Home / Dövme Modelleri / Spot Işığında Kadınlar – Jen

Spot Işığında Kadınlar – Jen

Jenny Fur: Kutsal Mavi Dövmelerde Sahibi ve Dövme Sanatçısı

Jen, Dundas Ontario’da bulunan Sacred Blue Tattoos’un sahibi ve işletmecisidir. Ayrıca dükkandaki 1 numaralı dövme sanatçısı unvanını da taşıyor – çünkü o tek kişi! Portföyünü gördüğünüzde belli olan çeşitli dövme stillerinde yetenekli. Neredeyse tüm tasarım ve stilleri yapabilir, ancak tercihinin ne olduğunu sorarsanız, “kötü dövmeler” için yumuşak bir yeri olduğunu söyleyecektir.

İster sanatın sıfır bilgisine sahip bir acemi, ister yeni bir tasarıma ilişkin iyi düşünülmüş ve tavsiyede bulunmak isteyenler olsun, müşterilerinden gelen tüm soruları memnuniyetle karşılar. Jen zaman alır ve dövme stüdyosunu ziyaret eden her insanın mümkün olduğu kadar rahat hissetmesini sağlamak için çaba harcar. Çok iyi bir profesyonel ve biraz da sıkıcı olduğu için dövme endüstrisinde bir kadın olma konusundaki düşüncelerinin ne olduğunu görmek istedik. Hayal kırıklığına uğratmadı!

S: Dövmeli bir kadın veya dövme endüstrisindeki bir kadın olarak, siz (veya bayan müşterilerinizden herhangi birinin) dövmeli bir kadın olduğu için olumsuz bir şekilde aldatıldığınızı veya olumsuz olarak aldığınızı gördünüz mü ?

Dövmelerin, unisex bir şeyin ötesinde bile kadın bir şey haline geldiğini hissediyorum. Müvekkilimin çoğunluğu kadındır, belki de benim tanıttığım çevre yüzünden, ama bence kadınlar gerçekten kendilerini süslemek ve / veya vücutlarını geri almaktan hoşlanıyorlar;

Bence sadece erkek egemenliği vardı, çünkü dünya, yakın zamana kadar bu şekilde eğildi. Geleneksel dövme dükkanı, müzikten machismo’ya kadar testosteronla doludur. Farklı göründüğü kadarıyla, ailemin gerçekte bu şekilde hissetmesinden sonra nesiller düşünmüyorum.

Tabii ki, kadınların dövme yaptırmak için farklı olarak görülüp görülmediğinin kültürel farklılıkları olacak, ama şahsen herhangi bir utanç görmedim. Büyükannem hala hayatta olsaydı, dövmelerin denizciler ve “gevşek kadınlar” için olduğunu belirtmiş olabilirdi, ancak 30’larda doğdu, bu yüzden anlaşılabilir.

S: Günümüz dünyasında dövmeler olan kadınların etrafında genel bir damga olduğunu düşünüyor musunuz?

İşyerinde bir kadının hala “düzgün görünüyor” olması bekleniyor ve görünür dövmeleri yok. Ayrıca bir nedenden ötürü bir sütyen takması gerekiyordu, ama iş dünyası her zaman eski moda olacak. Vücudunu erkek bakışlarına bakmadığı için değiştiren kadınlar korkutucu ve güvenilmezdir, değil mi?

Gerçeği söylemek gerekirse, belki de bu farklı bir iş parçacığı içindir, dövmeler ucuz değildir ve orta yaşlı profesyonel kadınlar, görünüme harcayacakları nüfusun çoğundan daha fazla paraya sahip olma eğilimindedir. Durum sembolüne hızla döndüğünüzde Bu bir kişisel sanat koleksiyonudur ve kadınlar artık bedenlerimizin dokunulmaması ve lekelenmemesi hakkında eski fikirleri uyandıracak şeyleri haklı olarak görmezden gelebilir veya hatta bunları yapabilir. Dövmeler özgürleştiricidir ve bunlarla birlikte gelen stigma kendi amaçlarımıza mahkumdur.

Jen, dövme endüstrisinde en iyi kadın güçlendirme örneklerinden biri – atölyesinde yürekten teşvik ettiği bir atmosfer. Jen’in şaşırtıcı çalışmalarından daha fazla incelemek istiyorsanız SacredBlueTattoos.com

DÖVME ENDÜSTRİSİNDEKİ BAYAN KADIN SEÇ

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir