Home / Dövme Modelleri / Pagan Dövme Anlamları | Özel Dövme Tasarımı

Pagan Dövme Anlamları | Özel Dövme Tasarımı

Latince ‘Paganus’ teriminden türetilen Pagan, başlangıçta rustik veya kırsal olanı belirtti. ‘Zamanla,’ katılımcı olmayan ‘anlamına geliyordu ve sonunda alternatif ibadet biçimlerini uygulayanlara atıfta bulundu. çok tanrılı inançları içeren. Pierre Teilhard de Chardin bir keresinde “putperest dünyayı zevk almak ve sınırlamak için dünyayı seviyor” dedi. Aşağıdaki Pagan dövme tasarımlarını incelerken, birçoğunun doğal dünyanın ve hayatın temalarına bağlı olduğunu göreceksiniz. Yeryüzünde. Okumaya devam edin ve Paganizmin merkezi olan semboller hakkında her şeyi öğrenin!

Pagan Dövme Sözlüğü

Hava: “Doğu’nun unsuru” olarak bilinen hava, Pagan geleneklerinde onurlandırılan dört unsurdan biri. Dövme tasarımı olarak hava, ruhun yanı sıra yaşamın nefesini de temsil eder. Zirvesi boyunca bir çizgi ile üçgen bir simge ile sembolize edilir.

Dünya: Toprak Ana’nın simgesi olan toprak, bolluğu, refahı ve doğurganlığı temsil eden dört unsurdan biridir. Bir dövme tasarımı olarak, dünya doruktan geçen bir çizgi ile ters bir üçgen olarak tasvir edilmiştir.

Ateş: güç ve erkeklik için duran ateş, dört elementin üçüncüsüdür. Dövme tasarımı olarak basit bir üçgenle temsil edilir. Aynı zamanda dönüşüm ve değişimi sembolize eder.

Hekate’nin Tekerleği: Hekate Yunan mitolojisinde bir tanrıçadır. Tekerleği, kızlık, anne ve kocakarı dahil üç yönünü temsil ediyor.

Boynuzlu Tanrı: Boynuzlu Tanrı, vahşi doğanın ve bekaretin temasıyla ilişkilidir. Bu tanrının, ölülerin ruhlarını yeraltı dünyasına getirdiğine inanılıyordu.

Labirent: Dövme tasarımı olarak labirent, yaşamın doğal ilerleyişini sembolize ediyor. Sadece bir giriş ve bir çıkış yolu olan bir sistem olarak, hayatın geleceğe çekilemez çekilişini temsil eder.

Pentagramı: bu yıldızdaki beş nokta, dört unsuru ve aynı zamanda ‘ruhu’ temsil eder. Yıldızı saran daire, bu beş unsur arasındaki ilişkiyi sembolize eder.

Septagram: “Faery Star” veya “Elven Star” olarak da bilinen septagram, 7 parçalı birden fazla Pagan sistemini temsil eden yedi noktaya sahiptir. Bunlar haftanın günlerini, başlıca Hindu çakralarını ve klasik gezegenleri içerir.

Spiral Tanrıça: sarmal tanrıça hayatın bir Wiccan sembolüdür. Dövme tasarımı olarak sonsuz yaşam ve ölüm döngüsünü temsil eder.

Üçlü Ay: Üçlü ay dövme tasarımı, aya, balmumu aşamasını, tam safhasını ve azalan safhasını içeren üç evresinde gösterir. Aynı zamanda, ana, anne ve kocakarı aşamasını içeren üç kadınlık dönemini de sembolize eder.

Triskele: tipik olarak bir Kelt tasarımı olarak kabul edilir, triskele tasarımı ayrıca Budist yazılarında da bulunur. Üçlü halka tasarımı ile temsil edilen, dövme tasarım olarak dünya, deniz ve gökyüzü anlamına gelir.

Su: ters üçgenle temsil edilen su, dört elementin sonuncusudur ve dövme tasarımı olarak hayatı, iyileşmeyi ve kadınlığı temsil eder.

Paganizmin arkasındaki dinamik tarihle, bu eşsiz inanca bağlı olarak birçok sembol ortaya çıkmıştır. Bu sembollerin çoğu, dünya ile derin bir ruhsal bağlantıyı temsil eder ve ayrıca kadınların önemini vurgular ve besler. Herhangi bir diğer ilginç Pagan dövme tasarımını biliyorsanız, bize aşağıdaki açıklama bölümünde onlar hakkında bilgi verin!

Daha fazla dövme tasarımı anlamını öğrenmek ister misiniz? Biz var dövme tasarımı anlamlarının nihai listesi.

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir