Home / Dövme Modelleri / Jondix Tattoo: Sürrealizm ve Oryantal geleneğin bir karışımı

Jondix Tattoo: Sürrealizm ve Oryantal geleneğin bir karışımı

Jondix, Süs tarzında kendine özel bir deneyime sahip olan tarihi bir dövme sanatçısıdır.

Eski oryantal kültürlerin ve geleneklerin sembollerinden ilham alarak, kendine özgü olarak nitelendirdiği, benzersiz, zamansız parçaları olan dövmeler yaratmayı başardı.gerçeküstü, karanlık ve belki de ezoterik anlamların etkisinde”. Bu kısa röportajda, onunla yarattıkları hakkında konuşuruz. yeni e-Kitabı: 2020-1. ŞİMDİ ALIŞVERİŞ >>

Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere
Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere

Merhaba Jondix, kendinizi okuyucularımıza tanıtmak ister misiniz?
Her gün öğrenmeyi ve belki bir sanatçı veya hatta bir gün ressam olmayı hedefleyen bir dövmeciyim… ama yine de favori yaratıcılarımın çemberinde bir çırakım.
Barselona'da 70'lerde doğdum, o yüzden hala hayattayken en iyi sanatçılar tarafından kuşatıldım. Dali, Moebius, Giger, Venosa, Fuchs, Axel… Tarihte o zamanlar yaşadığım için çok mutluyum ve sanırım sihirli sanatlarını doğru zamanda görmenin büyüsünden kaçamıyorum.

Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere
Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere

Dövme yapmaya ne zaman başladın ve tarzını nasıl tanımlarsın?
Neredeyse 20 yıl önce küçük semboller ve nokta işleri yapmaya başladım, ancak daha etkileyici Tibet, Tayland'ın etkilediği tasarımların karışımlarını geliştirmeye başladım. Sanırım ilerici diyebilirsiniz. Son zamanlarda kafatasları, Kalis, vb. Gibi 70'ten fazla sırt ve ön parça yaptım, ama aynı zamanda hayal gücümden gelen bu garip uzaylı kaligrafisini yapıyorum. Gerçekten benim tarzım bir tarz değil. Dediğim gibi, her gün yeni bir şey öğreniyorum.

Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere
Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere

Zaman içinde değişti mi?
Evet daha fazla Budist malzeme ve çok sayıda geometrik yapmaya başladım, ancak dünyada bunu yapan sadece beş kişiydik ve bu çok benzersiz ve zordu. Birkaç yıl sonra, yüzlerce dövmeci tüm sırları ve referansları keşfetti ve kullandı ve temel olarak oldukça sıkıcı olmaya başladı. Sanırım aklım her zaman yeni bir şey arıyor. Sadece Londra’daki Seven Doors Tattoo’da çalışarak tüm bu harika insanlarla, tasarım biçimimi değiştirmeme neden oluyor. Çevre her zaman önemlidir ve ondan kaçmak yoktur.

Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere
Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere

Dövmenin yanı sıra boyamak ve çizmek sizin için önemli mi?
Dövme yaptığım kadar çiziyorum ve resim yapıyorum. Rock grupları için birçok illüstrasyon yapıyorum ve her şey hayatın bir parçası. Dövme yapmak moda değildir, benim için yaşama paraleldir.

En sevdiğiniz konular ve teknikler neler?
Karanlık ve belki de ezoterik anlamlardan etkilenen gerçeküstü konular… kişisel yaşam deneyimimdeki otantik şeyler, diyebilirim. Ayrıca hayallerimden, bildiğiniz diğer gerçeklik türlerinden.

Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere
Jondix, Yedi Kapı Dövme, Londra, İngiltere

Bu dijital e-Kitap fikri nereden geldi?
Her zaman farklı şeyler yapmak isterim! Miki benden bir e-kitapla işbirliği yapmamı istediğinde, bu bilim-kurgu illüstrasyonlarına çoktan başladım ve düzgün bir çalışma ortamı üretinceye kadar üzerinde çalışmanın iyi bir fikir olacağını düşündüm.

Kadın savaşçıların, kafataslarının veya kafataslarının bazı kısımlarının göz dışarı yapışarak yüzleri. Samuray, hanedan bezemeleri ve maskeleri takma ile yeni bir twist verdi. Bunlar Jondix'in dijital eskiz defterini dolduran konular… ŞİMDİ MAĞAZA TATTOOEBOOKS.COM >>

Gelecek için planlarınız neler?
Gelecek yıl soyut-gerçeküstü resimlerim hakkındaki kitabım ortaya çıkacak ve Astralmind'den (kendim ve David DAndrea) bir kaç sergi daha olacak. Sonra Seven Doors'da bir başka Calvarium gösterisi olacak. Dürüst olmak gerekirse, çok uzun bir liste.

Jondix

Takip et Jondix Insgtagram'da: @jondix
Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir