Home / Dövme Modelleri / Kırmızı Nokta Dövmesi: Claudia De Sabe, Teide, Yutaro, gelenekten yeniliğe

Kırmızı Nokta Dövmesi: Claudia De Sabe, Teide, Yutaro, gelenekten yeniliğe

Yer: Red Point, aynı niyetleri bir araya getiren Claudia De Sabe, Yutaro ve Teide tarafından yaratılan sanatın evi: paylaşılan niyetlerle: egolarını kovmak, kendi kişisel ilhamlarını almak ve kendi oyunlarını oynamak. melodi …

Merhaba Claudia, bu hem sizin hem de iş alanlarınız üzerinde doğrudan etkisi olan büyük değişikliklerle dolu, sizin için önemli bir yıl oldu. Katılıyor musunuz?
Evet kesinlikle. Bir düşünün: stüdyoya yapılan sözleşmeyi 17 Eylül'de imzaladık ve oğlum 2 Ekim'de doğdu. Bu hiç planlanmadı – bebekler ne zaman doğarlarsa doğuyorlar – stüdyoyu bulmak oldukça zordu, doğru yeri bulmak neredeyse bir yılımızı aldı. Ve bu nihayet gerçekleştiğinde, onu almakta tereddüt etmedik. Zenta’nın doğumundan 11 hafta sonra çalışmaya başladım, bu yüzden büyük bir uyum dönemi oldu; Onunla evdeydim, ama stüdyoda uğraşmak için binlerce bürokratik görevim vardı, adamlar el emeğine bakarken. Bir duygu kasırgasıydı.

Claudia De Sabe
Claudia De Sabe

Fakat şunu söylemeliyim ki, içimdeki tüm bunlar için hazırlıklıyım çünkü hayatımda hiç sıkıcı bir an olmamıştı ve işler genellikle aynı anda oluyor. Bu yüzden bu tür durumlarla nasıl başa çıkılacağını gerçekten iyi öğrendim! Şanslı olduğumu hissediyorum çünkü tüm müşterilerim gerçekten anlayışlı ve destekleyici ve beklemeye istekliydi. Randevuları ertelemek ve gündemimi farklı yönetmek zorunda kaldım. Önceliklerimin önümde önümde var ve onlarla tek tek ilgileniyorum, fakat artık hiçbir şey yapmadan kanepede oturup ya da kendim için zaman ayırmaya başladığım günler. Oturursam, 20 dakikalık özerkliğim olduğunu biliyorum. Ama sorun değil, çünkü şimdi sahip olduğum zamanın çoğundan faydalanmak zorundayım. Böylece her şey bu açıdan biraz değişti.

Belki hala daha erkendir; belki de sadece değişikliklere alışmaktan ibarettir.

Red Point senin ilk stüdyon. Bu harekete geçme zamanı geldi mi, hayatınızdaki bu yeni aşamada?
13 yıldan beri Londra'dayım ve dört farklı stüdyoda çalıştım; kim olduğuma uyan bir şey yapmanın zamanı gelmişti.

Claudia De Sabe
Claudia De Sabe

Takımın senden, Yutaro'dan ve Teide'den oluşuyor. Bana nasıl takım olduklarını anlat.
Teide Madrid'den. Onunla sekiz yıl önce bir iş ararken Jolie Rouge'ye geldiğinde tanıştım. O zamanlar stüdyo stüdyosuydum ve kendisinin flaş, yazı ve diğer eserler ile dolu bir kitabı sundu. Çok büyük bir potansiyeli olduğunu gördüm, çünkü bir kişi size bu kadar maddi getirdiğinde, çok çalışıp zorlanmaya istekli olduğunu biliyorsunuz. Jolie Rouge'da üç yıl birlikte çalıştık. Sonra bir yıl Siyah Bahçe'ye taşındım ve Yedi Kapı açıldığında kendimizi tekrar birlikte çalışırken bulduk. Çok seyahat ettik ve gerçekten derin bir dostluk kurduk. Her zaman birlikte bir şeyler yapmayı düşündük, bu yüzden Yutaro ve doğru zaman olduğumuzu hissettiklerinde, Teide ile konuştuk ve birlikte bu yeni projeye başlamaya karar verdik.

Stüdyon nerede?
Angel ve Kings Cross istasyonları arasında, üst caddeye paralel. Yutaro, Teide ve benim kendi aklımız için düşündüğüm fikri mükemmel bir şekilde yansıtan küçük bir stüdyo. Gerçekten istediğim her şeyden daha çok istediğim şeylerden biri stüdyo için pencereler ve doğal ışığın olmasıydı. Bildiğiniz gibi, Londra'daki alanlar küçük; Bodrum katında sıklıkla penceresizdirler. 10 yıl boyunca böyle yerlerde çalıştım! Bu yerlerde dış dünyayla temastan kopma hissine kapıldım ve günün sonunda stresli ve yorgun hissettim. 100 metrekaremiz. Alanın üstünde pencereli bir oda vardır ve arka tarafta küçük bir bahçeye açılan bir kapı vardır. Doğal ışığımız var ve yapay ışığı kullanmak zorunda kalmamak şaşırtıcı. Bu gerçekten işimi çok daha rahatlatıyor.

Claudia De Sabe
Claudia De Sabe

Bu yüzden siz üçünüz için mükemmel!
Evet, öyle – biz özel bir nokta istedik ya da her halükarda, bizim için doğru olan küçük bir alanı, ana üssünü arayacak bir yer istedik. Niyetimiz, birbirimize gerçekten saygı duyan birkaç kişiden oluşan bir ekip oluşturmaktı – bir aile gibi – bütün gün birlikte çalışabilen ve karşılıklı paylaşım ve güvene dayalı bir titreşim yaratan. Sanatsal olarak büyüyebileceğimiz bir yer. Ayrıca yürüyüşler de yapıyoruz, ancak asıl amacımız özel dövmeler yapmak ve yaratıcılığımızı itiraf etmek ve eleştirmek. Burada egon için yer yok, tarzınızı teknik ve sanatsal açıdan nasıl geliştireceğinize dair sürekli yardım, fikir ve öneriler.

Claudia De Sabe
Claudia De Sabe

Üçünüz için işiniz zaman içinde nasıl gelişti? Bir şey değişti mi?
Söylediğim gibi kendim için çok daha rahat hissediyorum ve müşterilerimin de görebiliyorum. Aynısı Yutaro için de geçerlidir. Bunun dövmelere de yansıdığına inanıyorum, çünkü hiçbir şey acele etmiyor. Bütün bu sakinlik neredeyse beni İtalya'da olduğumu hissettiriyor!

Ve bu rahatlama, teknik ve sanatsal düzeyde de görülebilir.

Teide için ne tür değişiklikler oluyor?
Teide çok deniyor, serbest el yapıyor ve tarzı gerçekten gelişiyor. “Tek atış” yapıyor, bu yüzden bir gün içinde bir parçayı bitirip bitirebileceği için bu evrimi gerçekten görebiliyorsunuz. Ancak Yutaro ve ben arka parçaları üzerinde çalışıyoruz, bu yüzden işimizin gerçek zamanlı olarak nasıl geliştiğini görmek biraz daha zor. Teide’nin yaklaşımı ahşap oymacılığına ve genel olarak oymaya çok yakın: süper renkli arkaplanlarla karıştırılmış ince çizgiler veya psychedelic dokunuşuyla daha kalın çizgiler. Eserleri çok dengeli ve ilginç. Bu kendi dilidir; kökenleri geleneksel İspanyol dövmelerinde var, ancak kendi kişisel üslup havasını katıyor. Teide, çok elektrik renkleri olan ağır siyah dozları kullanıyor. İspanyol kökenini hala görebiliyorsunuz – kanında var – ama oymaya çok benzeyen parçaları, aslında biraz daha az İspanyol ve daha İngiliz. Bilirsiniz, Londra’da kara işler gerçekten güçlüdür ve bu da çalışmalarında görülebilir. İki şeyi birleştirebilir: örneğin, psychedelic, gökkuşağı rengi arka plana sahip siyah bir portre.

Peki Yutaro’nun çalışmaları nasıl gelişti?
Geleneksel dövmelere dayanarak kendi yolunu takip ediyor. Yutaro, 20 yıldan fazla bir süredir dövme yaptığı San Francisco'dan New York'a geldi. Neredeyse her şeyi yapabileceği çok fazla tecrübesi vardı. Ancak son dört yılda geleneksel Japonlara daha cesur bir yaklaşım üzerinde yoğunlaştı; Kromatik ürün yelpazesini sınırlandırıyor, ukiyo-e'den ilham alıyor ve 20. yüzyılın başlarında Horiuno gibi Japon dövme ustalarına atıfta bulunuyor. Three Tides Tattoo'dan Ichibay ve Horihiro da benzer bir damarı takip ediyor. Yutaro vizesini almak için İngiltere'ye gelmesini beklerken, onlarla iki ay geçirdi. Yirmi yıldan sonra ilk defa geri döndü. Bu, 2015'in sonunda, 2016'nın başlarındaydı ve yolu o zamandan beri gerçekten değişti. Şu an San Francisco'da Grime ile çalıştığı sırada, beş yıl önce yaptıklarına kıyasla şimdi çok daha geleneksel bir Japon yaklaşımı var.

Bana kendin hakkında ne söyleyebilirsin, Claudia?
Kendi yolumla devam ediyorum, Japon ve Geleneksel Batı ile kendi kişisel tarzımı karıştırıyorum. Konular açısından büyük bir değişiklik olmamıştır; Hala çiçekler, kadınlar, ejderhalar, yılanlar vb. Yaratıyorum. Ukiyo-e'den ilham alıyorum ve kendi doğal tarzımla ve çizim için kullandığım kişisel estetikle yeniden yorumluyorum.

Sen yakınlarda bir eBook yayınladı bizimle. Bunlar “Çizgi çizimleri“Karakterlerin Batı-Asya karışımı olan 1980'lerin karikatürlerini biraz hatırlatan çiçeklerden ve güzel kadın portrelerinden oluşuyor. Kadın karakterleri, bir Asyalıların gözünden görülen Batılı kadınlar gibi görünüyor.
Leydi Oscar gibi! Bahsettiğimiz bu Japon mangaları ve Japon çizgi filmlerinin İtalya'da Avrupa'nın geri kalanından daha popüler olduğunu biliyor muydunuz? Karikatürler söz konusu olduğunda, İtalya ve Japonya o dönemde büyük bir üretim alışverişi yaşadılar. Mesela İngiltere’de, İtalya’da olduğu kadar neredeyse hiç yoktu! Bu karikatürler, İtalya'daki çocukluğumun büyük bir parçasıydı! İlk çizimlerim çizgi film karakterleriydi. Bunların 38'imde bile bana ilham vermeye devam etmesi garip!

Eşsiz tarzı Claudia De Sabe, kadınsı ve son derece zarif, bu çizimler koleksiyonunda burada sunulmaktadır. MAĞAZAMIZDA ŞİMDİ ALIN!

Sohbetimizi tamamlarken “Red Point” adını kimin seçtiğini söyleyebilir misiniz?
Teide’nin fikriydi, çünkü haritada bulunduğunuz yer her zaman kırmızı olarak işaretlenmiş. Burası orası! Yutaro başlangıçta fikre karşıydı, çünkü Japon bakış açısına göre, ironik bir şekilde klişe olabileceğini düşünüyordu. Ama sonunda, hepimiz ismin sadeliğini sevdik.

Röportajın tamamını M. Baleni’nin Dövme Hayatı Temmuz / Ağustos 2019

Yutaro, Claudia, Teide
Yutaro, Claudia, Teide
Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir