Home / Dövme Modelleri / Portre Dövmeleri ve İnsanlar Neden Onları Alır

Portre Dövmeleri ve İnsanlar Neden Onları Alır

Memorialize Sevilenleri Geçti

Dedesi portre dövme Fotoğraf: Dövme

Sevdiğine, dövmeler söz konusu olduğunda bile anılmanın birçok yolu vardır. Küçük bir sembol çok anlamlı olabilir, ancak bu tür dövmeler için ortak bir seçim portreler biçimindedir. Özellikle dövmeyi yapan birçok profesyonelin önerdiği, özellikle ilham için belirli bir fotoğraf kullanıyorsanız, kişiyi istediğiniz gibi hatırlayabilirsiniz. Bir dövmede taklit etmek istediğiniz bir fotoğraf seçin ve istediğiniz sanatçıya götürün. Sanatçının geçmesi için bir fotoğrafa sahip olmak, portre dövmenizin o kişinin her detayını ve nüansını hiçbir şey bırakmadan yakalayabilmesinin en iyi yoludur. Bu nitelikteki portre dövmeleri genellikle gerçekçi bir tarzda yapılır, çünkü insanı ve kendine has özelliklerini gerçek adalet yapan bir stildir; Onların yüzünü her zaman yanınızda taşıyabilir, tam olarak hatırladığınız gibi.

Özel Birinin Onuruna

Çocukların Tam Renkli Portre Dövmeleri Fotoğraf: pinterest

Çocuklarının portre dövmeleri, hayatındaki özel bir insanı onurlandırmak için yaygın bir seçimdir. Çocuk sahibi olmak büyük, yaşamı değiştiren bir olaydır ve küçük çocuğunuzun yüzünü vücudunuza boyamak istemek, onları her zaman yanınızda bulundurmanın harika bir yoludur. Bu, özellikle bir ebeveynin iş için çok uzakta olduğu ve bir fotoğrafın kesmeyeceği durumlarda geçerlidir. Çocuğunuzun gerçekçi bir portresini elde etmek, hala gençken yüzlerini ölümsüzleştirmek için en iyisidir – hızlı büyürler; böylece gençken yaşlandıkça daha da anlamlı hale gelir. Ayrıca onlara sizin için ne kadar önemli olduklarını gösterir.

Ünlü İdolü

Morgan Freeman'ın gerçekçi portre dövmesi Fotoğraf: Danoah

Ünlüler pop kültüründe önemli bir rol oynamaktadır ve bazı insanların onlarla gerçekten rezonansa giren ünlü birileri vardır. Ünlü portreler dövmeler için, özellikle de bir tür ikon haline gelenler için popüler bir motif. Marilyn Monroe ve diğer klasik Hollywood güzellikleri en çok portre dövmelerinde görülür, ancak modern ünlüler de yetişmektedir. İnsanların mürekkebinizin kim olması gerektiğini bildiğinden emin olmak istiyorsanız, kolayca tanınabilen yüzler en iyi seçimdir ve bu yüzden portre çalışmaları için iyi bir sanatçı seçtiğinden de emin olmak istersiniz.

Karakter Fanbase

Negan'ın portre dövmesi Fotoğraf: Instagram – @nikkohurtado Hesabındaki Resimleri

Fandom güçlü bir güçtür, ölmek zor fanlar size söyleyecektir. Bir kitap, film veya video oyunu karakterleri için özellikle güçlü bir sevgiye sahip olan insanlar, genellikle bu sevgiyi portre dövmeleri biçiminde gösterirler. Karakter portreleri için daha popüler seçeneklerden bazıları Yıldız Savaşları, Harry Potter, Yürüyen Ölü, Nintendo’dur – ve bunlar pek çok seçeneğin birkaçıdır. Çizgi film karakterleri, muhtemelen bu karakterlerin izin verdiği stil esnekliğinden dolayı portre dövmeleri için popülerdir. Çizgi film karakterlerinin portre dövmeleri, genellikle bu stilin temel taşları olan renkler ve derinlik nedeniyle Yeni Okul öğelerini kullanarak yapılır. Karakter portre dövmeleri, tasarımda yaratıcılık için daha fazla özgürlüğe sahip, gerçek bir portreden daha fazla.

Sanat eseri

Güzel kadın portre dövme Fotoğraf: Modern Metim

Antik sanata sonuna kadar bakarsanız, yüzler ve büstler her yerdedir. Bir insan ustalaşabiliyorsa insan yüzü karmaşık bir güzelliktir ve bu fikir popülerlikle büyüdükçe dövmelere geçti. Bu dövmeler genellikle belirli bir kişiye ait değildir, sadece bir yıldız dövme tasarımı yapmak için gerçekçi ve sanatsal bir şekilde yaratılmış bir figürdür. Kadınların yüzleri erkeklerden daha çok portre dövmelerinde kullanılır, ancak tasarımda ne tür bir insanın kullanıldığına ilişkin dövmenin içeriğine ve temasına bağlıdır. Bu yüzler bazen gerçek hayattan ilham, ünlüün kendine has özellikleri veya rastgele bir yüz çizen sanatçı kombinasyonu kullanılarak yaratılır.

Sevgili Hayvanlar

Gerçekçi köpek portre dövmesi Fotoğraf: Dubuddha

Birinin evcil hayvanlarını portre dövmeleriyle onurlandırmak, hem memorilerde hem de dünyaya tüylü arkadaşınızı ne kadar sevdiğini göstermenin bir yolu olarak, birçok evcil hayvan ebeveynleri için popüler bir tasarım seçeneğidir. Evcil hayvan portreleri pratik olarak herhangi bir dövme tarzında yapılabilir, ancak en popüler stil seçenekleri gerçekçi ve açıklayıcı olma eğilimindedir veya her ikisinin karışımıdır. Bu, büyük ölçüde seçtiğiniz sanatçıya ve kişisel tarzlarının ne olduğuna bağlıdır, ancak evcil hayvanınızın fotoğraflarını getirdiğiniz sürece, evcil hayvanınızın dövme için daha ince detaylarını yakalayabilirler.

Portre Dövmelerine İlişkin Önemli İpucu

Gerçekçi çocuğun portre dövmesi Fotoğraf: RocknRoll Dövmeleri

Bu ipucu, portre dövmenizi yapabilir ya da kırabilir, bu yüzden buradaki tavsiyemize dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. Herhangi bir dövme sanatçısı size de aynısını söyleyecektir – dövmenizi boyamak için portreler konusunda uzmanlaşmış bir sanatçı bulmanız çok önemlidir. Yüzler ve portreler sanatta çok zor bir konudur ve her sanatçı bunu iyi yapamaz. Bir sanatçı portreler yapabileceğini iddia etse bile, kontrol ettiğinizden emin olun. Bir dövme sanatçısı ile herhangi bir seansı ayırtmadan önce iş için portföylere ve ustaca yapılmış portrelerden örneklere bakın. Bu, özellikle başka bir sanatçı veya kaynak tarafından yapılmış bir eskiziniz varsa doğrudur, dövme için gideceğiniz kişinin bu çizim adaletini yapacağından emin olmanız gerekir.

Doğru sanatçıyı bulmak için fazladan zaman ayırmak sonunda buna değecektir ve şaşırtıcı bir sanat eserine sahip olmak ya da muhtemelen çizilecek resminize zar zor benzeyen kötü uygulanmış bir portre yapmak arasındaki fark anlamına gelebilir. Durum tespiti burada çok zaman harcıyor, bu yüzden bu araştırma adımını atlamayın!

Portre dövmesini neden aldın? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir