Home / Dövme Modelleri / Londra Dövme Konvansiyonunda Blackwork & Süs Dövme Sanatçıları

Londra Dövme Konvansiyonunda Blackwork & Süs Dövme Sanatçıları

Sizlere, kara cisim sanatının şu anda bir ‘ana sahip olduğunu söylememize gerek yok, dünyadaki insanlar anatomisinin bir kısmını koyu renklerle işlenmiş desen ve şekillerde kapsıyor. Süs dövmeleri her yerde aynı şekilde bulunur; manevi ve neo-aşiret tasarımları şimdi bir sosyal medya dayanağıdır.

Evet, her iki stil de zahmetsizce zamansız. Ancak, Eylül ayının her birinde görünecek olan aşağıdaki 15 sanatçı sayesinde heyecan verici yeni şekillerde gelişmeye devam ediyorlar. Londra Dövme Sözleşmesi. Geleneksel bir Samoalı “tufuga” sanatçısından, bir elbiseyi mükemmelleştirmek için 200 saat harcayan ünlü bir Fransız dövmeci, işte buradalar …

Dillon Forte, Sri Yantra Dövmesi, ABD
Dillon Forte’nun kutsal geometrik dövmelerine bakın; hipnotik desenlerden ve bazı çarpıcı noktalardan çok daha fazlasını görebilirsiniz. Yaratıcılarına göre, “geometri ile yaşamın gerçek anlamı hakkında daha fazla farkındalık kazanabiliriz.” Bu sonsuz gizemi kırıp kırmadığı çok önemli bir nokta, ama bu ABD sanatçısı kesinlikle büyük yaptı: Chris Hemsworth ve LA Ink'in müşterileri olarak Kat Von D'si, Kaliforniya'da iki Sri Yantra Tattoo stüdyosu varken.
Dillon Forte’nin e-Kitabı

Flo Nuttall, Swansong Dövmesi, İtalya
Flo’nun Instagram beslemesiyle uğraşırken, hepsi Roma sanatçısı cömert tarzda güzel bir şekilde işlenen fil başlı Hindu tanrısı Ganesha’nın birçok görüntüsünü bulacaksınız. Ayrıca başka manevi imgeler de vardır: mandalalar, Budalar ve belirsiz bir kedi dininden gelen gizemli bir kedi tanrı grubu.

Lawrence Ah Ching, Samoa
Blackwork'ün Pasifik'in Polinezya adalarından geldiğine inanılıyor. Burada bir miktar güven olabilir; “dövme” kelimesinin bile Samoalı “tatau” dan kaynaklandığı düşünülmektedir. Londra Dövme Sözleşmesinde Samoa’nın Lawrence Ah Ching'i, nesiller boyu sözlü olarak geçen geleneksel ‘tufuga’ yöntemlerini kullanmasıyla köklerini karartmaya alacak. Pe’a ister misiniz? (Samoalı dövme dizleri belden örterek)? Ya da belki bir malu (her iki bacağındaki kadın dövmesi)? Lawrence senin erkeğin.

Nissaco, Japonya
Gordion benzeri geometrik desenlerle bir araya getirerek, Japonya'nın doğusundaki dövme stillerine bir bakın, Nissaco gerçek bir yenilikçidir. Sürpriz yok, ama sterlini cilt işlerinden birini ayırtmak istersen, bir yıllık ortalama bekleme süresi bekleyebilirsin.
Nissaco’nun e-Kitabı

Jack Peppiette, İçeriden Dövme, İskoçya
Edinburgh merkezli bu sanatçı, müşterilerini düzenli olarak bazı çarpıcı mehndi ve geometrik desenlerle süslemekte, genellikle çiçekler, mandalalar ve dini simgelerle – neredeyse her zaman imza siyahı tarzında yönetilmektedir.
Jack Peppiette’nin e-Kitabı

Lewisink, Fransa
Bir önceki Londra Dövme Sözleşmesinde, bu Fransız sanatçı, yüzlerce izleyicinin önünde müvekkilinin giysisini hatıra olarak tamamladı. Onu, 200 saat, 30 seans ve 18 ay boyunca şaşırtıcı bir şekilde götüren destansı ve iyi tanıtılmış bir projenin bir parçasıydı. Lewisink’te Eylül’ün etkinliği için planlanan benzer bir sihirbaz var mı? Öğrenmek için Tobacco Dock'a karıştırın…

Hanumantra, Un1ty, İngiltere
On yıl boyunca dünya çapında bir yürüyüş geçirdikten sonra, Hanumantra ve ortağı Jo, ortak Un1TY stüdyosunu kurmak için Birmingham'a döndü. Sadece siyah mürekkep kullanan Hanumantra’nın serbest el tasarımlarının çoğu, M manyori, Polinezya ve hatta Borneo kültürlerinden olanlar gibi seyahatlerinde görülen kabile dövmelerinden ilham alıyor.

Ivan Hack, Rusya
Bu Moskova dövme sanatçısı, akıllara durgunluk veren chiaroscuro tekniklerini ve deft nokta detaylarını sergileyen görkemli geometrik vücut sanatı ile tanınır.

Grace Neutral, Femme Fatale Dövme, İngiltere
Muhtemelen, bu yılki Londra Dövme Sözleşmesinde en çok tanınan yüzlerden biri olan Viceland'ın 'İğneler ve İğneler' belgeselini, 643k güçlü bir Instagram izleyen ve onun vücut modifikasyonu (elf şeklindeki kulaklar, mürekkepli mor gözleri ve çatal bir dil). Grace, aynı zamanda Femme Fatale Tattoo stüdyosunda çarpıcı desenler üreten, kendisinin kötü bir dövüşçüsü.
Grace Neutral’ın e-Kitabı

Samantha Houten, İsviçre
Kuzey Afrika'daki Berberi kadınların geleneği, yüzleri, ayakları ve diğer vücut kısımlarını güzellik ve korumaya dövme geleneği, genç kuşaklar arasında azalıyor gibi görünmektedir. Bu geleneği yeniden canlandırmaya çalışan, makinesiz Berber tasarımlarını Eylül ayının kongresine getirecek olan İsviçre merkezli el yapımı sanatçı Samantha.

Jeroen Franken, Yedi Denizler, Hollanda
Dünyada birçok neo-tribal dövmeci var, ancak çok azı Jeroen kadar iyice ticaretini araştırıyor. İlk dövmesini 1990'lı yıllarda Borneo ormanlarında yapan ilk tasarımları, adanın Iban kabilesinden ilham aldı. Filipin, Hawaii ve Polinezya vücut sanatı gibi diğer stüdyolarda nadiren görülen bir tür mürekkep exotica'sına dallandı.
Jeroen Franken'in e-Kitabı

Ajarn Matthieu ve Rung Duquenois
Tayland kültüründe, ‘sak yan’, ruhsal ve fiziksel koruma için giyilen, kabalistik büyülerden kaplanlar ve maymunlar gibi hayvanların yorumlarına kadar her şeyin biçimini taşıyan dövmelerdir. Fransız Matthieu Duqenois, Tayland'ın dövme ustalarının bir dizi çıraklık aracılığıyla ritüellerini öğrenmiş olan ‘arjan’ (Tay dövmenin ustası) unvanıyla onurlandırılan sadece ikinci Avrupalı. Eşi Rung ile birlikte Londra Dövme Konvansiyonuna katılacak.

Colin Dale, Danimarka
Danimarka'da çalışan bir Kanadalı olarak, Colin’in elle dokunmuş kabile dövmelerinin hem Haida (Britanya Kolombiyası ve Alaska’daki yerli insanlar) stilleri hem de Viking sembolleri göstermesi biraz uygun. Kopenhag Skin & Bone mağazasında, onu mükemmel nokta çalışmalarına sahip diğer kabile stillerinde mükemmel kılıyorsunuz.

Gakkin, Japonya
Bir Osaka mahkemesinin tıbbi lisansı olmayan iğnelerle çalışamayacağına karar verdikten sonra yerel Japonya'dan ayrılan serbest el dövmeci Gakkin, kendisini etkin bir şekilde Avrupa'ya sürdü, anavatanının stillerini aldı ve onları kara veya süs süsleriyle süsledi. .

27-28-29 Eylül 2019 tarihlerinde Londra Dövme Konvansiyonunda tüm bu sanatçılarla ve daha fazlasıyla tanışın.

Biletler artık çevrimiçi! >>
Bu yazı tarafından Christian Koch başlangıçta yayınlandı www.thelondontattooconvention.com
Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir