Home / Dövme Modelleri / UV Mürekkep Dövmelerinde Düşük Seviye

UV Mürekkep Dövmelerinde Düşük Seviye

UV Mürekkep Dövmelerinin Başlangıcı

Boşluk Kavanoz Ultraviyole Mürekkep Dövme Tasarımı Fotoğraf: pinterest

UV mürekkep dövmelerinin trendi, 1990’larda sevgiyle bilinen neon ve öfke dönemine kadar uzanıyor. Dövmeci çivit Bunun, UV mürekkebinin tehlikeli olduğu fikrinin ortaya çıktığını açıkladığını, “… 90’lı yıllarda, UV stilli dövmelerin klüp (ve) traş etme eğilimi olduğunu söyledi. O zamanlar, bu dövmelerde kullanılmak üzere güvenli dövme mürekkepleri sunabilecek yeterli dövme markası yoktu. Bu yüzden birçok insan için 50/50 şanstı ”. Bu süre zarfında, bir UV dövmesi almak riskliydi çünkü bu parlayan efekti elde etmek için kullanılan mürekkebin ne olduğunu bilmiyordum, ama son 20 garip yılda değişti. UV dövme trendi birkaç yılda bir ortaya çıkıyor ve 2018’de bir kez daha popülerlik kazanıyor. çivit “2018’e hızlı bir şekilde ileri doğru hızla ilerliyor, stil yavaşça geri geliyor, ancak pek çok sanatçı“ Güvenli değil ”diyeceği gibi çok fazla değil. İşin aslı şu ki, bu insanlar eğitilemez ve dövme yapmanın dışında bütün bir dünya olduğunun farkında değiller ”.

Blacklight dövmeleri, bugünlerde sadece klüp yapmak için eğlenceli değil – mürekkebinize ekstra bir şeyler eklemek için harika bir yol, “90’ları ve her şeyi neonları (ve) süper parlak renkleri kişisel olarak seviyorum. Dövmelere verdiği etkiyi seviyorum ve müşterilerin ‘küçük sırrı’ gibi. Dövmenin, siyah ışık altında görünene kadar parladığını asla bilemezsiniz ve sonra bakmak genel olarak süper havalıdır ”.

UV Mürekkep Dövmeleri Hakkında Yanılgıları

UV reaktif mürekkep hakkındaki en yaygın yanılgı, güvenli olmamasıdır. Indigo, bunun yanlış bir bilgi olduğunu açıkça belirtmek istiyor; “Kullandığım mürekkep, tesadüfen siyah ışığa / UV’ye duyarlı normal dövme mürekkebi… karanlıkta parlayan” veya UV / blacklight dövme mürekkebi gibi bir şey yok. İnsanlar, kara ışığa duyarlı olma ve karanlıkta parlama konusunda bir fark olduğunu unutmaya meyilli ”. Karanlıkta bir şeyin parlaması için, yutulması ya da enjekte edilmesi büyük ölçüde güvensiz olan ve çoğu insan için olumsuz reaksiyonlara neden olan bir kimyasal olan fosfora ihtiyacınız vardır. Bu, bir parlama çubuğunun açılmasına ve içini dövme mürekkebi olarak kullanmakla aynı olacaktır – saygın sanatçılar bunu asla yapmazlar. Mürekkebin içinde ne olduğu konusunda endişeleriniz varsa, sadece dövme sanatçınıza, “Her zaman sanatçıya kullandıkları mürekkebi ve içindeki kimyasalları sorduğunuzdan emin olun. Malzeme Güvenlik Bilgi Formunu kişisel olarak endişeleri olan kişilerle paylaşıyorum… Bu şekilde müşteri kendi bedenine giren içeriklerin farkındadır… Müşteri ne olduğunu bilme hakkını saklı tutar. ”

Ayrıca, bu tür mürekkebin görünmez olduğuna dair bir yanlış anlaşılma var. normal aydınlatma. Bu her zaman doğru değildir. Indigo’nun dediği gibi, bu parlayan etkiyi alabilen bazı dövme mürekkebi renklerinin bir bileşenidir: “Kullandığım mürekkep ciltte normal ışıkta ortaya çıkan normal dövme mürekkebidir, ancak aynı zamanda parıltı yayar. “UV ışığına maruz kaldığında etki”. Bu neon renkler hem normal aydınlatmada hem de parladığı yerde siyah ışık altında ortaya çıkar.

UV reaktif mürekkeplerinin FDA tarafından onaylanmadığını veya düzenlenmediğini yanıltıcı bir şekilde bildirildiğini, ancak şu anda dövme endüstrisinde pek fazla şey olmadığını, “Eğlenceli gerçek, düzenli dövme mürekkeplerinin bile düzenlenmediğini” not etmek önemlidir. FDA“Bu dövme tarzının güvensiz olduğunu söylemek sadece ironik”. Sadece UV reaktif mürekkebin düzenlemesiz doğasının özellikle çok yanıltıcı olduğunu söylemek. Bu nedenle, dövme işleminde uygun hijyen prosedürlerini izleyen saygın bir dövme sanatçısına gittiğinizden emin olmanız çok önemlidir.

UV Mürekkep Dövmeleri ile İlgili Hususlar

Van Gogh Yıldızlı Gece - UV Ink Tattoo Fotoğraf: pinterest

Blacklight reaktif mürekkebi olan bir dövme, diğer dövmelerden çok farklı değildir, ancak onlarla alınması gereken birkaç önemli husus vardır. Kadarıyla dövme sonrası bakımEkstra sevgi vermek en iyisidir, “Söyleyeceğim tek fark ekstra özen göstermek. Bu tür mürekkeple dövme yapmak, mürekkebin kendisi biraz kalın olduğundan – normal mürekkepten daha kalın olduğu için zor olabilir, bu yüzden cildi çok daha fazla paketlemeliyim ”. Bunun sonucu iyileştiğinde bir çeşit 3D efekti yaratır, bu da o tasarıma ekstra bir görsel etki sağlar, ancak iyileşirken onunla iyi ilgilendiğinizden emin olmak istersiniz – herhangi bir dövmede olduğu gibi, “Herhangi bir sorun varsa Birisi ile temasa geçerse, daima doktorlarından yardım isteyin. Düzenli veya UV mürekkep olsun, herkes mürekkebe farklı tepkiler veriyor ”.

Belirli mürekkep türleriyle ilgili diğer bir husus, farklı ten tonlarına nasıl tepki vereceğidir. koyu tenli insanlarda görünecek mi? Yapmaya çalıştığım tek şey, farklı bir müşteri tutmak ve mümkün olduğunca herkese yardım etmektir. Daha koyu tenci folxunda kullanılan bu mürekkebin fotoğraflarını görmedim ve bunun bir sorun olduğunu düşünüyorum. Dövme endüstrisinde çeşitlilik eksikliği görüyoruz ve bunun değişmesi gerekiyor ”. UV dövme için piyasada iseniz ve koyu ten tonunuz varsa, daha koyu ciltlerde dövme deneyimi olan sanatçıları araştırmak çok önemli olacaktır.

Bir Cityscape UV Mürekkep Dövme Fotoğraf: Konbini

UV mürekkep dövmeleri yeni bir trend değil, ancak çok yanlış anlaşılmış olanı. Genelde, siyah ışık efekti elde etmek için kullanılan mürekkebin kullanım için güvenli olmadığına, ancak durumun böyle olmadığına inanılır. Saygın bir dövme sanatçısına gitmesi için, dövme mürekkebinin içinde ne olduğunu görmeniz için kimyasal bilgilere sahip olacaklar ve meşru, profesyonel kaynaklardan gelen mürekkebi kullanacaklar. UV dövmesi yaptırmak, siyah ışıkların dışında görünmez olacağı anlamına gelmez, bunun yerine siyah ışığa maruz kaldığında da parlayabilecek bir neon renk olur. Neon, parlak renkler veya 90’lı yılların kültürünün hayranıysanız, bu sizin içine bakmanız için bir dövme trendi olabilir.

UV mürekkep dövmeniz var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir