Home / Dövme Modelleri / Piksel Dövmeler: Tarzında, Odak Dışı

Piksel Dövmeler: Tarzında, Odak Dışı

Retro Gerileme

Retro Mario Pixelated Dövme Fotoğraf: pinterest

Pikselli dövmeler için bariz bir anlam, eski ve retro oyunlara zarar vermektir. Oyun konsolları 80’li ve 90’li Bu çağda büyüyen çocuklar tarafından çok sevgiyle hatırlanırlar, yani oyun simgelerini görmek nadir değildir pikselli dövmeler şeklinde. Süper mario, yoshi, hayat kalpleri gibi tasarımlar – popüler NES veya SNES oyunlarından bazılarının karakterleri veya ana görüntüleri bu dövme stilinde en yaygın şekilde görülür.

Bu süre zarfında bir bilgisayarı kullanacak kadar yaşlandıysanız, fotoğrafların 1990’ların başlarında basıldıklarında sahip oldukları pikselli görünüme de aşina olacaksınız. Bir resmi basmak neredeyse imkansızdı ve basılan görüntünün herhangi bir yerinde tek tek pikselleri görmemek mümkündü; bu nedenle, pikselli bir tarzda portre dövmesi yapmak, evdeki popülerliğini kazanmaya başlayan teknolojinin ilk yıllarına geri dönmek için harika bir yol olabilir .

Marvel Referansı

Pixelated Kaptan Amerika Kalkanı Fotoğraf: Muhteşem Günlük

Avengers: Infinity War’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, Avengers’ın dövülmesini sağlayan insanların sayısında komik alem ve Marvel fandomuna olan sevgilerini göstermek için büyük bir dalgalanma oldu. Pikselleştirme, kahramanların yarısı kül haline gelip ortadan kaybolmaya başladığında (SPOILER ALERT) filmin sonuna doğru devreye giriyor. Tamamen kaybolmadan önce dağılmaya ve bozulmaya başlarlar, bu yüzden bu evrendeki biraz zarif bir baştankara karakterin ana unsurlarından birinin pikselli dövmesi şeklinde olabilir.

Matriksde Aksaklık

Pırıltı Piksel Dövme Fotoğraf: Tattoo.com

Matrix filmlerinin fikirleri Wachowski kızkardeşlerinin zihinlerine hiç girmeden önce, yüzyıllar boyunca ortaya atılan bir teori var. Buradaki fikir, herhangi bir temel gerçeklikte var olmadığımızdır. sanal bir simülasyon içinde Bu, daha akıllı ve daha gelişmiş kuruluşlar tarafından tasarlanmıştır. Descartes ilk olarak “sanırım öyleyse öyleyim” (cogito, ergo sum) fikrini ortaya attığından, bu fikir bir şekilde ya da başka bir şekilde sorgulanmıştır. Bu çok felsefi ve kafa karıştırıcı, ama bu teoriye abone sert olabilir. Piksel dövmeler, tasarımın içeriğine ve içeriğine bağlı olarak, söz konusu matristeki bir aksaklığı temsil edebilir. Pikseller, hatalarla ilişkilidir, çünkü çoğunlukla, onları yalnızca ne olması gerektiği gibi çalışmadığı zaman görürüz, bu nedenle tüm görüntüyü oluşturan parçalar görülebilir. Bu fikrin simgesi olan pikselli dövmeler doğada felsefive matrisin kendisindeki, birinin hayatındaki veya belirli planlarındaki aksaklıkları sembolize edebilir.

Yapısöküm

Pikselli Kuş Dövmesi Fotoğraf: pinterest

Avengers kahramanlarının fikrine benzer (BİR ŞEYİN ÖNCEDEN REKLAMI) parçalara ayrılmak ve dağılmak, pikselli dövmeler yapısızlığın simgesi olabilir. Düşündüğünüz zaman anlamlıdır – parçalanmış bir görüntü tamamen ayrı ayrı piksellerden oluşur, bu nedenle herhangi bir görüntüyü almak ve piksellerin görülebileceği noktaya ayırmak, o görüntüyü büyük ölçüde bozmaktadır. Bu tür tasarımlardaki pikseller, tam resimden kopuyor, yapısını zayıflatıyor ve yavaşça kaybolmasına neden oluyor gibi görünüyor. Piksel dövmeler, tasarımın içeriğine bağlı olarak her türlü yapıyı bozabilir. O olabilir zamanın bozulmasına atıfta bulunmakkişinin kendinden, hayatından – bu piksellerin ne tür bir dağılma ve yapı bozma olabileceği konusunda sınırsız olanaklar var.

Yeniden / İnşaat

Gül Pikselli Dövme Fotoğraf: pinterest

Dövmenizdeki pikseller bir görüntü oluşturmak için bir araya geliyorsa, anlam yapısızlığın tersi olur. Dijital bir görüntüyü aşırı büyütdüğünüzde pikseller görünür hale gelir, böylece daha büyük bir resim oluşturmak için her küçük, ayrı pikseli çekeceği açıktır. Birçok şey aynı fikri takip eder – bir bütün oluşturmak için küçük, bireysel yönleri alır ve bu yaşamdaki her şeye uygulanabilir. Sıkıntıdan sonra hayatınızı yeniden inşa ediyor olabilirsiniz, bu nedenle her denemeyi ve övgüyü bir yapı taşı olarak kullanarak, daha eksiksiz bir bütün oluşturursunuz. Eklenen her parça ya da pikselle, resim daha da belirginleşir ve kendi rekonstrüksiyonunu sembolize eder. Ne tür bir motif veya görüntü kullandığınız size kalmış, sınırlama yok, ancak bazı dövme tasarımları bazı anlamlarla ilişkilidir.Bu nedenle, pikselli bir dövme için bir tasarım fikri düşünürken bunu göz önünde bulundurun.

Soyut, Özet

Suaygırı Piksel Dövme Fotoğraf: Instagram – @leshalauz Hesabındaki Resimleri

Pikselleştirme, herhangi bir dövme tasarımına görsel olarak şaşırtıcı bir soyut kalite ekleyebilir. Sanatın pek bir anlam ifade etmediği soyut bölgeye bir dövme yapmanın ince ve basit bir yolu, ama bakmak ilginç bir şey. Bu tür bir etki yaratmak için bir ton pikselleme gerekmez, tek yapmanız gereken tasarımın içine ayrı ayrı birkaç kare eklemek arka plana uyacak şekilde renkli. Bu fikir süper ortam etkisi gibi olurdu – dövmenin bir kısmını gerçekten yakınlaştırırsanız pikseller nasıl görünür? Bu pikselli dövme karelerinde gölgelendirme veya detaylandırma yapılmaz, sadece dövmenizin ortasındaki dolu kutularla renklendirilirler. Pikselleştirme, soyut bir kaliteyi herhangi bir tasarıma entegre etmenin eşsiz bir yoludur.

Pikselli dövmeler, başlangıçta düşündüğünüzden çok daha fazla anlama sahiptir. Tabii, onlar resmin tamamını oluşturan küçük karelerama ondan çok daha fazlası olabilirler. Video oyunlarda yapısızlaştırma ve dağıtımı, yeniden inşasını veya daha basit bir zamana ait gerilemeyi temsil edebilir. Piksel, parçaya soyut bir etki yaratmak için herhangi bir dövme tasarımına da eklenebilir. Sembolize etmek istediğiniz şey ne olursa olsun, pixelated dövmeler bu anlama ilave bir derinlik katmanı ekleyebilir.

Pikselli bir dövmen var mı? Yorumlarda bize bildirin!
Yaşam Kalpleri Pikselli Dövme Fotoğraf: Muhteşem Günlük

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir