Home / Dövme Modelleri / Shawn Barber ile röportaj: dövme sanatçısı, ressam ve öğretmen

Shawn Barber ile röportaj: dövme sanatçısı, ressam ve öğretmen

Başarılı bir sanatçı olan Shawn Barber, 00'lı yılların başında dövme sanatçılarının portrelerini çizmeye başladı. O zamandan beri, “Dövme Portreler” serisi, bugünkü dövmelerdeki en önemli figürleri ölümsüzleştiren 350'nin üzerinde çalışmayı kapsayacak şekilde büyüdü. Bu yolculuk Shawn'ı bir makine almaya ve kendi başına başarılı bir dövmeci olmak için büyüttü.

'Daki ​​görünüşünün ilerisinde daha fazla bilgi edinmek için onunla yakalandık. Londra Dövme Sözleşmesi 2019En son çalışmalarını sergileyeceği ve bu Eylül ayında iki özel resim atölyesine ders verecek.

Londra Dövme Konvansiyonu, Tütün Rıhtımı 2019

Dövmeyi keşfetmeden önce profesyonelce boyadın ve uzun yıllar sanat öğrettiniz. Dövmelere olan ilginizi ne arttırdı?
İlk dövmemi 1986'da aldım, Örümcek Adam'ın bacağımdaki görüntüsü. O zaman çizgi romanlara saplantılıydım ve bunu kariyer olarak sürdürmek istedim. Yıllar boyunca dövmeye devam ettim. 1995 yılında resme aşık oldum ve birkaç yıl sonra dövmeleri olan insanları boyamaya başladım. 2004'te birkaç dövmeci belgelemek ve oradaki şehir ve sanat sahnesini incelemek için San Francisco'ya bir gezi yaptım. O yolculuk hayatımı değiştirdi, dövme ve sanatla ilgili bakış açımı değiştirdi.

Hangi dövme sanatçılarından ilham aldın?
Topluluğumuzdaki yüzlerce dövmeci tarafından etkilendim ve ilham aldım. Özellikle sanatlarının ve dövmelerinin sınırlarını zorlayanlardan ilham alıyorum. Bu bireylerden bazıları: Filip Leu, Grime, Kalay-Kalay, Adrian Lee, Eddy Deutsche, Steve Moore, Henry Lewis, Mike Dorsey, Genziana Cocco, Yutaro Sakai, Claudia De Sabe, Tim Biedron, Ichibay, Jondix ve Nathan Kostechko.

Londra Dövme Konvansiyonu, Tütün Rıhtımı 2019

Ticari müşterileriniz için çalışmayı ve çıraklık eğitimini nasıl dengelediniz?
Birden fazla projeye hokkabazlık yapmak her zaman benim doğamda olmuştur. Üretken olmayı seviyorum ve iş yapma isteğime ilham verecek çok şeyim var. Denge bulmak her zaman yapılacak en kolay şey değildir, ancak elimden gelenin en iyisini yapıyorum ve eksiklerim için bahane vermeyi reddediyorum. Her gün yeni bir meydan okumadır.

Londra Dövme Konvansiyonu, Tütün Rıhtımı 2019

Resimlerinizden dövmelerinize benzer bir düşünce süreci veya tekniği uyguluyor musunuz ya da tam tersi?
Benim için, dövme ve resim tamamen farklı sanat biçimleridir. Şahsen resmim konusunda tam bir özgürlüğe sahip olduğumu ve üzerinde çalıştığımı alıp durdurabileceğimi, projeler arasında vites değiştirebileceğimi, gevşek momentumu değil hissettiğimi hissediyorum. Kendi konumu seçip, her resmin bağlamını güçlendiren herhangi bir stil veya teknikte yaklaşabilirim. Dövme yapmak kendi hayvanıdır. Benim için, bir müşterinin zamanını, (zaman zaman) dikte ve mikro yönetme detaylarını ve bitmiş dövmenin sonucunu, ağrı eşiğini, bütçesini ve sonuçlarını etkileyen özneye gereksinim duyma gereksinimlerini kontrol edemediğim kısıtlamalar var. Sürece kendi kişisel bağlılıkları.

Cilt ayrıca dövmelere özgü kendi sınırlamalarına da sahiptir.

Öğretimde en çok neyi seviyorsun? Kendi sanat okulu deneyiminizden aldığınız en önemli dersler nelerdir ve öğrencilerinizin sizden ne almasını umarsınız?
İnsanlarla bilgi paylaşımını ve resim çizmeye ve resme benzer sonuçlarla yaklaşmanın birçok yolu olduğunu anlamalarına yardımcı olmayı gerçekten seviyorum. Korkunun ve belirsizliğin birçok sanatçıyı üretken olmaya zorladığını düşünüyorum. Birçok sanat tarzını takdir ediyorum ve takdir ediyorum ve bu ilgi alanlarını açık fikirli olmak isteyenlerle paylaşmaktan hoşlanıyorum.

Ichibay Shawn Barber tarafından işte
Ichibay Shawn Barber tarafından işte

Stüdyo mekanınız neye benziyor? Bir şey topluyor musunuz veya belirli bir referans materyaliyle çevreleniyor musunuz?
Stüdyoda çok fazla sanat eserimiz var! Arkadaşlarımdan ve sanatçılardan yüzlerce tablo hayranım. Ayrıca flaş, sanat, fotoğraf, dövme makineleri ve çeşitli tarihi dövmelerden oluşan sağlıklı bir koleksiyona sahibiz. geçmiş ve şimdiki dövmeci nesneler. Bu nesnelerin hepsi sabit bir ilham kaynağıdır.

Londra Dövme Konvansiyonu, Tütün Rıhtımı 2019

Şu anda herhangi bir yeni proje üzerinde çalışıyor musunuz?
Şu anda 24 farklı resim üzerinde çalışıyorum. Eylül ayında Londra Dövme Konvansiyonu için birkaç parça üzerinde çalışıyorum; Haziran 2020'de Los Angeles'taki Maxwell Alexander Galerisinde arkadaşlarım Carl Dobsky ve Coro Kaufman'la birlikte bir sergi için birkaç resim; birkaç tane görevlendirilen portre; ve bir üniversite ders kitabı için on psikolog portreleri. Ayda 12-15 gün dövme yapıyorum, stüdyodaki kız arkadaşımla (dövme sanatçısı Kim Saigh) çalışmasına yardım ediyorum ve iş dışında eğlenmeye çalışıyorum.

Shige, Shawn Barber tarafından 9 kez bakıldı portresi

Son olarak, kongrede önereceğiniz atölye çalışmaları hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? İlgili taraflar katılmak için nasıl kaydolabilir?
Bu yılki Londra Sözleşmesini dört gözle bekliyorum! Bu muhteşem şovun bir parçası olmak benim için bir onur. Sözleşmelere seyahat etmenin en sevdiğim yanı toplumdaki arkadaşlarla zaman geçirmek ve sanatın öncülüğünü yapan tarih ve bireyler hakkında daha fazla şey öğrenmek. Referans atölyesinden bir portre resmi ve … referans atölyesi. Biz çalışacağız yağlı boya ve form, anatomi ve renk teorisi üzerinde duruluyor. İlgili taraflar bana doğrudan e-posta yoluyla e-posta gönderebilir: sdbarber@gmail.com.

Shige, Shawn Barber tarafından 9 kez bakıldı portresi
Shige, Shawn Barber tarafından 9 kez bakıldı portresi

Hakkında daha fazla bilgi için Shawn Barber’ın resmi atölye çalışmaları, e-posta info@thelondontattooconvention.com veya doğrudan Shawn'a mesaj gönderin. Shawn’ın atölye çalışmalarına katılanlar etkinliğe indirimli bilet alacaklar. Boşlukların hızlı bir şekilde dolması bekleniyor, bu yüzden gecikme yok!

Bu röportaj başlangıçta yayınlandı Londra Dövme Sözleşmesi web sitesi

Takip et Shawn Barber Instagram'da @shawndbarber
Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir