Home / Çiçek Dövmeleri / Dövme yaptırmalı mıyım? 33 Sorularınıza Cevaplar

Dövme yaptırmalı mıyım? 33 Sorularınıza Cevaplar

Aslan dövmesi Fotoğraf: Otautahitattoo.com

S: Neden dövme yapmak istiyorum?

Y: Dövme yaptırmanın arkasındaki mantık, fark yaratan bir dünya yaratabilir. Sizin için bir dövme yaptırdığınızdan emin olmak istiyorsunuz ve bir başkası sizi istemek veya yapmamızı istediği için değil – “Biraz mürekkeple gerçekten çok sıcak görünüyorsunuz” iyi bir sebep değil. Dövme yaptırma kararınızın ardındaki belirli sebep, ister bazı hasta sanat eserlerini temsil etmek, ister bir anı eseri olmak olsun, işi yaptığınız kadar önemli değil, çünkü istediğiniz işi yapın. dış etkilerden dolayı.

S: Bu benim ilk dövmem, ne beklemeliyim?

C: İlk dövmeni almak sinir bozucu bir deneyim olabilir, ama sandığın kadar kötü değil. İlk adım ne elde etmek istediğinize karar vermektir ve bir kere öğrenirseniz, konsültasyon yaptırmak için bir dövme sanatçısı ile iletişime geçin. Dövme randevunuzu almak için depozito bırakmanız istenecek ve oradan tek yapmanız gereken şey ortaya çıkmak. Dövmeci, sandalyeye ve sarf malzemelerine hazırladığınız ve dövmeniz için hazır hale getirecektir.

Öncelikle, büyük olasılıkla bölgeyi tıraş ederler, böylece hiçbir saç mürekkepleme işlemini engellemez. Oradan, seçtiğiniz yerleşime uygulayacakları tasarımınızın şablon taslakları olacak ve dövme yapmaya başlayacaklar. Özellikle daha büyük bir parça yaptırıyorsanız birkaç saat boyunca orada olmayı bekleyin. Kendinizi hazırlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır: duş almak, hafif bir yemek yemek, susuz kalmak, su getirmek ve ağrı konusunda endişeleniyorsanız bir Advil almak.

S: Aklımda dövme fikri var mı?

C: Bir dövme sanatçısı ile iletişim kurmadan önce, hangi dövmeyi istediğin konusunda bir çeşit fikrin olmalı.. Tam tasarımın sağlam bir resmine sahip olmanıza gerek yoktur, ancak sanatçının çalışabileceği bir ilham almak istersiniz. Sanatçıya göstermek için fikrinize ilham veren fotoğraflar bulabilirseniz, daha da iyi! Özel bir parça oluşturmak için bu resimlerle çalışabilirler.

S: Benim fikrim zamansız ve benzersiz mi, yoksa bir sorun mu izliyorum?

C: Bununla demek istediğimiz daha az “zamana dayanacak mı” ve daha fazlası, “moda olmaya çalışıyorum”. Dövme trendleri her on yılda bir değişiyorve şu anda çok popüler olan bir şeyi elde etmek için dövmeye giriyorsanız, yoldan birkaç yıl sonra örtbas etme şansınız var. Dövme sahnesine çıkan son modayı takip etmemeye çalışın, çünkü ihtimaller kaçınılmaz bir trend.

S: Mürekkep yıllarımı bundan sonra sevecek miyim?

C: Bir önceki noktaya benzer bir şekilde, sizinle rezonansa giren bir tasarım seçtiyseniz ve şu anda popüler olan bir şeyi değil, mürekkebinizi gelecekte aldığınız gün kadar sevme olasılığınız çok daha yüksektir. . Yardım edebilecekseniz, dövme klişesi olmayan bir tasarıma sahip olun, çünkü vücut sanatınızla ne kadar gurur duyuyorsanız, isteme olasılığınız o kadar düşüktür. dövmenin çıkarılması veya örtülmesi yolun aşağısında.

S: Kaliteli bir sanat eserine yatırım yapabilir miyim?

C: İnsanların dövmeler söz konusu olduğunda yaptıkları 1 numara, ucuza iyi dövmeler yapılabileceğini düşünüyor. Bu sadece durum böyle değil. Dövmeler dahil her türlü sanat eserinde ödediğiniz parayı alırsınız. Kaliteli bir sanat eseri, bir sanat galerisindeki tuvalde ya da bir dövme sanatçısı tarafından mürekkeplenmiş olsa da paraya mal olur.

Belirli bir tasarım için ödeyeceğinizden daha yüksek bir fiyat teklifi alırsanız, karşılayacak kadar tasarruf edin ve ardından sanatçıyı tekrar ziyaret edin. Alt satır: Bir dövme sanatçısı için indirim talep etmek hakarettir ve bunu yapmak sizi gelecekte onlar tarafından yapılmayan işlerden alıkoyabilir.

S: Bölgemdeki dövme dükkanlarını araştırdım mı?

A: Herhangi bir randevu almadan önce, mürekkeplenmeyi düşündüğünüz mağazalar hakkında araştırma yapmanız gerekir. Ne kadar süre açık kaldıklarını, ne kadar sanatçıya sahip olduklarını, sanatçı portföylerini, iyi değerlendirmeleri olup olmadıklarını inceleyin. İncelemekte olduğunuz mağazanın iyiden daha kötü eleştirileri varsa, bu daha saygın başka bir yerde bulmanız gerektiğinin açık bir göstergesidir. İyi dövmeleri olan arkadaş ve ailenize sormak, görülmeye değer kaliteli bir dükkan bulmak için başka bir harika yoldur.

S: Seçtiğim dükkan sağlık ve güvenlik standartlarına uygun mu?

C: Bunu tespit etmenin birkaç yolu var. Eyaletinizin dövme salonlarının lisanslanmasını gerektirip gerektirmediğini kontrol edin ve eğer öyleyse, dükkanın bir lisansı olup olmadığını kontrol edin. Bu, ortamın steril ve güvenli olmasını sağlamak için belirli adımların atıldığı anlamına gelir. Her eyalet bunu zorunlu kılmadığından, vaktinden önce dükkânı ziyaret ederek ve mürekkebi izlerken izleyerek de öğrenebilirsiniz.

İğneler ve mürekkep kapları dahil, tek kullanımlık kitler kullanıyorlar mı? Sanatçılar, müşteri başına bir kez eldiven mi giyiyorlar? Dövme makineleri ve kordonlar sarılmış mı? Sanatçılar dövme yaparken herhangi bir şüpheli uygulama görüyor musunuz? Mağazayı ziyaret ediyorsanız ve gördüklerinizden memnun değilseniz, randevunuzu ayırmadan önce diğer bazı dövme salonlarını inceleyin.

S: Seçtiğim dükkan geçmişte sağlık kodu ihlalleri nedeniyle gösterildi mi?

Y: Pek çok yerde doğrudan sıhhi temizlik ile ilgili olmayan bazı küçük ihlaller olacaktır, ancak bir dükkanın devam eden sorunları varsa, daha sonra yönlendirmek isteyebilirsiniz. Devam eden sağlık kuralları ihlalleri, mağazanın prosedürlerinde gerekli değişiklikleri yapmayı yeterince ciddiye almadığı ve bir sanatçının çalışmasını sevdiğiniz için kendi sağlığınızı ve güvenliğinizi riske atmak istemediğiniz anlamına gelir.

Bu bilgileri çevrimiçi olarak veya dükkanda bulabilirsiniz – denetimlerin halka açık bir şekilde erişilebilir olması gerekir. Çoğu dükkan geçme notlarını sergilemekten gurur duyuyor, ancak özellikle de çalışma ruhsatı gerektiren bir eyalette herhangi bir geçiş denetimi belirtisi göremiyorsanız başka bir yer bulun.

S: Dövme sanatçılarını araştırdım mı?

C: Bu, herhangi biri tarafından dövülmeden önce atmanız gereken çok önemli bir adım. Birincisi, gittiğin sanatçının dövme konusunda yetenekli ve yetenekli olduğundan emin olmak istiyorsun. İkincisi, tecrübeli ve dövme makinesiyle ne yaptığını bilen biriyle rezervasyon yaptığınızdan emin olmalısınız, bir çırak ile rezervasyon yaptırsanız bile – öğreniyorlar, ama doğru yolu öğreniyorlar cilt üzerinde ne kadar baskı yapılması gerektiği, hangi detaylar için hangi iğnelerin kullanılması gerektiği. Herhangi bir sanatçının kendi kanında patojen sertifikası olması gerekir.

S: Stilim ve tasarımım için doğru dövme sanatçısı seçtim mi?

C: Farklı dövme sanatçıları, randevu almadan önce araştırma sanatçılarının anahtar olmasının bir başka nedeni olan farklı dövme stillerinde uzmanlaşma eğilimindedir. Bir çok sanatçı çeşitli stilleri belirleyebilse de, hepsinde diğerlerinden daha çok başarılı olduğu ve zevk aldığı bir veya iki tanesi vardır. Bir karar vermeden önce sanatçı portföylerine bakın, böylece aradığınız şeye tam olarak uygun olduğundan emin olabilirsiniz.

S: Bakım sonrası hizmeti araştırdım mı?

Y: Uygun bakım, dövme deneyiminin önemli bir parçasıdır ve tamamen sizin elinizde. Aldıktan sonra dövmenize iyi bakmazsanız, en kötüsü kötü bir enfeksiyon olabilecek birkaç şey olabilir. Sen dövmesinin düzgün iyileşmesini istiyorum ve mümkün olan en iyi şekilde görün, ve bunun olmasını sağlamanın tek yolu bakım sonrasıdır.

S: Bakım sonrası uygun dövme yapmaya istekli miyim?

Y: Dövmenizle ilgilenmeye istekli olmalısınız ve bakımın üstesinden gelemeyeceğinizi düşündüğünüz bir yerdeyseniz, yapabilinceye kadar mürekkebinizi almaya devam edin. Uygun bakım sonrası bakım karmaşık değildir, ancak en az iki hafta süren özveri gerektirir, bu nedenle dövmenizi günlük olarak uygun ürünlerle yıkayabileceğinizi veya nemlendireceğinizi hissetmezseniz, suya batırmaktan kaçının, Bekle.

GIPHY ile

S: Bu itici bir karar mı?

C: Dürtü üzerinde bir dövme yaptırmak eğlenceli olabilir, ancak ilk dövmeniz değilse. Dövmeler kalıcıdır, bu nedenle yıllarca mürekkebinizle mutlu olacağınızdan emin olmak istersiniz. Gitme şansın varsa fikrini değiştirmek ya da mürekkeplenmiş pişman birkaç gün sonra, emin olana kadar bekleyin – birkaç ay bekleyin ve fikri tekrar ziyaret edin. Bu aynı zamanda o zaman komik görünen fikirler için de geçerli, ancak daha sonra pişman olacağınız şeyler.

S: Dövme yaptırmak mevcut veya gelecekteki kariyer fırsatlarını etkileyecek mi?

C: İş yerindeki dövmelere yönelik tutumlar değişiyor, bu yüzden çoğu kariyer yolu için vücut sanatı artık bir sorun değil. Asker ve polis gibi bazı işler, gözle görülür dövmelerin olmamasını gerektiriyor. Bu, mürekkebinizin yerleşimini gerçekten etkiler, bu yüzden dövme yaptırmayı düşündüğünüzde aklınızda bulundurun.

El, yüz veya boyundaki dövmeler sizi bazı kariyer yollarından da uzak tutabilir; bu nedenle bazı dövme sanatçıları, başka bir yerde çok fazla mürekkep almadığınız sürece bu bölgeleri mürekkeplendirmeyi reddedebilir. Sanatçı, dövmenizin geleceğinizi olumsuz yönde etkileyebileceğini düşünüyorsa, yapmayı reddederse şaşırmayın.

S: Sağlığım şu anda nasıl?

C: Bu önemli bir soru gibi görünmeyebilir, ancak düşündüğünüzden daha alakalı. Dövme, mürekkebin altında birkaç küçük açık yara oluşturur, bu yüzden iyileşirken ona iyi bakılması şarttır. Hastaysanız, otoimmün parlama veya diyabet hastasıysanız, iyileşmeniz etkilenebilir.

Bu, asla dövme yapamayacağınız anlamına gelmez, sadece sağlıklı bir yere gelene kadar beklemeniz gerektiği anlamına gelir, bu nedenle şifa dövme ile ilgili sorunlara girme ihtimaliniz minimumdur. Kötü bir soğuk algınlığı gibi bir şey bile dövmenizin iyileşme şeklini etkileyebilir. Emin değilseniz dövme sanatçınıza ne düşündüklerini sorun.

S: Ressamıma bahşiş verebilir miyim?

Y: Dövme sanatçınıza bahşiş vermek iyi bir uygulamadır ve bütçenizde yaptıkları iş için yeterli bir ipucu bırakabilecek kadar paranız yoksa tasarruf edin ve bekleyin. Eserin tüm maliyetinin sanatçının cebine gireceğini varsaymayın, çünkü çoğu durumda değildir. Dövme yaptıkları dükkan kesiliyor ve sarf malzemeleri için para ödüyorlar, bu yüzden sıkı çalışmaları için ödediğiniz paranın bir kısmını alıyorlar.

Yapılması en iyi varsayım,% 20 bahşiş maliyetinin bir parçası olduğu için, bu miktardan tasarruf edin. Öte yandan, birçok sanatçı parasal olmayan ipuçlarını takdir ediyor; bu, onlara yaptıkları işten memnun olduğunuzu göstermek için onlara kahve ya da maddi bir şeyler getirebileceğiniz anlamına geliyor.

S: Dinim dövmeler hakkında ne diyor?

Y: Bu herkes için geçerli değildir, ancak çok dindar ve hizmetlere katılan kişiler bunu düşünmek isteyebilir. Özel dinde yasaklanmış veya kaşlarını çatmış dövmelerden bahsetti mi? Mürekkeplenmesinde önemli bir boşlukla karşılaşmanız olası mı? Dövmelere olumsuz tepkiler bekliyorsanız, burada göz önüne almanız gereken en önemli şey, hizmetinize katılan kişilerin ne söyleyebileceği ile ilgilenip ilgilenmemek.

Dövmeleriniz kolayca gizlendiyse ve kutsal yazıların dövmelerle ilgili söylediklerine karşı çıkma potansiyeli konusunda kişisel nitelikleriniz yoksa, mürekkebi almak için iyi bir yerdesiniz.

S: Dövme yerleştirmeyi düşündüm mü?

C: Dövmenizi aldığınız yer tasarımın kendisini etkiler çünkü giydiğiniz alanın dış çizgileri ile akması gerekir. Bir sanatçıyla randevu almadan veya tasarımınızı almadan önce, dövmenin nereye gitmesini istediğinize karar verin, böylece sanatçı bu alanı akılda tutarak tasarım yapabilir. Çoğu yerde işe yarayabilecek küçük bir tasarım almayı düşünüyorsanız, onu ilk iki seçeneğinize göre daraltmaya çalışın ve sonra ikisi arasında karar veremiyorsanız, sanatçıya en iyi nerede olacağını düşündüklerini sorun.

S: Mürekkebimin görünür olmasını ister miyim?

C: Bu soruya cevabınız, dövmenizin nereye gitmek istediğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Gerekirse dövmenizi kolayca gizleyebilmek ister misiniz? Dövmeni gizleyebilmen mi gerekiyor? Sürekli mi yoksa sadece seçici mi görünmesini istersiniz? Bu soruların cevaplarını anlayın ve yerleşiminizi seçme yolundasınız.

S: Dövmemin ne kadar büyük olmasını istiyorum?

C: Birkaç nedenden ötürü dövmeler söz konusu olduğunda beden önemlidir. Çok fazla ayrıntı içeren bir tasarım elde etmek istiyorsanız, her şeyi birleştirmek için daha küçükten daha büyük olmanız gerekir. Çok fazla yaşamayan küçük dövmeler iyi yaşlanmıyor ve mürekkep zamanla akıyor ve tasarımdan ziyade su damlası gibi görünüyor. Vücudun belirli bölgelerine bakarken dövme boyutu da devreye girer, örneğin sırt, alanı kullanan büyük parçalara daha uygun olma eğilimindedir.

Sırtınızın çeşitli yerlerinde daha küçük çaplı bir dövme yaptırmak mümkün olsa da, omuz bıçağı veya alt sırt gibi, alanın ortasına bir şey sokmayı umuyorsanız, bu kadar küçükse çok tuhaf görünebilir. geniş alan. İstediğiniz boyutun ne olduğunu bilmek, aynı zamanda ne ile çalıştıklarını, ne kadar ayrıntı içereceğini, ne tür kontur ve akışın dikkate alınacağını ve yapıtın genel ölçümlerini öğrenmesini sağlayarak da yardımcı olur.

GIPHY ile

S: Acıya dokunabilir miyim?

C: Dövmeler incindi, ama ağrı yönetilebilir insanların çoğunluğu için. Dövme yapmanın verdiği acı, güneş yanığını kesmekle karşılaştırılabilir – bu daha önce hissettiğiniz bir şeydi ve hoş değil, ama başa çıkabilirsiniz. Acı korkusu, insanların dalma ve dövme yapma konusunda tereddüt etmelerinin en önemli nedenidir, ancak bunun geçici olduğunu ve sürekli olmadığını bilmek önemlidir.

Acıya aşırı duyarlıysanız, Advil gibi reçetesiz ağrı kesicilerin ve gerekirse uyuşturma kreminin yardımı ile dövme seansı yapmak mümkündür. Acı ile ilgili sorunlarınız varsa, dövme sanatçınızın bilmesini sağlayın; iğneyi uygulamaktan daha sık aralar verirler ve deneyiminizi daha iyi hale getirmek için adımlar atabilirler.

S: Gelecekteki rötuşlara açık mıyım?

C: Bazı dövmeler daha fazla rötuş gerektirir diğerlerinden daha fazla, bu nedenle yeni mürekkep almak istediğinizde bunu düşünün. Ellerde veya parmaklarda olduğu gibi günlük kullanımda veya sürtünmede çokça karşılaşılan alanlar, diğer lekelerden daha sık rötuş gerektirme eğilimindedir.

Bu, bazı renkler için de geçerlidir. Beyaz ve sulu boyalar gibi daha açık tonlara bazen bir yıl içinde dokunulmaya ihtiyaç duyulur ve diğer renkler muhtemelen birkaç yıl sonra biraz sevgi ister. Herhangi bir rötuş yapmak istemezseniz, fazla güneş ışığına maruz kalmayan bir alanda siyah ve gri mürekkep almayı düşünün.

S: Keloid skarlaşmaya yatkın mıyım?

C: Keloidler bir yara izi dokusu birikimidir. Bu, çoğu diğer izler gibi zamanla geçmeyen yükseltilmiş bir yara izi yaratır. Bunlar cildin yaralanması sonucu olur, bu yüzden bu tür bir yaralanmaya eğilimli olmanız dövme yapma yeteneğinizi etkileyebilir.

Dövme yaptırmanın, onları alma eğiliminde olsanız bile kelloza neden olacağının garantisi yoktur, ancak dövme sanatçınıza geçmişte sahip olduğunuzu bildirmeniz önemlidir. Doğrudan bir keloid yara izi üzerinde dövme yapılması da tavsiye edilmez, mürekkep düzgün durmaz ve daha acı verici olabilir, ancak yarayı kapatmak için yara izi dokusu üzerinde çalışabilirsiniz.

S: Bu bir örtbas dövmesi mi?

C: Dövme dövmelerinin yapılabilmesi için birkaç şartı var ve bu, neyi örtbas etmek istediğinizi büyük ölçüde bağlıdır. Dövmelerden dövmelerin çoğunun orijinal dövüşünüzden daha büyük olması gerekir, böylece geliştirmeye çalıştığınız şeyi yeterince kapatabilir. Orijinal dövmenizin pigmentleri de önemlidir, çünkü dövme çok karanlıksa, solmuş veya renkli mürekkebi dövmekten çok yeni bir dövme ile kaplamak daha zor olacaktır.

S: Herhangi bir mürekkebi örtmeden önce biraz lazer çıkarmaya ihtiyacım var mı?

Y: Bu gerçekten, yalnızca orijinal dövmedeki mürekkep hala çok koyu olduğunda dövmeleri kapatmak için geçerlidir. Başarılı bir örtbas etme şansınız en iyisi, üstüne daha fazla mürekkep eklemeden önce pigmentin solması için birkaç seans lazer dövme çıkarma işleminin yapılması olabilir. Bunun nedeni, kapak tasarımının altındaki orijinal dövmeyi görmek istememenizdir.

Bu, kaplamak istediğiniz dövmenin çok büyük olması ve lazer müdahalesi olmadan kapatılması zor olması durumunda da geçerlidir. Dövmelerinizin örtbas edilmeden önce sakatlanması gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, dövme sanatçınıza en iyi rotanın sizin için ne olduğunu düşündüklerini sorun.

S: Sanatçımın profesyonel girişine açık mıyım?

Y: Dövme sanatçıları ne yaptıklarını bilen profesyonellerdir, bu yüzden tavsiye verirlerse, bunu almak iyi bir fikirdir. Tasarım fikrinizin istediğiniz tüm ayrıntılarla çalışmak için çok küçük olduğunu ve biraz daha büyük olsaydı daha iyi olacağını size önerebilirler. Size yerleşiminizin işe yaramayabileceğini ve bir alternatif sunabileceğini söyleyebilirler.

Yıllarca süren dövme deneyimine dayanarak söyleyeceklerini açık değilseniz, tasarımla daha esnek olana kadar beklemeyi düşünebilirsiniz. Bazı sanatçılar, özellikle genç olursanız, geleceğinizi etkileyebilecek bir hata yaptığınıza kesinlikle inandıkları için, istediğiniz bir dövme yapmayı reddedebilirler.

S: Flash tasarım mı yoksa özel bir dövme mi istiyorum?

Y: Buna erken bir karar vereceksin, çünkü özel bir tasarım istiyorsan, süreç biraz farklı olacak. İle flaş dövmeler, bir dövme salonuna girebilir ve aynı günde yapabilecekleri bir sanatçının flash sayfasından önceden çizilmiş bir tasarım seçebilirsiniz. Öte yandan, özel bir tasarım istiyorsanız, fikrinizle önceden sanatçıya başvurmanız gerekir ve muhtemelen daha fazla tartışmak için bir konsültasyona girmenizi ve gelecek için randevu almanızı isteyeceklerdir. Gerçek dövme

Özel Dövme Tasarımı gibi hizmetler, üzerinde çalışmanıza izin verir dövmenizi profesyonel bir sanatçı ile çevrimiçi yapınDaha önce bir mağazanın içine girmeden önce fikrinizi mükemmelleştirebilirsiniz. Oradan, tasarımınızı hazırlamak için zamana ihtiyaçları olacak, bu yüzden tüm deneyim biraz daha uzun sürecek, ancak sonunda buna değer – tamamen benzersiz, benzersiz bir sanat eseri elde edersiniz. sana bir şey.

S: Dövme stillerine baktım mı?

A: çok var orada farklı dövme stilleri, en çok neyi sevdiğinizi görmek için farklı seçeneklere bakın. Bu, biri işiniz için bir dövme sanatçısı seçmek için sizi doğru yola sokan birkaç farklı şekilde size yardımcı olacaktır. Aradığınız tarzda yetenekli ve tecrübeli bir sanatçı bulmak istiyorsunuz, ancak hangi tarzdan hoşlandığınızı bilmiyorsanız bunu yapamazsınız.

Bir dövme stili seçmek de tasarım fikrinize yardımcı olacaktır, çünkü bazı motifler bazı stillerde diğerlerine göre daha iyi çalışır. Ne istediğinizi ve ne istediğinizi bilmek ne kadar çok şey bilirseniz, sanatçının en iyi tasarımla ortaya çıkması ihtimali o kadar iyi olur.

S: Eşimin adına bir dövme yaptırmalı mıyım?

YANIT: Hayır. Eşinizin adını veya yüzünü size dövme yaptırmak asla iyi bir fikir değildir, çünkü gelecekte ilişkinizde neler olabileceğini asla bilemezsiniz ve onlar sadece düz yapışkandırlar.

Bunun yerine, eşinizi veya ilişkinizi temsil eden bir sembol seçin ve bunun yerine onu alın. Bu rotaya dövme sanatçıları tarafından da karşı çıkmanız muhtemelen önerilecektir, çünkü bunlar daha sonra örtülecek en iyi dövmelerdir.

S: Bu dövme sadaka için mi?

Y: Bazı dövme dükkanları belirli etkinlikler için flaş tasarımlar sunacak, ancak kilit nokta, paranın bir kısmının pazarlama için kullandıkları etkinlik veya tatille ilgili bir yardım kuruluşuna gideceğinden emin olmak. Örneğin, gurur, birçok dövme sanatçısının, indirimli fiyatlarla kutlamak için tek seferlik tasarımlar sunacağı ülke genelinde büyük bir etkinlik.

Bir dükkan, topluma herhangi bir fon sağlama amaçlı bir planı olmayan para kazanmak için hassas bir etkinlik kullanıyorsa, bu bir sömürü olarak görülebilir ve özellikle bir dövme yaptırmak istiyorsanız, onları destekleme konusunda kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz. belirli bir konu.

S: Dövme yaptırmam için doğru zaman mı?

C: Yeni bir işe mi başladınız ve politikanın dövmelerde ne olduğundan emin değil misiniz? İş arama mı yapıyorsun? Tıbbi bir sorun mu yaşıyorsunuz? Bunlar yeni dövme yaptırmanın zamanlamasını etkileyebilecek şeylerden sadece birkaçı. Dövmelerle hiçbir sorunu olmadığını bildiğiniz bir çalışma alanında değilseniz, bir işe yerleşene kadar beklemeniz en iyisidir.

Maalesef, bazı şirketler işe alım sürecinde dövmelere bakmaktadır ve her zaman olumlu bir ışık altında değildir. Yeni mürekkep almanın en iyi zamanı, sağlıklı olduğunuzda, bir mesleğe veya mesleğe yerleştiğiniz ve yeni dövmenizin hayatınızın hiçbir yönünü olumsuz yönde etkilemeyeceği zamandır.

S: Önceden çizilmiş bir tasarım getirirsem dövme sanatçımı rahatsız edebilir miyim?

C: Bu aldatıcı olanı, çünkü seçtiğiniz dövme sanatçısına bağlı. Birçoğunun müşterileri ile hiçbir sorunu yoktur. sahip oldukları bir tasarım getirerekbaşka bir sanatçının eserinin bir kopyası olmaması şartıyla. Seçtiğiniz dövme sanatçısı ile rezervasyon yaparken, sadece zaten yapmak istediğiniz bir tasarıma sahip olduğunuzu söyleyin ve bunun için uygun olup olmadıklarını sorun. Bu çizime nasıl sahip olduğunuzu (Özel Dövme Tasarımı yoluyla veya birileri sizin için hazırladığınızdan) ve başka birinin işini çalmadığınızın koşullarını belirlediğiniz sürece, onunla bir sorunu yaşamayacaksınız.

Bunlar, hem kendi memnuniyetiniz için hem de dövme sanatçısına yardımcı olmak için bir dövme randevusu ile devam etmeden önce göz önünde bulundurmak istediğiniz sorulardan sadece birkaçı. Ne istediğin hakkında bir fikrin olmadan içeri girersen ve sadece “Ben bir dövme istiyorum, ama ne olduğunu bilmiyorum” diyeceksen, muhtemelen bildiğinde geri gelmen ya da … Flash sayfası Her iki seçenek de işe yarar, ancak kişisel ve özel bir şey istiyorsanız, herhangi bir sanatçıyı ziyaret etmeden önce bir tür fikir bulmanız gerekecektir.

Dövme yaptırmak heyecan verici bir tecrübedir, ancak sanatın kalıcılığı nedeniyle, uzun bir süre boyunca mürekkebinizle mutlu olduğunuzdan emin olmak istediğinize emin olmak istediğiniz bir şey.

Mürekkeplenmeden önce göz önüne almanız gereken soruları kaçırdık mı? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir