Home / Dövme Modelleri / Friedrich Übler: Yüz dövmeleri ve Gerçeküstü eserler

Friedrich Übler: Yüz dövmeleri ve Gerçeküstü eserler

Leipzig doğumlu dövme sanatçısı (ve Berlin’de gelecekteki konuk gözlemci) ile tanıştık ve “aşırı yüklenmenin” ne kadar iyi bir fikir olmadığını konuştuk…

2015 yılından beri tam zamanlı bir dövme sanatçısı oldunuz. Hayatınızda bundan önce neler yaptınız?
Genel olarak dövmeye başlamadan önce, çeşitli gurme restoranlarında şef olarak tam gün çalıştım. Her iki alanda da çok güçlü bir sanatsal yönün bulunabileceğini söyleyebilirim. Yine de bence aşçı olarak maaş o kadar iyi değil ve çalışma saatleri zor.

Friedrich Übler, yolda, Almanya
Friedrich Übler, yolda, Almanya

Bir noktada dövme sanatçısı olan bir şef? Bir düşünce var!
Evet, Abitur lise diplomamı bitirmek için okula geri dönmeye karar verdim ve bu süre zarfında çizim tutkumu yeniden keşfetmeye başladım.

Oradan haftada iki kez doğruca okuldan dövme atölyesine gittim ve arkadaşlarımı dövmeye başladım.

Şimdi dövmenin gerçekten yapmak istediğim şey olduğunu çok hızlı anladım.

Alman mısın yoksa Avusturyalı mı? Çünkü hem Almanya'da (Berlin ve Giessen) hem de Avusturya'da (Viyana) çalıştığını gördüm.
Leipzig Almanya'da doğdum. Viyana'da çok arkadaşım var ve bu yüzden oraya çok seyahat ediyorum. Harm Shelter'da davul çalıyordum ve konserler için pek çok konuda yardımcı oldum, ayrıca grup tişörtleri gibi şeyler tasarladım. Hardcore bir grupta oynamak, dövme yapmaya başladığım kadar çok sayıda hardcore hayranı dövmeye başladığımda, çok fazla istek almamda kesinlikle büyük bir rol oynadı.

Friedrich Übler, yolda, Almanya
Friedrich Übler, yolda, Almanya

Tarzınızı kategorize etmek çok kolay değil çünkü New School öğelerini kesinlikle kullanıyorsunuz, ancak sürrealist konulara ve çiçekler, deniz hayvanları, orman hayvanları, böcekler vb. Doğal şeylere odaklanıyorsunuz.
Asla tarzımı etiketlemeye çalışmam. Geriye baktığımda, çalışmalarımın daima bilinçli olarak etkilemediğim bu sürecini görüyorum. Daha geleneksel tasarımlarla başladım. Sonra giderek daha eğlenceli ve oldukça gerçekçi bir tarza dönüştü.

Friedrich Übler, yolda, Almanya
Friedrich Übler, yolda, Almanya

“Yüz dövmeleri” nin bir tür Friedrich Ubler markası olduğunu söyleyebilir miyiz?
Dövmelere gelince, sanatçıya gerçekten çok güvenmeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Kuşkusuz her yüz dövmesi bir onurdur ve kesin planlama gerektirir.

Sadece şekil ve tasarım değil, aynı zamanda yerleştirme ve bireysel kişiye uyma biçimi de çok önemli bir rol oynamaktadır.

Friedrich Übler, yolda, Almanya
Friedrich Übler, yolda, Almanya

İyi bir “dövme surat” için bize sırrını söyle.
Ana bölümlerin anatomi ve estetik tasarım bilgisi birleşimi olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca, yüzlerce dövmeyi aşırı yüklememenin çok önemli olduğunu söyleyebilirim, böylece birkaç yıl sonra hala iyi görünebiliyorlar.

Müthiş sanat eserleri yaratmak için müşterilerinizin boyunlarını, yanaklarını, kafalarını ve kulaklarını kullanıyorsunuz, değil mi?
Müşterilerimin sahip olduğu fikirden en fazlasını elde etmeye çalışıyorum. Bence baş çevresindeki dövmeler çok özel, çünkü bu muhtemelen birini gördüğünüzde ilk tanıdığınız şeylerden biri. Bir yandan, bu alanda oldukça basit ve – daha önce de söylediğim gibi – aşırı yüklenmemiş parçalar oluşturmayı seviyorum. Öte yandan, dövmenin öne çıkmasını istiyorum.

Kulağa çıkan dal, yüz dövmesine biraz baharat katan bir şeydir.

“Rüya” dövmelerinize ne kadar gerçeküstücülük eklemeyi seviyorsunuz?
Gerçeküstücülük kesin bir şey ekler ve ayrıca daha derin anlamlar yaratır. Mesela, yaptığım bir balina vücuduna harmanlanmış bir kumaşa sahipti. Bu, sanayinin ve plastiğin okyanusa olan etkisine işaret ediyor.

Instagram sayfanızda bir Freddie Mercury portresi gördüm. Gördün mü “Bohemian Rhapsody”Biyografik?
Bu dövme çok büyük bir hayranı olduğu için müşterimin annesine saygı duyuyordu. kraliçe. Bunu yapmak çok eğlenceliydi ve sonucu beğendim. Özel bir ifade yaratmanız gerektiğinden, her seferinde belirli bir kişiye dövme yaptırmanın biraz zor olduğunu düşünüyorum.

Kendimi büyük bir Kraliçe hayranı olmadığımı itiraf etmeliyim ama çok ilham verici ve yetenekli biri olduğuna şüphe yok.

Gelecek yaz için herhangi bir uluslararası dövme kongre veya konuk yeri rezervasyonu yaptınız mı?
Şu an için hiçbir şey rezervasyonu yapmadım. Berlin'de, şehirde daha büyük ve şaşırtıcı yeni bir yere taşınan “DerGrimmTattoo” adlı stüdyoda çok dövme yapacağım.

Friedrich Übler, yolda, Almanya

İletişim: @friedrichuebler
Source link

Check Also

Sandra Daukshta ve onun canlı renkli dövmeleri

Bugün size Riga'da Inside Tattoo Gallery'nin ortak sahibi olduğu ve çalıştığı genç Letonyalı dövme sanatçısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir