Home / Dövme Modelleri / George Lange Tattoo: Siyah ve Gri Brezilya'dan

George Lange Tattoo: Siyah ve Gri Brezilya'dan

George Lange Mato Grosso eyaletinde, Brezilya'daki bir şehirden gelen genç bir dövme sanatçısı. Tamamen kendi kendine öğretilir ve esas olarak Siyah ve Gri olmak üzere dövmeleri, hocası ve Bay Çizgi Film'den ilham alır. Bu röportajda onu biraz daha yakından tanıyın ve çalışmalarının bir kısmına bakın.

George Lange, New York, ABD
George Lange, New York, ABD

Ne zamandır dövme yapıyorsun ve aslen nerelisin?
Yedi yıldır dövme sanatçısıyım. Ben Dourados'luyum, Mato Grosso'da Sul, Brezilya'nın başka bir iç kasabasına benzeyen küçük bir kasaba.

Resmi bir eğitimin var mıydı? Sanat Okulu? Yoksa kendini mi öğretiyorsun?
Bir dövme sanatçısı olmaya karar verdiğimde bir atölye çalışması izledim, ama tüm çocukluğum boyunca sanat ve çizimden zevk aldım, okulda resim yarışması kazandım, bunlar oldukça muhteşem zamanlardı. Yatak odam bana kalemle yapılmış çizimlerle kaplıydı ve dövme sanatçısı olduktan sonra daha fazla atölye çalışması izledim. 15/16 yaşına geldiğimde, ilk işime kentimdeki yerel gazetede karikatürist olarak başladım.

George Lange, New York, ABD
George Lange, New York, ABD

İşini kim etkiledi? Senin hayatın?
İşimde ve hayatımda en büyük etkiler kesinlikle eşim Regiane ve akıl hocam Tony Vilella. Regiane ve ben bir zamanlar Ink Master'ı izliyorduk ve bana baktı ve çizmeyi sevdiğimden beri dövme yapmam gerektiğini söyledi. Bu beni yapmaya cesaretlendirdiği için yanımda kaldı. Ben 15 yaşındayken 13 yaşındayken tanıştık.

Sonunda kendi tarzımı bulmadan önce her çeşit dövmeyi yapıyordum.

Daha iyi fırsatlar aramak için Brezilya'da Porto Alegre adlı bir şehre taşındık. Orada akıl hocam Tony Vilella ile tanıştım. O harika bir arkadaş ve ondan bildiklerimin çoğunu öğrendim. Tony’nin tüm önerileri ve rehberliği ile yeni fikirler denemeye ve bir yıllık bir süre boyunca ücretsiz dövmeler vererek arkadaşlarımdaki becerilerimi geliştirmeye başladım. Gelişimim için çok önemliydi, bana birçok ipucu ve teknik verdi. Ondan edindiğim tüm bilgiler ve bu süre zarfında edindiğim tüm arkadaşlarım için minnettarım.

George Lange, New York, ABD
George Lange, New York, ABD

Rengin üzerinde Siyah ve Gri'yi seçmenize sebep olan şey nedir?
Black and Gray'in görünüşünü ve Mister Cartoon gibi bazı referansları gerçekten çok beğeniyorum. Sadece Siyah ve Gri'yi tercih ederim.

Dövmelerinde çok fazla saatin olmasını seviyorum. Bu neden?
Gerçekten çok teşekkür ederim. Çok fazla saat yapıyorum çünkü müşterilerimin neden dövme yapmak istediklerini dikkatle dinliyorum, hayattan, zamandan bahsediyorlar ve saatin çoğu şeyle nasıl iyi birleştiğini seviyorum.

George Lange, New York, ABD
George Lange, New York, ABD

Boş zamanlarında ne yaparsın?
Fazla boş zamanım yok (gülüyor), ancak normalde izin günlerim Pazar ve Çarşamba günleri. Müşterilerim için kendi tasarımlarımı yaparım, video oyunları oynarım, Netflix'te dizi izlerim ve filmlerim, haftada bir kez sinemaya gidiyorum ve tarzımı geliştirmek için her zaman daha fazla teknik okuyorum.

Ölü ya da diri bir kişi olsaydı, dövmeyi çok isterdiniz, kim olurdu?
Belki Eminem, (gülüyor)… Ben bir hayranıyım!

Gelecek hedefler?
Diğer dövme sanatçıları için referans noktası olmak ve iyi bir dövme sanatçısı olarak tanınmak istiyorum. Listemde bulunan İtalya, Japonya, İspanya gibi bazı ülkeleri de ziyaret etmek istiyorum. ABD’de New York’u, İngiltere’de Londra, Birmingham, Liverpool ve Manchester’ı, Portekiz’de Lizbon ve Cascais’i ziyaret etme şansım oldu. Biz (karım ve ben) seyahat etmeyi, yeni kültürlerle, insanlarla, dillerle ve yemeklerle tanışmayı gerçekten seviyoruz. Yemek yemeyi severiz (güler).

Sık sık resim yapıyor musun?
İstediğim kadar değil. Bu bir hobi ve bundan zevk alıyorum.

Takip et Jorge Instagram'da: @lange_tattoo
Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir