Home / Dövme Modelleri / Spot Işığında Kadınlar – İndigo

Spot Işığında Kadınlar – İndigo

Indigo: Yavaş Poke Dövmelerinde Sahibi ve Yalnız Sanatçı

Indigo sadece bir dövme sanatçısı olarak gösterdiği başarıdan dolayı övgüyle söz etti ve bundan gurur duyuyor! Sanatta geniş bir geçmişe sahip,% 100 kendi kendine eğitilmiş bir dövmeci. İnsanları mutlu bir şekilde yaşamayı “dürttüğü” kendi işine çiçek açan dövme tutkusu var. Özel stüdyosu Slow Poke Tattoos, Ontario, Oakville’de yer almaktadır.

Dövme sanatına olan tutkusundan başka, evcil hayvanlarıyla serbest zaman geçiriyor ve kendinden itiraf eden, hevesli bir tembellik meraklısı. Indigo’ya, kendi kendini yetiştiren, kendini yapan dövme sanatçısı olma deneyimini sorduk.

S: Dövmeli bir kadın veya dövme endüstrisindeki bir kadın olarak, siz (veya bayan müşterilerinizden herhangi birinin) dövmeli bir kadın olduğu için olumsuz bir şekilde aldatıldığınızı veya olumsuz olarak aldığınızı gördünüz mü ?

Neyse ki, herhangi bir olumsuz yorum almadım, hatta dövmeler yapmaktan veya (çünkü) yaptırmaktan fahişe utandım. Bazı erkeklerin dövmeciye izin vermesi veya genel olarak dövmeleri yaptırması için bazı kadınların “fahişe” olarak adlandırılacağı hikayeleri duydum.

Kadınların ahlaki (veya) ahlakını sorgulamaya yetecek kadar hak sahibi olduklarını düşünmeden hiçbir şey yapamayacaklarının biraz saçma olduğunu düşünüyorum. Vücudum, seçimim. Kimsenin bunu alma hakkı yoktur, çünkü kendi bedenimden ve onunla ne yaptığımdan ben sorumluyum!

S: Günümüz dünyasında dövmeler olan kadınların etrafında genel bir damga olduğunu düşünüyor musunuz?

Kadınların kendi bedenleriyle ne yapmayı seçtikleri etrafında bir damgalama olacağına inanıyorum. Kişisel olarak feminist olarak tanımlarım ve kadınların temelde yaptıkları küçük şeyler için inceleme yapılmasından nefret ederim. İstediğimizi yapabilmeliyiz ve kimseye olumsuz bir şey söylememeliyiz.

Kadınlar genellikle zarif, narin veya kırılgan olarak görülür ve genellikle, vücutlarını mahvetmediği umuduyla “kesin şeyler” yapmamaları gerektiği söylenir. Bu yüzden, bunun tüm kadınlar arasında ortak bir şey olduğunu düşünüyorum.

S: Geleneksel olarak erkek egemen bir alanda olan bir alanda başarılı olma konusundaki deneyiminiz neler oldu?

Erkek egemenliğindeki bu endüstride başarılı olmak için kalın tenli olmanız gerekir. İnsanlar size sinirlenmenizi ya da yeterince iyi olmadığınızı söyleyecektir. Bir çok kadın da bu sektörde cinsel tacize uğramakta ya da konuşmakta ve bu yapılacak adil bir şey değil. Bir sonraki adam kadar sıkı çalışıyoruz.

Şahsen ben kendi özel stüdyomda çalışıyorum! Bu yüzden gerçekten başkalarının saçmalıklarıyla uğraşmak zorunda değilim.

Indigo, dövme endüstrisinde çok başarılı bir başarıya imza attı ve şaşırtıcı çalışmalarının daha fazlasını incelemek istiyorsanız, Instagram’ı ziyaret edin @slowpoketattoos.

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir