Home / Dövme Modelleri / Dövme Spot Işığında Kadınlar – Sjeli

Dövme Spot Işığında Kadınlar – Sjeli

Sjeli Dale: Lucky Dog Tattoo’daki Sanatçı

Toronto, Ontario, birçok yetenekli kadın dövme sanatçısına ev sahipliği yapmaktadır. Kensington Market’in hemen kuzeyinde, Sjeli Dale’in çalıştığı Lucky Dog Tattoo’yu bulacaksınız. Sjeli sadece 3 yıldır bir dövme sanatçısıydı, fakat sanatta çok fazla tecrübesi var. Dövme yapmaya başlamadan önce OCAD Üniversitesi’nde eğitim gördü.

Özel dövmeler, özellikle de çiçek veya doğa ile ilgili herhangi bir şey tasarlamaktan hoşlanıyor. Tasarım müşterilerini mutlu ettiği sürece, siyah ve gri, renkli, 3B tasarımları olan tüm stilleri seviyor.

Dövme tutkusunu kullanmadığı zaman, iki kedi ve bir tavşan için kürklü bir anne olarak vakit geçiriyor. Sjeli’nin deneyiminin dövme endüstrisinde bir kadın olarak nasıl bir şey olduğunu bilmek istedik.

S: Dövme endüstrisindeki kadın olarak, siz veya bayan müşterilerinizden herhangi birinin, dövmeli bir kadın oldukları için “sürtükten utandığınızı” veya olumsuz olarak aldığınızı gördünüz mü?

Başımdan “sürtük utangaç” olduğumu söyleyemem ama dövmelerin bir sonucu olarak kesinlikle bazı olumsuzluklar aldım. Bir örnek, tanışma dünyasında olmaktır: bir erkeği ilk tanımaya başladığınızda ve dövmelerinizin olduğunu veya bir dövme sanatçısı olduğunuzu bildiğinde, soru her zaman oldukça erken ortaya çıkar, ‘kaç dövmeniz var? ? ‘,’ Bana tüm dövmelerinizi ne zaman göstereceksin? ‘Ve cinsel olarak yönlendirilen,’ çok güçlüyüz ‘bir şekilde sormak gibiydi.

S: Günümüz dünyasında dövmeler olan kadınların etrafında genel bir damga olduğunu düşünüyor musunuz?

Kadınların etrafında artık dövmeleri olan bir damga var mı bilmiyorum. Kesinlikle son 5-10 yılda çok ilerleme kaydetti ve umutla ilerlemeye devam edecek. Toronto gibi, dövmeli birçok insanın olduğu ve büyük bir dövme kültürünün olduğu bir şehirde, kadınların dövilmesinin oldukça yaygın olduğunu düşünüyorum ve buna alışkın olan pek çok insanın olduğunu sanmıyorum. şehir, dövmeleri veya kimin giydiğini iki kez bile düşünür. Küçük kasabalarda bu böyle değil; Dövülecek kimsenin ve çoğunlukla erkek olan insanlar için yaygın değildir. Bu yüzden dövülmüş kadınlarla ilgili daha küçük kasabalarda muhtemelen daha fazla damgalanma olduğunu hissediyorum. Kuzey Ontario’luyum ve evine gittiğimde, biraz bakmaya başladım ve kendimi ağır dövmem gerektiğini düşünmüyorum.

S: Geleneksel olarak erkek egemen bir alanda olan bir alanda başarılı olma konusundaki deneyiminiz neler oldu?

Kadınların dövmesi ve dövülmesi ile ilgili damgalanma eskisi kadar iyi olmasa da, bu endüstri hala erkeklerin egemenliğinde. Çalıştığım her dükkan bir erkeğe ait ve işletiliyor. Müvekkiller gittiği sürece, her şimdi ve sonra dövmeyi yapıp yapamayacağımdan emin olmayan bir müşterim görüyorum, çünkü bir kadınım, işimin bir kısmını gördükten sonra bir sorun olmaz.

Bahsetmeye değer başka bir şey, dövmelerin yerleştirilmesi. Vücudun bazı yerlerinde müşteri ile çok yakın ve garip bir konumda olmadan çalışmak mümkün değildir. Bazen eller vücudumuzu temizler; bu işin bir parçası. Ancak, bazen müşteri bu konuda garip veya cinsel bir şeyler söyler ve bu çok rahatsız edicidir.

Sjeli, onlarca yıllık dövme deneyimine sahip olmayabilir, ancak bu onun inanılmaz yeteneği ve sanata olan tutkusundan uzak durmaz. Instagram’daki çalışmalarından daha fazlasını kontrol et, @heartandsjel_ink.

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir