Home / Dövme Modelleri / Dünyanın Her Yerinden 10 Çirkin Dövme Yasası

Dünyanın Her Yerinden 10 Çirkin Dövme Yasası

10. Eller, Boyun ve Yüzsüz

El dövme kafatasında Fotoğraf: Özel Terzi

Plan yapmayın kol dövmesini eline uzat eğer seyahat ediyorsan Danimarka. Ülke, 1966’da dövme sanatçılarının ellerini, boynunu veya yüzünü mürekkeplemesini yasa dışı kıldı. Bununla birlikte, pek çok Danimarkalı insanın bu bölgelerde dövmeleri olduğu için bu kanunun son yıllarda daha gevşek hale geldiği anlaşılıyor. Dövmeci, parçayı başka bir şey yapmadan riske atma konusunda kendi takdirine bağlı, ancak işi yapmak için çevre bir ülkeye seyahat etmek zor olmayacaktı.

9. hiçbir dini simgeler

Buda Tam Kol Dövme Fotoğraf: Cuded

Kuzey Koreşaşırtıcı bir şekilde, tamamen yasaklanmış dini ikonografiyi gösteren dövmeler. Bu ülkedeki dövmeler, Kuzey Kore Komünist Partisi tarafından düzenlenmektedir ve zulümden kaçınmak için yapılmadan önce onaylanması gerekir.

Tayland güzel bir Buda dövmesi yapmak için harika bir yer gibi görünebilir, ancak bu kötü bir fikir olabilir. 2011 itibariyle, hem yerli halk hem de turistleri ziyaret etmek için dini simgeli dövmeler kesinlikle yasaktır. Bu yasa Sri Lanka’da da geçerlidir.

Bazı Müslüman ülkeler, Kur’an, Allah veya Hz. Muhammed’den herhangi bir alıntı veya görüntü içeren dövmeleri yasaklayan yasalara sahiptir. Bu ülkelerdeki tüm dövmelerin içeriği Şeriat Yasasına tabidir. Bu ülkeler: Malezya, Suudi Arabistan, Yemen, Afganistan ve Pakistan. Bu yüzden dövmeler bu ülkelerde yasadışı değil, ancak yerel kültüre ve dine saygılı olmaları gerekiyor.

Dubai şehrinde görünür dövmeler yasaktır, ancak ülkenin çoğunda bu kural yalnızca kutsal veya kutsal alanlarda geçerlidir. BAE’de turistlerin, dinlerine veya kültürlerine saygısız olmadıkça, dövme yaptırma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamaları muhtemel değildir, bu durumda geri dönmeniz yasaklanır.

8. Politikanızı Kendinize Tutun

Che Guevara Dövme Fotoğraf: pinterest

Aşırı politikanın öyküsü olan birkaç ülke, sağcı ya da Faşist siyasal inançları destekleyen dövmeleri yasakladı. Örneğin Küba’da, herhangi bir sağ kanat “propaganda” ya da dini taş tonu gösteren mürekkep tamamen yasaklanmıştır. Bu politika Çin’de de aynı. Almanya ve Fransa’da dini dövmeler sorun değil, aşırı siyasi eğilimlerinizi gösteren mürekkebi önleyin.

7. mürekkebi gizle

Dövmesini Gizlemek İçin İmzala Fotoğraf: Gaijin Tenceresi

Çin Son zamanlarda dövmelerin televizyonda görünmesini, herhangi bir şekilde, biçimde veya biçimde yasaklandı. Bu yeni yasa, dövmelerin ekranda hiçbir oyuncu veya oyuncuya gösterilemediğini ve “hip-hop kültürü” nün de gösterilmesini yasakladığını belirtiyor.

Japonya’daki dövme kanunları ilginçtir. Dövmeler, 1800’lerin sonlarından beri ülkede yasadışı değildi, ancak bireysel mağazaların görünür dövmelerle giren müşterilere yönelik yaygın yasakları var. Sadece mağazalar da değil – birçok ortak kullanım alanına tesise girmek isteyenlerin, genel havuz, sauna, restoran veya otel gibi görünen dövmelerinde katı bir yasak var. Japonya’ya bir gezi yapmayı planlıyorsanız, otelinizin dövme politikasını iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

6. Gözler veya Pazarlar Yok

Eyeliner Dövmeleri Fotoğraf: Orlando Micro Blade

Gürcistan devlet kanunları ile göz dövmeleri konusundaki kanuna aykırı olduğumuzu söyleyemeyiz, özellikle Kanadalı model çarpık bir göz küresi dövmesindeki sefalet geçen yıl viral oldu. Gürcistan’da, göz yuvasının bir inçinde herhangi bir türde dövmeler yapmak veya yapmak yasaktır. microblading içeren. Yine de, devletin en garip kanunu, dövme dükkanlarının Pazar günleri açılması ve faaliyet göstermesinin yasal olarak yasaklanması.

5. Yok Motorcu Dükkanları

Motorcu Çetesi Fotoğraf: Tarih

Avustralya’nın Adelaide kenti, herhangi bir motosiklet çetesiyle ilişki içindeyseniz bir dövme dükkanına sahip olmayı yasa dışı kılan bir yasa çıkardı. Bu, ister üye olun, ister düzenli olarak motorcu çeteleriyle birleşiyorsanız geçerlidir. Buradaki mantık, çete faaliyetini ortadan kaldırmak için yapılan bir girişimdir ve bir anlam ifade eden 10 kişiden biridir.

4. Sadece Doktorlar

Doktorun Laboratuvar önlüğü Fotoğraf: Ben expat

Güney Kore’de, dövme yaptırmanın lisanslı bir doktor dışında herhangi biri tarafından yapılmasını kısıtlayan yasaları vardır. Çok büyük var yeraltı Bu nedenle ülkede dövme sahnesi, halkın doktorları yerine dövme sanatçısı arayışıyla kendi mürekkebini yapmaları isteniyor. Bu tür yasaların arkasındaki mantık, teorik olarak halkı potansiyel zararlardan korumak ve sektörü daha güvenli kılmak için düzenlemektir. Ülkedeki patlayan yasadışı dövme endüstrisi göz önüne alındığında, bu tamamen başarılı olmayabilir.

İşler aşırı derecede fazla değil HawaiiAncak, çevresinde yasa doktorlar ve dövme aslında biraz mantıklı. Bu ABD durumunda, göz kapaklarınızda veya kulaklarınızda herhangi bir yerde dövmeler, yalnızca bir doktor tarafından denetlendiğinde yapılabilir. Ortabatı ABD’de ise işler daha da sertleşiyor. Wisconsin eyaletinde, arkasında tıbbi bir sebep olmadıkça her türlü dövme yaptırmak yasaktır.

Japonya’da, teknik olarak, doktordan başka biri tarafından dövülmek yasaktır, ancak görünüşe göre, bu büyük ölçüde zorunlu değildir.

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki dövme kanunları hakkında bir çok yanlış kanı vardır ve çoğu insan dövmelerin tamamen yasaklandığına inanmaktadır. Bu aslında durum böyle değil. Teknik olarak, İslam İşleri ve Bağış Genel Müdürlüğü altında, sadece doktor tarafından dövmelerin yapılmasını gerektiren bir kanun var, çünkü bu bir kendine zarar vermek olarak kabul ediliyor, ancak ülkedeki dövme sanatçılarını bulmak zor görünmüyor.

3. Her şey Kabul!

Genç kız dövme yaptırıyor Fotoğraf: Senin genç mag

İrlanda’nın dövme konusundaki yasası en çirkinlerden biridir, öyle değil! Ülkede sıfır yasa ya da kısıtlama var, bu nedenle herhangi bir yaşta herhangi biri istediği takdirde mürekkeplenebilir. Neyse ki, saygın dövme dükkanları, en az 16 yaşında olmayan herkese mürekkep vermeyi reddediyor, ancak bu,% 100’sünün galibi ve dövme sanatçısı takdirine bağlı.

İşler biraz benzer HollandaBu, dövme yapmak için yasal yaş sınırının 16 olduğu bir yerde, müşteri ebeveyn rızasını yazdığı sürece. Bununla birlikte, bunu ilginç kılan şey, dövme salonlarının olası davalara karşı kıçlarını örtmek için girme süreleridir – yazılı onamı on yıl boyunca dosyada tutarlar.

2. Dövme Yok, Dönem

Dövmeye İzin Yok Fotoğraf: Tat 2x

İran’da dövme yapmak resmen yasadışıdır ve bu kanunu ihlal eden insanlar hapis ya da kamuoyu paragrafı dahil olmak üzere çeşitli şekillerde tutuklandı ve zulmedildi. Ülkeye gelen ziyaretçilerin, özellikle İran’ın inançlarına saldırgan olarak değerlendirilebilecekleri takdirde, dövmelerini yapmaları bekleniyor.

Türkiye, dövmesi var olan vatandaşları baskı altına alarak, mürekkebini cerrahi olarak çıkartmalarını istedi. Kozmetikler dahil olmak üzere her türlü dövmeler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, Hz. Muhammed’in aleyhine dövüleceğini ve izin verilmeyeceğini ilan eden bir fetva (yasal kural) geçtiğinde 2015 yılı itibariyle yasa dışıdır.

1. Sadece Evliyseniz… Veya 18

Bay ve Bayan Parmak Dövmesi Fotoğraf: Fmag

Iowa eyaletinde dövme yasası en garip ve en çirkin için pastayı alır. 18 yaşın altındaysanız, ancak evli iseniz dövme yaptırmanız mümkündür. Ebeveyn onamı bile bu yasayı yerine getiremez – yalnızca yasal olarak evli iseniz küçük olarak damgalanabilirsiniz. Ama, hey, en azından sen ve eşin bir harika çift dövme!

Tüm dünyada dövmelere ilişkin farklı yasalar ve politikalar var ve bunlar sadece karşılaştığımız en garip 10’lardan bazıları. Bahsetmediğimiz tuhaf bir dövme yasasını duydunuz mu? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir