Home / Dövme Modelleri / Mojo Tattoo, Mimari ve Anatomi hakkında

Mojo Tattoo, Mimari ve Anatomi hakkında

Ticaretinde bilindiği gibi Alfredo ya da Mojo'yu (güney İtalya'da, Avellino eyaletinde) Moncalzati'den efsanevi bir dövme sanatçısı olarak yakaladık.

Resim yapma, resim yapma ve dövme aşkını anatomi çalışması ve mimarlık tutkusuyla birleştirmeyi nasıl başardığını görmek için okumaya devam edin.ArchiTexture”, Doğrudan dijital kitapçığımıza giren bir dijital e-Kitap. ŞİMDİ İNCELE!

Alfredo Mojo, Mojo Dövme, Monocalzati (Avellino), İtalya
Alfredo Mojo, Mojo Dövme, Monocalzati (Avellino), İtalya

Kendinizi okuyucularımıza tanıtmak ister misiniz?
Benim adım Alfredo, ama ben Mojo olarak biliniyorum ve şimdi yaklaşık yirmi beş yıldır dövme yapıyorum. İtalya'nın güneyinde Irpinia'da yaşıyorum ve çalışıyorum; burada MOJO Tattoo & ArtGallery mağazasını Aldo Burhzum ve Caprithio ile, diğer arkadaşlarım ve meslektaşlarım ve mağaza müdürü Maurizio Jahmau ile paylaşıyorum. Dövmeci olmadan önce, yağlı boya ile sanatla uğraştım ve airbrushing gibi başka medyaları da denedim.

Yıllarca tekniğimi mükemmelleştirmeye çalışan resimler üzerinde çalıştım ve mükemmel sonuçlar elde ettim.

Ama ben yaşlandıkça, hava püskürtme işleminden neredeyse tamamen vazgeçtim, yağlı boyayla daha iyi sonuçlar elde ettim ve daha doğru bir dil geliştirdim, bu benim için büyük bir memnuniyet oldu. Bu, grafik projeleri ve müzik grupları için sanat çalışmaları için kullandığım dijital teknolojiyi dışlamıyor. Her durumda, şimdi bile enerjimi resim ve dövme yapmaya adadığım için çizime hala ilgi duyuyorum.

Alfredo Mojo, Mojo Dövme, Monocalzati (Avellino), İtalya
Alfredo Mojo, Mojo Dövme, Monocalzati (Avellino), İtalya

Tarzınızı geliştirmeye nasıl başladınız?
Anatomik çalışmalar klasik figür çizimlerin temelidir. Beni her zaman büyüleyen bir şeydi ve şimdi en çok zevk aldığım şeylerden biri haline geldi. Her şey yıllar önce sanat anatomisi ders kitaplarından ders alarak başlamıştı, ama merakım beni daha da iyileştirdi ve tıbbi anatomi atlasıyla bitirdim, vücudun her yerini saplantılı bir şekilde inceledim. Şimdi asıl tekmediğim şey, en doğal olanı bile her hareketi biyorganik harekete dönüştürmek. Çizdiğim yapılar, özellikle de çizdiğimlerBioAnatomy“Tabaklar, sadece doğada zaten var olan, form ve konumlarında şekillenmiş biçimlerin etkileşimidir…

Ne zaman bir “Biorganic” çizimi başlattığımda, bittiğinde nasıl görüneceği konusunda hiçbir fikrim yok.

Temel bir konseptten, bir yapıdan başlıyorum, ama sonra sezgisel ve her şeyden önce öngörülemeyen sonuçları almak için doğru olanı ne olursa olsun elden geçiriyorum. Eğer düşünürseniz, temelde arkaik, kendilerini mükemmel şekilde dekore edilecek gövdeye adapte eden aşiret şekilleri, üç boyutluluğu ve doku detaylarını aktarmaya çalıştığım yer.

60'ın üzerinde çizim ve eskiz İnsan ve bitki anatomisinden esinlenerek, sessizliklerinde tembel hareket ediyor gibi görünen karmaşık biyomekanik yapılar, sanki bir rüya gibi … ŞİMDİ SATIN AL!!!

Zaman içinde değişti mi?
Tabii ki, her seferinde gelişiyor ve sürekli değişiyor. Her zaman yeni detaylar, şekiller ve hacimler arıyorum. Işık oyunu, gölgeleri ve açık tonları tanımlamak, bir chiaroscuro efekti vermek için daha da önemlidir.

Alfredo Mojo, Mojo Dövme, Monocalzati (Avellino), İtalya
Alfredo Mojo, Mojo Dövme, Monocalzati (Avellino), İtalya

Boya ve çizmeniz sizin için ne kadar önemli?
Kalem ve karakalem çizmeye bayılıyorum, ama şüphesiz ruhum için en iyi terapi resim. Dövme bu iki hayati olayın meyvesidir. Ne olursa olsun, tekniği geliştirmek için çalışma ile sebat etmek esastır.

Tutkum takıntı haline geldiğinde, huzursuz ruhum işimde ortaya çıkan karanlığa hükmetmeye başladı.

En sevdiğin konular hangileri?
Dövmede daha fazla eklektik olmaya çalışıyorum, biorganik yapılarla birleşen çarpık figürleri kullanarak, her zaman karanlık ve uğursuz görünen gerçeküstü kompozisyonlar üretiyorum. Son zamanlarda, yapılar daha mimari hale geldi, onlara harap bir dokuya sahip dokuları eklemeyi seviyorum. Resimde, her zaman insan anatomisi, insan figürü ve portrelerden etkilenmiştim ve sanırım hala bu temalarla ilgim var!

Alfredo Mojo, Mojo Dövme, Monocalzati (Avellino), İtalya
Alfredo Mojo, Mojo Dövme, Monocalzati (Avellino), İtalya

Bu dijital e-Kitap için fikir nereden geldi?
Aslında, zaten anatomi temasını ele aldım, mimariyle harmanladım. Seyahat ederken, dikkatimin her zaman eski ya da modern olsa da, harap olsalarsa mimari şekillere çekildiğini fark ettim. Orada her zaman yüzleri, formları… kendi karakterleri varmış gibi görebiliyormuşum gibi hissediyorum. Baktıklarımı, daha doğrusu aklımın gördüklerini çizmeye başladım. Koleksiyondaki eskizlerin bazıları yaşamdan gelen çizimler, bazıları ise hayal gücünün meyvesi – ancak her iki durumda da ziyaret edilen yerlerin anılarının gerçeküstü vizyonları ile uğraşıyoruz. Ve orası “ArchiTexture” gelen!

Bu Mojo digital eBook tarafından (76 sayfa pdf) doğanın, insanın ve mimarinin birbirine karıştığı ve birbirine karıştığı bir çizim ve eskiz koleksiyonudur. ŞİMDİ SATIN AL!!!

Gelecek için ne gibi planların var?
Yıllardır üzerinde çalıştığım eski bir proje üzerinde çalışmaya devam etmek istiyorum: Irpinia'nın efsanelerinin ve efsanelerinin çizimlerinin bir koleksiyonu, doğal olarak uğursuz ve ezoterik yönüne bakarak hikayeler. Nesilden nesile aktarılan bu masalların çok güzel kitapları ve koleksiyonları var, ama eksik olan illüstrasyonlar… zaten bitirdiğim bazı parçalar var, ama hepsini yapmak biraz zaman alacak. Hazır olduğunu ilk bilen siz olacaksınız!

Takip et Mojo Instagram'da: @mojotattoostudio
Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir