Home / Dövme Modelleri / Yıldırım Dövmeler Arkasındaki Anlamları | Özel Dövme Tasarımı

Yıldırım Dövmeler Arkasındaki Anlamları | Özel Dövme Tasarımı

Kültürel önem

Şimşek Dövme Fotoğraf: Dövme Sanatçısı Dergisi

Yıldırım, en meşhur ve tarihsel olarak, özellikle de Yunan tanrısı Zeus olan Tanrılarla ilişkilendirilmiştir. Tanrıların babası sık sık Tanrıların ve insan üzerindeki gücünü sembolize eden şimşek çakarken ya da fırlatırken görülür. Zeus’un yıldırım cıvataları vuracağı ya da nerede olacağı tahmin edilemezdi, bu nedenle yıldırım insanlığın ve genel olarak dünyanın belirsiz doğasının bir sembolü olarak görülüyordu. Yunan kültüründe, şimşek sadece gücü değil, aynı zamanda sembolü simgeliyor kuvvet, zeka, sezgi ve manevi aydınlanma. Eski Yunanlılar ayrıca yıldırımı doğurganlığın bir sembolü olarak görüyorlardı, çünkü yıldırım çoğu zaman bitkilerin büyümesinin ve toprağın verimli olmasının temel bir bileşeni olan yağmurla birlikte geliyor.

Yıldırım cıvatalarının önem taşıdığı sadece Yunanistan değil, birçok farklı kültür farklı anlamları yıldırımla ilişkilendirir. Çin kültüründe, yıldırım, doğurganlık fikri ile yakından ilişkilidir, çünkü Yunanlıların inandığı gibi. Amerikan Yerlileri’nde, yıldırım, birlikte dürüstlük, hakikat ve ahlak anlamına gelen şimşekle el ele gider. Efsane, şimşek kuşunun gözlerinden, yanlış yönlendirilmiş ve alçakgönüllü olanlara saldırmak olduğunu söylüyor.

Keltler, manevi açıdan çok yıldırım tuttu. Yıldırım çarptığı her yerde kutsal ve kutsal bir yer olarak kabul edilir, böylece bu yerlerde dini törenler ve ritüeller gerçekleştirilir. Yıldırımın güçlü ve anlamlı bir güç olduğuna inanan kültürlerin çoğu için, pek çok dernek olumlu bir ışık altında tutulur.

Olumlu Sembolizasyon

Yıldırım ve bir ampul Fotoğraf: pinterest

Yıldırım, her biri içeriğe bağlı olarak hafifçe değişen bir dizi olumlu kavramı sembolize eder. Bahsettiğimiz gibi, şimşek kuşu dürüstlük, hakikat ve ahlakın bir sembolüdür, bu nedenle bu motif ile şimşek dövmesi yapan bir kişi, efsaneye göre güvenilir ve ahlaki bir birey olarak kabul edilebilir.

Yıldırım, korku, hayranlık, açıklık, ilham ve yaratıcılık gibi duygular için bir analoji olarak kullanılır. Temel duygularımız ve içgüdülerimiz gibi temel bir güç olarak görülüyor ve yıldırımın değişken doğası onu ilkel dürtüler için harika bir simge yapıyor.

Negatif Dernekler

Bulutlarda ve Orman Dövmelerinde Şimşek Fotoğraf: O Fikirler

Maalesef, bazıları var çok olumlu değil bir sembol olarak yıldırım ile dernekler. Şimşek bulutlarla eşleştirildiğinde, talihsizlik veya şanssızlığı sembolize edebilir. Bu anlamda kullanılan şimşek dövmeleri, bu görüntünün temsil ettiği fırtınanın üstesinden gelmek için birinin denemeler üzerindeki zaferini temsil edebilir.

Çok daha olumsuz bir kayda göre, ikiz şimşek yan yana kullanılan beyaz üstünlüğün bir simgesidir ve olumlu çağrışımları yoktur. Bu semboller en çok hapishane dövmelerinde görülür, kişinin durumunu ve görüşlerini belirtmek için kullanılır ve beyaz üstünlükçüler için çete işareti olarak kullanılır. İkiz şimşek cıvataları seçkin Nazilerin SS grubunu temsil eder ve şimşek işaretleri bu harfler için rune tipi bir simgedir.

Yıldırım Dövmeleri ve Pop Kültürü

Harry Potter Yıldırım Bolt Tattoo Fotoğraf: Düşünceli Dövmeler

Şimşek çakma dövmesi, en basit haliyle, birinin büyülü bir büyücü çocuğunun fandomunu göstermek için giderek daha fazla kullanılıyor. Tek bir küçük şimşek, Harry Potter hayranlarının dizi sevgisini sembolize etmesi için yaygın bir tasarım tercihidir. Tek şimşek sık sık kendi başına, ünlü gözlüklerle eşleştirilmiş olarak veya romanlardan Horcrux sembolünün içinde ve çevresinde görülür. Kitaptaki diğer unsurlarla birlikte kullanıldığında, bir şimşek dövmesinin Harry Potter fandomunun bir sembolü olduğu açıktır.

Yıldırım dövmeleri, daha önce düşündüğünüzden çok daha fazla anlam taşıyor. Bir şimşek cıvatasının neyle eşleştirildiğine ve kullanıldığı tasarımın içeriğine bağlı olarak şimşek, çoğu pozitif ilişkide bulunan bir dizi farklı şeyi sembolize edebilir. Şimşek dövmeleriyle eşleştirilen bazı olumsuz fikirler vardır, ancak şimşek içeren tasarımların çoğu, pek çok çeşidi bulunan gücü ve gücü sembolize etmek için kullanılır.

Bulutlar ile Yıldırım Dövme Fotoğraf: Daphnemaia

Yıldırım dövmeniz var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Source link

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir