Home / Dövme Modelleri / Rich Hardy'den Black Traditional'ı Keşfedin

Rich Hardy'den Black Traditional'ı Keşfedin

Şimdi Avustralya’ya yerleştirilen İngiliz dövmeci, kendine özgü bir tarza sahip: Black Traditional’ı “geleneksel dövme olarak gördükleri çok basitleştirilmiş versiyonlarının aksine” olarak tanımladığı bir Traditional’i yapan 30’lu yılların ustalarından ilham alıyor. . İnce ve zamansız yaratımlarını seviyorsanız, dövmelerine ve muhteşem “Scrapbook” kitabının e-kitap sürümüne bakın.

Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia
Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia

Merhaba Rich, kendinizi okuyucularımıza tanıtmak ister misiniz?
Benim adım Rich Hardy, 34 yaşındayım ve aslen İngiltere’denim. Londra'da ve çevresinde doğup büyüdüm ama 2012'den beri orada yaşamadım. Şimdi bir süredir bulunduğum eşimle birlikte Avustralya'da yaşıyorum.

Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia
Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia

Dövme yapmaya ne zaman başladın ve tarzını nasıl tanımlarsın?
13 yıldan uzun bir süre önce Londra'da başladım. Tarzımı tanımlamak çok doğal bir şekilde gerçekleştiğini açıklamak zor ama ben, bizden önce gelenlerin, yüzyılın başlarında 1930'ların başlarına kadar geleneksel olan Amerikan'ı şekillendiren dövmelerinin görünümünü elde etmeye çalışıyorum. Bu, en güzel şekilde gerçekleştirilen sanatsal dövmenin yaratıldığı ve günümüzde geleneksel dövme olarak gördüğümüz sadeleştirilmiş versiyonların aksine, benim için geleneksel olan şeydi. Geleneksel dövmenin kökleri çok sanatsal olan ve bugün oldukça kaygan çizgiler ve daha az derinlikli bir görüntü elde etmek için neredeyse kaybedilmiş olanlarla başladı. Bunda yanlış olan bir şey yok ve birçok insan görmekten zevk aldığım bu stili çok iyi uyguluyor, ancak daha önce uğraştığım dövmelerin görünümünü daha fazla yaratmam için bana ilham veren şey bu değil.

Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia
Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia

Zaman içinde değişti mi?
Kesinlikle! Başladığımda hiçbir tarzım ya da dövme yapma anlayışım yoktu. Tüm stilleri dövmeyi öğrenmeye ve deneyimlemeye açık bıraktığı için bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Günümüzde insanlar anlık bir stille başlıyor ve sadece o dövme stilini oluşturarak kendilerini köşeye sıkıştırıyorlar. Harika bir temeliniz varsa, bu yetenek yelpazesini genişletir ve gelecekte tüm dövmeleriniz için daha karmaşık şeyleri elde etmek ve anlamak için tüm bu küçük parçaları uygulayabilirsiniz.

Mesleğinizi sağlam bir temel üzerine inşa etmeyerek, yetersiz kalabilirsiniz.

Dövmenin yanı sıra boyamanız ve çizmeniz de sizin için önemli mi?
Kesinlikle. Deride ne yaptığımı anlamama yardımcı oluyor. Kağıt üzerinde bir tasarımın parçalanması ve oluşturulması, siyahın nereye yerleştirileceğini ve doğru yerlerde ne kadar tutacağını bulmak, zaman içinde iyi duracak dengeli bir tasarım oluşturmak için. Denge her şeyin anahtarıdır – bir tasarımdaki dengeden, tüm dövme hayatınızdaki çizim / boyama / hazırlık çalışmaları ve kendi içinde dövmeyle ilgili olarak dengelemeye kadar. Çok fazla çizim yapmazsanız ve dövmeye uygun şekilde hazırlanmazsanız, zemin işine koymazsanız, olabileceği kadar iyi olmayacaktır, artı bunu müşterinize borçlusunuz. şu anda sizi oradaki milyonlarca dövmeci üzerinde seçiyorlar. 6 P’ler: Ön Hazırlık Piss Kötü Performansını Önler. Bu, yaşamdaki her şeye ve her şeye uygulanabilir.

Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia
Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia

En sevdiğiniz konular ve teknikler neler?
Bu kadar çok farklı şeye dövmeyi sevdiğim için zor bir durum. Harika bir dövme yapacağı sürece, uygulamaktan mutlu olurum. Kesin bir konu olsaydı, at, yılan ve kız demek zorunda kalacağım. Teknikleri gelince, ilk seferinde doğru olsun.

Bu e-Kitap fikri nereden geldi?
Miki ve ben bir süredir arkadaşız. Başlangıçta, Miki beni gelmeye davet ettiğinde, birkaç yıl önce Londra sözleşmesini çalışmaya başladı ve bu da ilişkimizi başlattı. 2017’de kongre için resmi tişörtlerden birini de yaptım ve bir yıl kadar önce, e-kitabı yapma konusu gündeme geldi. Harika bir fikir olduğunu düşünmüştüm – her zaman çok meşgul olduğum için bunu yapmam biraz zaman aldı ancak sonunda birkaç ay önce bitirdik. Eskiz kitabının normal sunumuna biraz farklı bir şekilde sunmak istedim. Yaklaşık 10 yıldır eski dövme eşyalarını topluyorum ve bu eşyaların arasında birkaç eski “showhow” hurda kitabına sahibim – bu da çizimlerimle “karalama defteri” yapma fikrini verdi. En az bilgisayar bilgisine sahip biriyim ve dijital bir kitap yapmak kendi yeteneklerimin ötesindeydi, bu yüzden iyi arkadaşım ve bilgisayarımın yardımı ile Shawn Correia (@handsacrossthesea), bunun gerçekleşmesi için birlikte çalıştık.

Zengin Hardy tarafından Dövme Scrapbook basit yaklaşımıyla, geçmiş ve şimdi, peri masalı ve gerçeklik arasındaki o ince çizgide yürürken mükemmeldir. Güller, kadınların yüzleri, hançerlerin deldiği kalpler, yelkenli gemiler ve at nalları, deniz kızları, kafatasları, kelebekler, yılanlar, ejderhalar ve dahası… TATTOOEBOOKS.COM'DA ŞİMDİ ALIN !!!

Gelecek için projeleriniz neler?
Aslında şu anda devam eden birkaç projem var. Bir parçam sakinleşmek istiyor, ama bildiğim tek şey bu. Bildiğim kadarıyla bugüne kadar yaşadığım en sanatsal yetenekli dövme sanatçılarından biri olan İngiliz eski zaman dövmeci Ben Corday'e kesinlikle hayran kaldım! Dövmemi tasarımın temelleri üzerine kurdum ve uzun zamandır hayatını araştırıyorum. Geçen yıl, onun yaşamına baktığım engin derinlik nedeniyle bir kitap haline geleceğine ve şu anda kitabı konuştuğumuz gibi yazmanın ortasında olduğuma karar verdim.

Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia
Rich Hardy, yolda, Sydney, Australia

Bazı talihsiz durumlardan dolayı kitapların yayınlanmasında hafif bir gecikme oldu, ancak şimdi önümüzdeki yıl yayınlanmaya başlandı. Ayrıca bir kez daha arkadaşım Shawn'ın dijital yardımı ile başka bir küçük kitap projesi üzerinde çalışıyorum. Bir süredir eski dövme eşyalarını topladığımdan beri, geniş bir fotoğraf koleksiyonunu ve dövmeli insanlara ve ilgi çekici yerlere ait kartpostalları topladım. Dövmemde ilham kaynağı ve referans noktam oldu ve daha çok insanın kendimden başkalarını görmesi gerektiğini düşündüm. Kitapta en sevdiğim resimlerden 76'sı yer alacak – birçoğu daha önce hiç görülmemiş. Bu yıl Eylül ayının sonuna doğru çıkacak ve onu görmeyi dört gözle bekliyorum.

Dövme yapmak hepimizden daha büyük ve hala el sanatımızın tarihi hakkında keşfedilmeyi bekleyen çok şey var.

İnşallah bazı resimler başkalarının bulmacanın eksik parçalarını tespit etmelerine yardımcı olacak, karmaşık tarihimizdeki kişisel gizemleri çözerek çoğumuzun ilgisini çekecek. Ve üzerinde çalıştığım son şey, bu Eylül'de piyasaya sürülecek en iyi arkadaşım Christopher Waller (@waller_irons) ile bir makine projesi. Neredeyse 5 yıldır üzerinde çalıştığımız bir şey oldu ve elinden gelenin en iyisini yapmak için çok fazla AR-GE çalışması yaptık. Orijinal tasarımdaki bazı iyileştirmelerle, ticaretin ilk tedarikçileri, Smith ve Howard'ın tedarikçilerini temel alan 25 makinenin süper sınırlı bir çalışması. Orijinal tedarik kataloğunun çoğaltılmış bir kopyası ve eski Boston dövme tedarikçileri ile ilgili çeşitli diğer hediyelerle birlikte gelir.

Söyleyeceklerimi okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz!

Takip et Zengin Hardy Instagram'da: @rich_hardy
Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir