Home / Dövme Modelleri / Nora Sanchez, Abey Alvarez ile röportaj yapıyor

Nora Sanchez, Abey Alvarez ile röportaj yapıyor

“Hikayem çok uzun ve size anlatmış olsam bile bana inanmayacaksınız…”

Abey Alvarez ve ailesi
Abey Alvarez ve ailesi

Abey, bize kendinden, çocukluğundan, köklerinden daha fazla bahset… Nerede büyüdün?
California, Los Angeles’taki General Hospital’da doğdum. Göçmenlerin tarihi – yasadışı olanlar, yani… Babam bahçıvan olarak çalışıyordu ve annem evde ebeveyn olarak kalıyordu. Üç kardeşim, bir erkek kardeş ve iki kız kardeşim var. Pomona (Ca) şehrinde büyüdük. Büyüyen bu şehirde hoş bir şey yok. Harika bir çocukluk geçirdim, bu şehir Çete şiddeti, uyuşturucularla boğulmuş olmasına rağmen, Amerika'daki en iyi insanlardan bazılarına sahip olmasına rağmen… Gerçekten genç olduğumu hatırlıyorum, dört yaşından büyük olmam gerekiyordu. ve biz Pomona'da bir çete olan “Cherryville” adlı Pomona'nın bir bölümünde yaşadık.

Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD
Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD

At Nalı'nda yaşadık, komşularımız nana Vera'm ve tata kıtlığımdı. Onlar bizim en yakın arkadaşlarımız, aileye en yakın şeydi ve çok daha yaşlı ve o mahalleden çocukları vardı. Bir gece silah sesleri duyduğumu hatırladım (o günlerde normal bir şey), babam aşağı inmek için bağırıyor ve duvardan bir kurşun attığını ve ablamın sırtını otladığını hatırlıyorum… Adam! Oradan çıktık. Lincoln İlköğretim Okulu'na katıldığımız Pomona'nın başka bir yerine taşındık. Birkaç yıl oradaydık, sonra ev dediğim Pomona'nın güneyine taşındı. Orada tüm dostlarımla tanıştım ve hala arkadaşlar. Benim geç gençler için hızlı ileri. Philadelphia ve Garey Bulvarında bir Berberimiz vardı ve bu berber dükkanı saatler sonra bizim için bir cennettir. Dostum… Sabahları saatlerce parti yapıyorduk ve bir sürü uyuşturucu kullanıyorduk. Güneyli herkes gösterecekti: Sur'daki dostlarım, 12 St., PMR'li dostlar, TWK'dan etiketler, onuncudaki bütün küçük dostlarım ve güneydeki birçok mutha herifler … ben mi. hayatımda çok güzel bir zamandı ve kafam karıştı sanıyordum.

Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD
Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD

90'lı yılların ortalarında yabani ot büyümeye başladı ve bütün gün Homies Tito ve Tino ile Gbodys'i çaldım. Kahretsin, hepsi kötü, ben de saç keserdim. Daha sonra, uygulama, satış ve kayış (silah) için yakalandığımda her şey sona erdi. Düz La County Mens Merkez Hapishanesine gitti. Hepsi kötü, bir Southsider kadar hızlı büyümek zorunda kaldı. Kahretsin, çok hızlı bir şekilde gerçek oluyor. Dışarı çıktım ve bir yıl sonra çalıntı bir araca yakalandım. Dostum, öğrenmedim, ha!… Eh, bu beni Devlet Cezaevi Kern İlçesi Eyalet Hapishanesinde 3 yıl aldı… Biraz zaman geçirdim, o yüzden bir yıldan az bir süre orada kaldım ve o zaman dövme başladı! Her şey uyuşturucu bağımlılığı hapsine yol açtı… sevdiklerimi incitmek, karımla tanışmak, çocuk sahibi olmak, ayılmak, hareket etmek, kıçımı dövmek, Lowrider dövmesi, aile… ve asla mümkün olamayacağım yerlere seyahat etmek.
Kardeşlerimin ölümü, baş dönmesi ve sağlık sorunları ile ilgilenmek ve “3 Ayak Yarıçapı Dövme” sahibi olmak. Hikayem çok uzun ve sana anlatmış olsam bile bana inanmayacaktın…

Sanatınızı nasıl tanımlayabilirsiniz? Sanatınızı tanımlamak için bana üç sıfat verebilir misiniz?
Kültür, Gerçekçi, Siyah ve Gri.

Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD
Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD

Köklerinizin Sanatınızı etkilediğini düşünüyor musunuz?
Evet, yapmak zorunda. Dövmeyi yapmak, kim olduğumuz ve kim olduğumuz ve nereden geldiğimiz ile ilgili, sınırı geçmeden önce. Devrimler, din, Maya ve Aztek kökleri, Chicano, çete kültürü, Cholos veya sadece çok az sayıda Meksikalı azınlık olmak. mücadele hakkında gurur duyuyorum. Bir insan olarak, bir aile olarak ya da sokaklarında sokaklarda savunarak arkadaşların bile olmayan bir caddeyi ya da bloğu savunurken …
Dövme kültürümüzle çok gurur duyuyoruz ve Meksikalıların yaptığımız her şeyle çok gurur duyduğu, özellikle dövmeler yaptığı ve cildinize onları püskürttüğü anlamına geliyor.

Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD
Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD

İlhamın nereden geldi?
Bu zor bir soru. Gençken, ilham aldığımı bile düşünmemiştim… ama etrafımdaydı, erkek kardeşimden ve kız kardeşimden beni zorluyordu… ama esas olarak sokakları, alçakgönüllü, araba çalmak, hapishane hayatı ve sadece blokta asılı olmak. İnternet ya da sosyal medya yoktu. Kendine bir isim vermek için gitmen gerekiyordu, bazı sahte şeyler göndermemek, böylece dünya senin bu saçmalık algısını alabilsin… O zamanlar, “Beni seven bir sikiş vermiyorum” gibiydi. Instagram'da yapabileceğiniz tüm Beğenileri almaya çalışırken değişmiş! LOL, Bu biraz bok!
Ve şimdi, yaşamda olgunlaştıkça ilham kaynağım ailemden, halkımdan, ırkımdan ve sanatın Rönesans döneminden beri dünyayı nasıl etkilediğine dair küresel bir tanıma geliyor. En çok akranlarımdan da etkileniyorum: Jose Lopez, Carlos Torres, Sergio Sanchez, Alan Padilla, Çizgi Film, Klown S, Chuey Quintanar, Antonio Mejia, Josh Duffy, Robert Hernandez, Robert Pho, Big Sleeps ve eşim çalışanları Kalm One, Eric Banales, Anthony Rivera. Her şeyin dövmenin nasıl göründüğü ile ilgili olduğunu düşünüyoruz, ancak aynı zamanda bu insanların beni etkileyen etkileyici iş ahlakı. En çok bu insanların gururu!

Hepsinden önemlisi, doğduğunda neredeyse üç kez ölen oğlum. O sırada attığım bir hayat için savaştı!

Dövme sanatında stilden hangisini seviyorsun? Ve sizin için en ilham verici olanı?
En sevdiğim şey bazı ganster kıç boku, yarı çıplak sürtükler, silah, alçak haklar ve sokak boku yapıyor, çünkü onu anlamak için yaşadı, sokaklarda ve iyi ve kötü durumda olan doğru kanka ve arkadaşlara sahip olmak zorundasın. zamanlar. Garaj dövmecilerinin kaşlarını çattığı bir çağdan geldim.

Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD
Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD

Şu an hangi proje üzerinde çalışıyorsunuz?
Üzerinde çalıştığım proje, mutlu ve harika bir aileye sahip olmak, çocuklarımı üniversiteye sokmak, araba yapmak ve karımla yaşlanmak, hayatımın tadını çıkarmak ve makinelerimi almak zorunda kalmadan seyahat etmek … ! Ve bahsedecek çok fazla dövme projem var… LOL! Küpeler, bacaklar, sırtlar, kafalar… Kahretsin, ismini söyle, biz ordayız!

Dövme yapmadığın zaman yapacak şeylerin neler?
Sevdiklerimle evde olmayı seviyorum. Köpeklerimden çok zevk alıyorum. Ve yemek. Ve ben araba üretmeye çalışıyorum. Bu çok zor.

Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD
Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD

Abey Alvarez kimdir?
“Kim bu lanet Abey Alvarez?” Dostum… Bana 20 yıl önce sorsaydın, “Ben bir aptalım! Uyuşturucu bağımlısı kokain kırmak için 16 ila 27 yaş arası. Araba hırsızı, berber, eski suçlu. Adam! Sadece dışarıda olmak istedim, bütün gece ve gündüz etrafta dolaşıyor, incittiğim umrunda değil. Şimdi 15 yıldan beri ayıkım, bir işletme sahibi, uluslararası ödüllü dövme sanatçısı, aile babası ve gururlu ebeveyn. Ama yanlış anlamayın … Ben hala o aptalım, 3 ayak yarıçapı mutha pislikleri, benim Ptown, bütün gün!

Mentörlerin kim? Ve kime hayransınız – Sanatta ve hayatta?
Gerçekten akıl hocalarım yoktu, garaj dövmecilerinin kaşlarını çattığı bir çağdan geldim… ama Jose Lopez'e hayranım. O iyi bir arkadaşım. İş ahlakı başka hiçbir şeye benzemez dostum, o bir canavar! Teşekkürler Jose! Ayrıca annem. İşte babamdan alkolik olduğu için ayrılan bir kadın ve o da ekmek kazanan oldu. Dili bilmemek, her çocuğa karşı 4 çocuğu, üniversitede 2'yi ve evde 2 çocuğu desteklemek zorunda kalmak. Hiçbir zaman kendimizden vazgeçmedi. Dili öğrendi, kozmetik kursu aldı. Bu arada, tamales satmak için (orada en iyisi) yaptık. Bir işletme sahibi, 2 üniversite mezunu, bir dövme sanatçısı oldu ve oğlunun ölümünden sonra en güçlü kadını elinde tutuyor – erkek kardeşim, ilk çocuğu. Ayağının yarısını kaybeder ve hala ileri iter. Benim hayran olduğum bu, hayattaki gibi olmak istiyor. Ve o ABD vatandaşı oldu. Ve onu içine soktuğum her şey büyüyerek geçti. Benden asla vazgeçmedi. Mama te quiero con toda mi alma, bir arkadaşınızla bir arkadaşınızla özdeşleştirin.

Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD
Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD

Gelecek için hangi hayalleri barındırıyorsunuz?
Hayallerim, çocuklarımın hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Hayal kurmayı bitirdim, aptalca boktan bir bok yapıyorum, bunun için zamanın olması için çok uzağım. Ya bir şeyi başaracağım ya da yapmam… Bir rüyada bir ömür boyu yaşayabilirsin!

Değerlerin neler? Hayatında ve işinde mi?
Sadece yaşama değer veriyorum ve yaşayabildiğim kadar yaşamak istiyorum, Tanrı'nın izin verdiği sürece büyük torunlarım bakın. Kendime bile değer vermediğim, kazanıp yapmadığımı umursamadığım bir zaman vardı. İş ile ilgili olarak, bu yolculukta yaptığım arkadaşlıklarma ve şimdi arkadaş olan bazı müşterilerime değer veriyorum.

Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD
Abey Alvarez, 3 Ayak Yarıçapı Dövmesi, Upland, Ca, ABD

İşinize ilham veren bazı sanatçılar seçmek zorunda olsaydınız, neden bahsederdiniz ve neden?
Chuey, Jose Lopez, Bay Cartoon, Carlos, Alan gibi bir çeteler çetesi, çünkü çalışmalarında çok sabırlı oldukları ve gösterdikleri ve tarzlarına hayran kalmayı seviyorum.

Makineler, rulo veya döner? Şirket markası ve neden?
İkisinin de avantajları var. Sadece birey olarak nasıl çalıştığınıza bağlı. Bishop Rotaries'den “değnek” kullanıyorum çünkü harika bir makine ve arkadaşım Franco Vescovi'yi yaptıkları için destekliyorum. Ayrıca Inkeeze, Big Sleepsink, Bishop Rotary, 3 Foot Radius Tattoo, Lowrider Tattoo'ya teşekkür etmek istiyorum.
Source link

Check Also

Sandra Daukshta ve onun canlı renkli dövmeleri

Bugün size Riga'da Inside Tattoo Gallery'nin ortak sahibi olduğu ve çalıştığı genç Letonyalı dövme sanatçısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir