Home / Dövme Modelleri / Yüksek Doku Dövmeleri için En İyi Tasarım Stilleri

Yüksek Doku Dövmeleri için En İyi Tasarım Stilleri

Doku Dövmesi Nedir?

Bıçak doku dövme Fotoğraf: Instagram – @geoska

Dövmelerdeki doku, ona doku veren bir parçadaki derinlik ve detay anlamına gelir; Bazı dövme stillerinden daha fazla 3D efekti yaratır. Kanadalı dövme sanatçısı için Geo“İçeriğe göre,“ Bir dövmedeki doku, dövme veya tasarımdaki belirli bir hissi veya istenen görünümü elde etmek için gölgelendirmede farklı teknikler kullanırdı. Bu, konuya bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir…. Bir dövmeye yaklaşırken, dokunun, stil ne olursa olsun, dövmenin konusunu yansıtmasını istiyorum ”.

Bazı tasarımlar, istenen doku derinliğini oluşturmak için belirli doku türlerine ihtiyaç duyar; örneğin, “bir hayvanın yorumunu yaparken, burnun yumuşaklığındaki farklı dokuları kürkün kabarık görünümüne koordine etmek istersiniz”. Dövmelerdeki doku, sadece gölgelere ve ışığın odaklandığı yere bağlı olarak, “mandala gibi bir şeyde farklı dokular da olabilir” olsa da, hayvanlara ve kürklere uygulanmaz. İçin doğadan ilham alan tasarımlar, bir gül gibi, “Yaprakların güzel ve pürüzsüz olduğundan emin olmak istersiniz.
Dokunun tamamen gölgede olduğuna ve istenen etki için nasıl yapıldığına inanıyorum ”dedi.

Dövmedeki doku bazen görsel olarak çekici bir parça ile öğütücü arasında daha fazla iş yapan parça arasındaki fark olabilir, “Bence çoğu dövmeler cesurca bir taslak için ve en gölgeli olmak için yumuşak gölgelendirme için gayret gösterir, ancak (ilginç) bir sanat eserinde kontrast ve çeşitlilik oluşturmak için uygun şekilde kullanıldığında en ilginç olun ”. Kontrast, ilginç bir sanat eseri yaratmanın anahtarıdır ve kontrast kullanımı, doku dövmelerinin görünümünü büyük ölçüde artırabilir.

Yüksek Doku Mürekkebi için En İyi Stiller

Soyut yüksek doku dövmesi Fotoğraf: Instagram – @geoska

Bazı dövmeler tarzı, çok fazla doku ve detay içeren dövmeler söz konusu olduğunda diğerlerinden daha iyidir. Geo, “doğal doku stilleri söz konusu olduğunda, gerçekçilikte veya açıklayıcı dövmelerde en belirgin gibi göründüğünü açıklıyor. Saç veya kürk gibi bir şeyi dövme yaparken, dokuya rastlamanın en kolay ve doğal yolu gibi görünüyor. Bir rüya yakalayıcıdaki tüyler, hatta dişliler gibi daha pürüzsüz bir şeye girme veya biyotek dövmelerde bile – daha gerçekçi görünen şeyler onlar hakkında daha doğal bir yapıya sahipler ”.

Gerçekçilik tasarımlarıyla çok iyi çalışan doğal doku değil, “en gerçekçi dövmeler en derinliğe sahip gibi görünüyor. En gerçekçi ve foto-benzeri dövmeyi yaratmak için derinlik ve değer üzerinde çaba sarf ediyorlar ”ve bunu yaparken dövmeye genel olarak bir ton doku ekliyorlar.

Geo, bir nedenden ötürü dövmelerin dokusu için derinlik ve kontrastın önemini vurgulamaktadır; “dövmedeki derinlik kontrastla doğrudan bir korelasyon vardır. Bir dövmenin aydınlatması ile ne kadar çok oynarsanız, o kadar fazla derinlik kazanırsınız ”. Tek renkli bir programla kalmanın, dikkatli olmazsanız size karşı işe yarayabileceğini, “bir dövmede değer kullanmaya özen göstermenin derinliği çok mümkün kılacağını ve sadece tüm dövme için aynı değer ölçeğinde kalmayacağını ekler.

Tüm bir dövme için aynı gri yıkama gölgesinin kullanılması, yıkanmış görünmesine neden olabilir ”. Bununla birlikte, herhangi bir parçaya daha fazla doku eklemek için birbiriyle kombinasyon halinde kullanılabilecek teknikler var, “Değer ve derinliği doku ile birleştirirken, dövmenin çok daha gerçekçi ve daha iyi hale getirilmiş olmasını sağlar. peşinde olduğun etkisi ”. Temel olarak, kontrastla değer ve derinlik kullanırsanız, özel tasarımınıza bağlı olarak herhangi bir dövme stilinde doku elde edebilirsiniz.

Yüksek Doku Dövmelerine İlişkin Hususlar

Taç Yüksek Doku Dövmesi Fotoğraf: Instagram – @geoska

Yüksek bir doku dövmesi yapmak istiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler var, özellikle henüz ne tür bir tasarım istediğinizi tam olarak bilmiyorsanız. Geo’nun tavsiyesi, “dokusuna sahip bir şey bulmak veya (a) müşteriye hitap eden bir doku bulmaktır. Doku bana göre herhangi bir şey olabilir: çok yumuşak bir şeyden daha inişli çıkışlı veya tüylü görünen bir şeye ”.

Eğer doku peşindeyseniz, “birçok farklı konuya gidebilir ve çok farklı şekillerde elde edilebiliyorsa, herhangi bir özel dövme tasarım türüyle sınırlı değilsiniz. Konuya karar verildikten sonra… dövme tarzı ne olursa olsun doku tasvir edilebilir ”. Dövmenizin nasıl bir stilde olmasını istediğinizi seçmeden önce, eserinizin doku bakımından yüksek olmasının sizin için ne kadar önemli olduğuna karar verin – bu, dövme tasarımınıza uyması için doğru stile yönlendirmenize yardımcı olabilir.

Aslan Doku Dövmesi Fotoğraf: Instagram – @geoska

Bir dövmede doku elde etmenin birkaç farklı yolu vardır ve pratik olarak herhangi bir stil kullanılarak yapılabilir. Bazı stiller doğal olarak gerçekçilik ve açıklayıcı gibi yüksek seviyede doku sunar, bu nedenle yüksek bir doku dövmesi arıyorsanız, bu ikisinden birini düşünün. Dövmedeki kontrast, derinlik ve doku elde etmek için esastır ve sanatçılar istenen efekti elde etmek için herhangi bir sayıda tekniği kullanabilirler. Çok çeşitli stil ve tasarım seçenekleriniz var, bu nedenle mürekkebinize dokulu bir görünüm atmaya çalışmanın elde edebileceğinizleri etkileyeceğini düşünmeyin.

Doku dövmeniz var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Check Also

Japonya'dan Kalifonya'ya Horifuji Dövmeleri

İlk görüşte aşk bir bar müşterisinin arkasında bir Irezumi'ye bir göz attığında yakalanmıştı ve o …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir