Home / Dövme Modelleri / Göz Küresi Dövmeleri: Bilmeniz Gerekenler

Göz Küresi Dövmeleri: Bilmeniz Gerekenler

Göz küresi dövmelerinde aşağı-in

Göz Küresi Dövme Tasarımı Örneği Fotoğraf: Viralnova.com

Sclera dövmeleri, 2007 yılında dövme ve vücut mod sanatçısı Luna Cobra tarafından başlatılan bir vücut modifikasyonu biçimi olarak popülerlik kazanıyor. O ve bir arkadaş filmden ilham aldı. Kumdan tepe Arkadaşınızın göz mavisini filmdeki karakterlere benzeyen yaklaşan BC temelli bir vücut mod kongresi için.

Kobra, bildiğimiz gibi sklera dövmesinin “kurucu babası” olmasına rağmen, bunun sadece kimsenin yapması gereken bir şey olmadığı konusunda bile kararlı. Vücut modifikasyonu neredeyse her şeyin gittiği büyük ve bazen korkutucu bir dünyadır, ancak göz küresi dövmeleri en tartışmalı uygulamalardan biridir. patlamak bu alemde.

Riskler Nelerdir?

Göz küresi dövme başarısız Fotoğraf: Facebook – Catt Marley

Göz kürenizde herhangi bir dövme yaptırmanın faydalarından çok daha fazla risk var. Potansiyel konular şunları içerir: enfeksiyon, görme kaybı veya bozulma veya etkilenen gözün çıkarılması. Ottawa modeli, Catt Gallinger, deneyimsiz bir sanatçı tarafından gözünü dövme yaptırdığında bunu zor yoldan öğrendi. Sonuç, onu bulanık ve tam görme kaybı ve çok fazla miktarda ağrı ile değiştirerek birçok enfeksiyonla bıraktı. Dövmeli gözünün kaderinin nihayetinde ne olacağını hala bilmiyor, ama çıkarılma riski var. Amerikan Optometri Birliği, göz küresi dövmelerinin son derece tehlikeli olduğunu ve insanları çeşitli komplikasyon risklerine maruz bıraktığını söylüyor.

Sklera Dövmeleri Ne Zaman Tamam?

Çok Renkli Göz Küresi Dövme Tasarımı Fotoğraf: mamul

Birinin alacağı çok meşru sebepler var. bir sklera dövmesi. Gözde yara izi veya görünür yaralanmaya neden olan tıbbi sorunlar, doktor tarafından yapılacak sklera dövmesini gerektirebilir. Bazı hastalar kozmetik yoluna gider ve bu prosedürle düzeltilmiş renk değişikliklerini tercih ederler, ancak yine de bu bir tıp uzmanı tarafından yapılır. Tüm bu senaryolarda renk seçeneği beyazdır.

Şu anda bu tür dövmelerde sertifika almanın resmi bir yolu yoktur; bu nedenle, bu tür şeyler için sadece cerrahları veya doktorları görmenin tavsiye edilmesinin bir nedeni budur – gözün yapısına aşina olan insanlar ve ne kadar baskı yapılması gerektiği mürekkepleme sırasında uygulayın. Sklera dövmeler, iğnenin, gözün iki tabakası arasındaki milimetre genişliğinin hemen altına girmesini gerektiren çok hassas bir uygulamadır, bu yüzden, kelimenin tam anlamıyla, hataya yer yoktur.

Skleral Dövme Hakkında Kanunlar

Mavi Göz Küresi Dövme Tasarımı Fotoğraf: Abc.net.au

Yasallıklar devam ettiği sürece, nerede yaşadığına bağlı. Ontario eyaleti şu anda tıbbi ortamın dışında sklera dövmesini yasaklama sürecinde. Şimdiye kadar, Ontario tek Kanada’da bu tür dövmeleri yasaklayan il. Bu, Gallinger’in davası sayesinde harekete geçti. Dünyanın diğer tarafında, Avustralya ayrıca göz küresi dövmesini yasaklamak istiyor. Bazı ABD eyaletlerinde sklera dövmesi yasağı düşünülüyor, ancak henüz hiçbir şey harekete geçmedi.

Sklera dövmeler riskli bir işlemdir ve sadece kozmetik veya tıbbi bir zorunluluk parçası olarak yapılmalıdır. Doktorlar ve uzmanlar gibi eğitimli profesyoneller, bu tür dövmeleri uygulayan tek kişi olmalı, ya da riskler yaşamı değiştirebilir – ve istediğiniz şekilde olmamalıdır.
Tam Siyah Gözküresi Dövmesi Fotoğraf: Dövme-Dergi
Sklera dövmelerinde deneyiminiz var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir