Home / Dövme Modelleri / Souryou: geleneğin geleceği

Souryou: geleneğin geleceği

Souryou, dünyanın en ünlü dövme sanatçılarından birinin oğlu ve tek çırağı: efsanevi Horiyoshi III.

Onunla efendisiyle olan ilişkisinden, dövmelerinden, tarzından, tekniklerinden ve kullandığı seçkin kaliteli aletlerden bahsettik. CAM Dövme Kaynağı. Onu daha yakından tanıyalım!

Souryou, bu röportaj için teşekkürler! Her şeyden önce, sizi okuyucularımıza tanıtmak istiyorum. Horiyoshi III'ün oğlu ve tek çırağı olmanın bir ayrıcalık ama aynı zamanda büyük bir sorumluluk olması gerektiğini hayal ediyorum. Bu yüzden size, efendinizle olan profesyonel ilişkinizi sormak zorundayım… Yıllar boyunca ondan öğrendiğiniz en büyük ders nedir?
Benim için her şeyi harika dersler olarak görüyorum. Öğrendiğim şey sadece dövmelerle değil, diğer insanlarla, tarihle ve felsefe alanıyla nasıl etkileşime gireceğiyle ilgili.

Stiliniz ve dövme yaptığınız konular hakkında konuşalım: En sevdiğiniz ikonografik referanslar hangileri?
Dövme tarzım geleneksel Japon dövmesidir.

Souryou, Japonya
Souryou, Japonya

Tekniğe gelince: elle dövme yapmayı mı yoksa makine kullanmayı mı tercih edersiniz? Hangi araçları kullanıyorsunuz ve nasıl seçtiniz?
Sonunda her şeyi Tebori tarzında yapabilmek istiyorum. Fakat aslında dövmeler yapmak için, tebori ve makinenin tekniklerinden iyi özellikleri alıp, özellikle tebori stiline odaklanmak yerine, bir dövmede doğru şekilde kullanmak istiyorum.

Hangi renk paletini kullanıyorsunuz? Ve kullandığınız mürekkeplerin en önemli özellikleri nelerdir?
Ukiyoe resimlerine benzer renklerle çalışıyorum ve sürekli olarak farklı renk kombinasyonlarını kavramsallaştırıp kullanıyorum. Renk kontrastını önemli bir nokta olarak görüyorum.

Souryou, Japonya
Souryou, Japonya

Cam Kaynağını neden seçtiniz?
Seçtiğim en iyi dövmeleri oluşturmak için kaliteli araçları kullanmanın önemli olduğunu bilerek CAM Kaynağı Çünkü Cam, 25 yıldan bu yana sektörde ve dünyaca ünlü bir dövme tedarikçisidir. Dövme malzemelerinin en iyi çalışmamı sağlayabileceğini hissettim.

Londra ve Tayvan da dahil olmak üzere birçok sözleşmede CEO Dennis ile görüşme ayrıcalığına sahip oldum.

İyi bir dövme yapmak için emrinizde doğru araçlara sahip olmanız sizin için ne kadar önemlidir?
Bunun çok önemli olduğuna inanıyorum! Daha önce de bahsettiğim gibi, kaliteli aletlere sahip olmak, iyi dövmeler yapmak için şarttır. Buna ek olarak, mürekkeplerin, iğnelerin ve sıhhi bir çevre ve dövme düzeninin oluşturulması için gerekli tüm araç ve gereçler, sanatçının (ve müşterilerin de) tamamen dövmeye konsantre olması için rahatlatıcı bir ortam sağlayacaktır.

Sizce dövmeyi iyi yapan nedir?
Japon dövmeleri çok zordur ve hiçbir Japonca temasını bir arada birleştiremezsiniz. Japon tarihi, kültürü ve gelenekleri hakkında bilgi sahibi olarak, yanlış kombinasyonlardan kaçınabileceğinizi ve iyi bir dövme yapabileceğinizi düşünüyorum. Hala eğitimdeyim ve hala kendimi öğrenecek çok şeyim var.

Seyahat etmek ve diğer dövmeci ile tanışmak sizin için önemli mi?
Bunun çok önemli bir şey olduğuna inanıyorum. Bugün sahip olduğum her şey, babam Horiyoshi III, Jess Yen, Miki, Tin-Tin, Dennis gibi tüm bu insanlarla tanışmaktan kaynaklanıyor. CAM Kaynağı, H2Ocean'dan Eddie ve daha fazlası. Şahsen ben hepsini öğretmenlerim olarak görüyorum.

Souryou, Japonya
Souryou, Japonya

Japonya'da dövme ile ilgili olarak durum nasıl?
Japonya'daki dövme durumu şu anda oldukça karmaşık, bu yüzden bu soruya cevap veremiyorum. Zamanın cevapları bulacağına inanıyorum.

Herhangi bir sözleşmeye gidiyor musunuz ve gelecek için planlarınız neler?
Öncelikle, elbette listemde Londra Konvansiyonu var, ardından dünyadaki birçok farklı kongreye sürekli katılmak istiyorum. Gelecekteki planım, Birinci Horiyoshi ve III. Horiyoshi adını utandırmak ve aile adına devam etmemek.

Aynı zamanda bir zanaatkar olarak zihniyetimi ve kişiliğimi geliştirmek için çok çalışmak istiyorum.

Rüzgardan önce bir şey eklemek ister misin?
Söyleyecek fazla bir şeyim yok, ama bu daha çok babam Horiyoshi III'ün bir mesajı gibi. Horiyoshi III Ichimon (aile) yaklaşık 10 yıl önce dağıldıktan sonra, Horiyoshi III'ün şu an sahip olduğu tek ve tek öğrenci kendi oğlu Souryou'dur. Horiyoshi III'te eğitim alan başka bireyler yok. Bu fırsat için teşekkür etmek istiyorum ve çok çalışmaya devam etmek ve kongrelere katılmak ve daha yeni insanlarla tanışmak için dünyayı dolaşmak istiyorum. Tüm sürekli destek için çok teşekkürler, çok teşekkür ederim.

Souryou, Japonya
Souryou, Japonya
Takip edebilirsin Souryou Instagram'da: @souryou
Source link

Check Also

Sandra Daukshta ve onun canlı renkli dövmeleri

Bugün size Riga'da Inside Tattoo Gallery'nin ortak sahibi olduğu ve çalıştığı genç Letonyalı dövme sanatçısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir