olmak zorunda değildir, ancak özel bir dövme tasarımı yaptırmayı düşünüyorsanız, sizin için önemli olan bir şeyi ölümsüzleştirmek istersiniz. İstediğiniz dövmenin yerleşimi ile başlayıp, ardından dövme ilhamınızın köküne vararak ve son olarak, sevdiğiniz dövme stillerini araştırarak, sizin için en iyi özel dövme tasarımını elde etme yolunda ilerleyeceksiniz.

Dövme tasarım fikirlerinizi nasıl buldunuz? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir